İçeriğe Yönlendir

Galaxy S4 Tanıtıldı

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Xperia Z yi inceledim ve Bence Fiyasko.

Soluk bir ekran ve kullanışsız arayüz. Note2 almakla iyi etmişim.

ekran ayarlarında xperia modu seçilmemişse çok kısık, ısırılmış elma gibi aynen

Yorum bağlantısı
Salih Uzun

Xperia Z 'de yada herhangi bir telefonda ışıgı aramaya pek gerek yok kanımca zaten şarj sorunu olan telefonlar birde ekranı max. maxına getirirsek performans olarak pek bi etki yaratacıgını düşünmüyorum şu anda xperia Z kullanmaktayım

Stamina modta 5 gün gösteriyor fakat ben günlük ortalama 200 mesaj atıp oyun oynadıgım ve internet wattsap 'da takıldığım için 2 gün gidiyor

yorum olarakta s4'e yeni bir yüz gidermiş herkes s3 sanabilir :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

aqusuzyq.jpg

Ankara'da ilk minciklayanlardan biriyim. Tam koydular standa ilk ben dokundum. Izlenimlerim bence gayet guzel ve ergonomik bir telefon olmus. Etiket 1999 Tl.

e5e9y6uq.jpg

zy5aduqe.jpg

a7uqymyz.jpg4equmupe.jpg

Zaten benden sonra kuyruk oldu arkamda herkes toplasti. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ekran 5.0 inc bence kasaya gore cok iyi oturturlmus. Tasarim olarak s3ten daha güzel olduğu kesin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tip yok tip, eline alınca budur demiyorsun, tasarım tırt...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert One ne zaman gelecekmiş sordun mu kimseye?

Abi one'ın ne zaman geleceği henüz meçhul. Ama 1 ay içinde onunda incelemesini yapacağım detaylı. Arkadaşımın babası aldı yurtdışından gelmesini bekliyoruz. Bence şu anda One piyasadaki en eksiksiz telefon. Sonrada S4 geliyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gözüm s3 de benim.Şu an bile 900-1000 tl bandından bulunabiliyor.S4 çıkınca biraz daha iner sanırım bekliyorum :ninja:

1000 TL ye S3 nerde :s

Yorum bağlantısı

S4 büyük bekleyişin ardından çıktı. ÖZellikle ön siparişle verilecek hediyelerin alınabilmesi için cihazların IMEI'lerini yarına kadar girilmesi, cihazı internetten alanlar için bir süre panik yaratsa da(cihaz cumartesi piyasaya çıkınca kargoları pazartesiye kaldı. Bazı siteler kargoları hafta sonu nedeni ile hazırlamadıklarından, IMEI belli olmadı telefonların) kampanya girişlerinin 6 Mayıs'a kadar uzatılması ile bu sorun çözüldü. Sanırım buraya kadar olan bölüm kimseyi ilgilendirmiyor :biggrin: Bu kısa genel bilgiden sonra ilk kullanıcı yorumalşrı yavaş yavaş geliyor.

Pozitif yönleri:

• Ekran çok iyi diyorlar. Şu ana kadar en keskin ve doğru renkleri sunan ekran deneyiminden bahsediliyor.
  • Ergonom, bu konuda da çok beğenmişler. ÖZellikle S3'teki büyük ekranı biraz gölgelemek adına yuvarlatılmış dizaynın telefonu avuç içinde kaybolacak kıvama getirmesi, yeni modelde mevcut değil deniyor. Ele çok iyi oturduğu ve kalite hissi verdiği belirtiliyor.
  • Yeni sensör özelliklerinden göz hareketi ile sayfa kaydırma konusunda ilk heyecanlar görülmeye değer. Ancak bu kullanım esnasında ekranın ortasında sensörün devrede olduğunu gösteren büyükçe bir işaret çıkıyormuş. Bu rahatsız etmiş biraz.

Şu an için nötr olanlar;

• Cihazın 8 çekirdek hızını öven yok henüz. S3'e göre çok hızlı olduğunu söyleyen de. Örneğin internet tarayıcı hızı Note II'de bende 433 çıkarken, S4'te 484 çıkmış.
  • Pil durumu. Henüz ilk 24 saatler tamamlandığından çok fazla yorum yok.

Beğenilmeyenler;

• Radyo olmaması bazılarının canını sıkmış. ÖZelliklerinde olmamasına rağmen, donanımın default olarak kapalı olduğunu ve program yardımı ile açılacağını düşünenler vardı ama bir hayal boşa çıktı.
  • Fiyat marka düşkünleri için beklenen seviyede olsa da hemen herkes yanında gelen dock hediyesi düşülerek indirim yapılsaydı diye düşünüyor.
  • Cihazın en düşük hafızası 16gb. Ancak ilk açılışta kalan kullanıcı hafızası 8,92gb civarında deniliyor. Bu rakam S3'te 11gb civarı idi. Yani telefonda bellek anlamında bir azalma sözkonusu. ÖZellikle yeni Android sürümlerinde müzik ve fotoğraf dışındaki APK uygulamalarının çoğu dahili hafızadan .çalıştığı için bu durum problem yaratıyor. Cihaza root (kök dosyalarına erişilerek) yapıldığında, hafıza kartı, cihaz hafızası, cihaz hafızası ise hafıza kartı olarak gösterilebiliyor. Yani büyük bir hafıza kartı ile bu problem eski modellerde çözülebiliyordu ancak S4 henüz çok yeni olduğu için bu durum şimdilik muallak. Bu arada cihazın 32GB'lık versyonu ilk aşamada sadece Turkcell aracılığı ile gelecek ve ön kayıt yaptıran 1000 kişi kablosuz şarj cihazı kazanacak.

Şimdilik konu başlığı açılana kadar ilk yorumlar bu şekilde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Turkcell reklamları dönmeye başladı zaten.Kontratlı olarak da listeye koymuş yine.24 ay 99 tl fiyatla.Geçenlerde baktığımda s3 70 civarlarında idi kontratlı şimdi 50 tl ye inmiş yine turkcell de.Kafam karıştı iyimi.s4 alsam taksitli olarak 2400 gibi bir rakama gelecek bana ki seneye bu telefon 1500 ün altına çok çok rahat iner.Peşin alsam o kadar para vermeye gerek yok diyorum.Allak bullak oldum yine iyimi :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yok abi hiçmi hiç cezbetmiyor beni... İOS olacak bundan sonra alacağım telefon ön yargısız bir şekilde kullanıcam.

Selametle :bye:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ekranın ışıltısı gözünü almış olabilir :mangal: haklı, 5e geri dönsün acilen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Işıltısımı bilmem ama diğerinin sorunlarından bıkmış olabilir, ios 6 bilmem kaçıncı hikaye sürümünden sonra bile hala arayanın sesinde cızırdama gibi sorunlar devam ediyormuş, istedkleri kadar 6-7-8 sürüm yapsınlar, sona dayanmış yazılımla anca bu kadar olur, ayrıca steve gitti= güleee güleeee sanaaaaa, çürüüük elmaaa şarkısınıda söylemek geldi içimden :D

Neyse ilerde bu olacak zaten :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Cuma günü hanıma aldık mecburen. Sözüm vardı.

Kendimde bi s3 kullanıcısı olarak baya sevdim s4. Fotoğraf kabiliyeti çok gelişmiş. Yeni sensörleride çok hoş. Biraz daha mıncılamam lazım ama.

Sonuç olarak da şu anki fiyatı çok yüksek. Fiyatın biraz oturmasını beklemek lazım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...