İçeriğe Yönlendir

Led Ampül Geç Sönüyor

Ercüment Koyuncu

Recommended Posts

Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

Bugün Philips Photon 5 Ledli Dipsiz Park Ampulu 7000K PH7016 apülleri değiştireyim dedim ön parkları değiştirdim sonra plakalık ampüllerini söktüm duy ısıdan siyahlaşmış durumda bence herkes değiştirmeli bu ampülleri ancak şöyle bir durumla karşılaştım kontağı kapatıyorum ancak 5 dakika geçmesine rağmen led ampüller sadece arka plakalıktakiler çok ksık yanmaya devam ediyor daha sonra baktığımda tamamen sönmüş durumda oluyor acaba duylar zararmı görmüştür sizce

tarihinde Ercüment Koyuncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

ama ön parklar da böyle bir durum yok hemen sönüyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir yerden şasi alıyordur...

Normal değil bence Ahmet...

Tavan lambası olsa doğru... Plaka lambasında bir devre yok...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mehmet abi,

Araç plakaya hala elektrik gönderiyor olabilir mi? 5dk sonra stand by a geçiyordur? Voltmetre ile ölçmek gerekir bence :s

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

park / plaka lambası ayrı devrelere bağlı, iç lamba gibi gem modülünden geliyordur bence

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi bunun konusu bir yerlerde geçmişti, tam hatırlamıyorum şimdi. Ama normal demiştik. :s

Tavan lambasında, gecikme devresi akım kontrolü yapıyor...

Ha plaka lambasında da arıza kontrolü varsa normaldir derim.. Aksi durumda normal değil bence..

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

denemelerim oldu birisine kendi normal ampülü takınca led sönüyor ikisinede led takınca yanıyor iç lambarda ojinal led onlarda hemen sönüyor plaka duylarının uc kısmı simsiyah olmuş dipte birsiyahlık yok ama yinede duyda sıkıntı olabilirmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

park / plaka lambası ayrı devrelere bağlı, iç lamba gibi gem modülünden geliyordur bence

Arıza kontrolü yoksa bence gem modülüne hiç gitmiyordur..

Mehmet abi,

Araç plakaya hala elektrik gönderiyor olabilir mi? 5dk sonra stand by a geçiyordur? Voltmetre ile ölçmek gerekir bence :s

Parka bağlıdır,.. Bunu yapması için bir sebep yok...

denemelerim oldu birisine kendi normal ampütü takınca led sönüyor ikisinede led takınca yanıyor

O zaman büyük ihtimalle arıza kontrolü var...

sökün bakalım ekranda bişeyler çıkacak mı ?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

o ampul sizce gerçekten philips mi? o isim altında kaliteliymiş gibi satılan çakmalardan bir farkı yok bence ... gerçekten philips se philips in bir web sitesinde mutlaka vardır bilgisi inceleyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

söküp kontağı açıcağım doğru değilmi peki bu arıza kontrolü ön parklarda yokmu demek oluyor ayrıca kapıları açınca parklarla aynı anda yanıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

o ampul sizce gerçekten philips mi? o isim altında kaliteliymiş gibi satılan çakmalardan bir farkı yok bence ... gerçekten philips se philips in bir web sitesinde mutlaka vardır bilgisi inceleyelim.

Çoook güzel bir nokta ;)

söküp kontağı açıcağım doğru değilmi peki bu arıza kontrolü ön parklarda yokmu demek oluyor ayrıca kapıları açınca parklarla aynı anda yanıyor

Led olmayıca sorun teşkil etmez... Led akım çekemediği için araç arızalı gibi algılayıp akımı artırıyor falan filan...

Tam ben de bilmiyorum ne yaptığını ama , çözüm, devreye direnç bağlamaktır..

Tabi önce sebebi bilmeliyiz...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

11 c-max bu emmi kontrolsüz oldugunu sanmam.Ön arka park ayrı hat diye biliyorum.Gayet normal bir durum. :good1:

Anlamak için bir taraf taki led sökülüp ampul takılır ve kontrol edilir.Diger taraftaki ledde hemen sönerse koruma vardır. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

11 c-max bu emmi kontrolsüz oldugunu sanmam.Ön arka park ayrı hat diye biliyorum.Gayet normal bir durum. :good1:

Anlamak için bir taraf taki led sökülüp ampul takılır ve kontrol edilir.Diger taraftaki ledde hemen sönerse koruma vardır. :good1:

aynen bu şekilde yaptım birisine normal ampül takınca sönüyor diğer led ama bu durum sadece plakalıkta oluyor ön parklarda hiç sıkıntı yok

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

denemelerim oldu birisine kendi normal ampülü takınca led sönüyor ikisinede led takınca yanıyor iç lambarda ojinal led onlarda hemen sönüyor plaka duylarının uc kısmı simsiyah olmuş dipte birsiyahlık yok ama yinede duyda sıkıntı olabilirmi

bende focusun tavan aydınlatmasını şerit led yapmıştım.orjinall ampulünü söktüğümde ledler belli belirsiz yanıyordu ama ampulü taktığımda ledler tamamen sönüyordu bende çözememiştim bunu :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

kontrollü olunca ne oluyorkide ledler yanıyor peki bu durumun araca bir zararı olurmu

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

aldık artık ne yapayım kullanmayayımmı peki ?

Orjinal normal ampul de duyu bu hale getirmiş sizce neyapayım kullanayımmı yoksa eski ampulümü takayım ?

55913010151505657504470.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Yapabilirseniz en uzun vadeli çözüm bir ampulü içten gizleyerek monte etmeniz.Bu kısma paralel direnç sakıncalı olur.Küçük gösterge ampulleride işe yarar.

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

bu şekilde kullanmamda ne gibi sakıncalar var ne yapayım ?

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu
(düzenlendi)

Kaç para bu...

Ben 10 tanesini 8 dolara almışım...

2li set 2 ad 24.98 tl ye aldım

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Dirençsiz (çipsiz) Leddir muhtmelen. Düşük gerilim ile çalıştığı îçin yanık kalıyor sonra uyku moduna geçince araba tamamen gerilimi kesiyordur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...