İçeriğe Yönlendir

Kurbanlık Hayvanın Lezzet Haritası

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Hep mangal konusu olur forumda,ama etin neresinin lezzetli olduğuna dair kimse bilgi vermez nedense :) o yüzden bu konuyu forum adına gerekli gördüm :) hazır yazda geliyor,mangal yapılacaksa etleride ona göre alalım... :)

Kurbanlık hayvanın neresinden hangi yemek yapılır? İşte kurban etinin lezzet haritası...

310661.jpg

310662.jpg

310663.jpg

310664.jpg

310665.jpg

310666.jpg

310667.jpg

310668.jpg

310669.jpg

310670.jpg

310671.jpg

310672.jpg

310674.jpg

310673.jpg

310675.jpg

310676.jpg

Afiyet olsun... :mangal:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İlginç şekilde kurban eti yiyemiyorum ben çok fazla.Tadı ve kokusu değişik geliyor çok taze olduğundanmıdır nedir anlamadım.Alışmışız sanırım bayat et yemeğe :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İlginç şekilde kurban eti yiyemiyorum ben çok fazla.Tadı ve kokusu değişik geliyor çok taze olduğundanmıdır nedir anlamadım.Alışmışız sanırım bayat et yemeğe :D

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Vejeteryan konusu isterim bende o zaman :)

Varsa bilgi paylaşımın neden olmasın... :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok güzel olmuş..ancak kasaplar bizi kandırıyor sanırım..ellerinde ki tüm etlere çok yumuşak ve çok lezzetli diyorlar :) Geri kalan ne oluyorsa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Babamla kışın karar almıştık havalar düzelsin bir kuzu çevirelim diye. Ayrı gayrı yok. Kes, pişir, ye uygulaması yapacağız patlayana kadar. Havalarda düzeldi ben akşama mevzuyu bir hatırlatayım :exc1: Gerçi kuzunun yeşeren taze otlardan yemesi için biraz daha beklesek iyi olur :)

Allah'tan Iğdır'dayım da forumdan gelen olmaz hepisini biz yeriz :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Çok güzel olmuş..ancak kasaplar bizi kandırıyor sanırım..ellerinde ki tüm etlere çok yumuşak ve çok lezzetli diyorlar :) Geri kalan ne oluyorsa :D

İşte bundan dolayı bilgilenelim dedim,kasaba gidince isteğimizi ona göre yaparız.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Babamla kışın karar almıştık havalar düzelsin bir kuzu çevirelim diye. Ayrı gayrı yok. Kes, pişir, ye uygulaması yapacağız patlayana kadar. Havalarda düzeldi ben akşama mevzuyu bir hatırlatayım :exc1: Gerçi kuzunun yeşeren taze otlardan yemesi için biraz daha beklesek iyi olur :)

Allah'tan Iğdır'dayım da forumdan gelen olmaz hepisini biz yeriz :p

Ne diyelim..istanbuldan kocaman afiyet olsun :biggrin:

Oğlak çevirmek lazım... :exc1:

Ne çevirme severmişiz be irkut :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte bundan dolayı bilgilenelim dedim,kasaba gidince isteğimizi ona göre yaparız.. :)

Fotoğraftan çıktı alıp gideceğim..birebir gösterip kestirmek lazım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan abi kurbana daha çok var :unsure2:

Canımız çekti şimdi, okulda arkadşlarla biz de mi bi koyun çevirsek ne yapsak :)

Kurban her türlü kurbandır :biggrin: yeterki elimizde kurbanlık olsun,bayramı beklemeye gerek yok :) yapıştır mangala gitsin... :D

Fotoğraftan çıktı alıp gideceğim..birebir gösterip kestirmek lazım :D

:biggrin: Kesin ahkam keser kasap,abi şöyle abi böyle hesabı... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

başlık biraz manidar. ramazan bayramını şeker bayramı tadında geçirenler kurban bayramını et bayramına çevirdi diye tepki alabilir. ne bileyim kesim hayranının lezzet haritası denilse daha lezzetli olabilirmiş. bu haritalar kasaplarda olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ne diyelim..istanbuldan kocaman afiyet olsun :biggrin:

Ne çevirme severmişiz be irkut :D

Dikkat kötü espiri :excl:

Geçen gün bir taksi çevirdim hala dönü be akan abi... :scare::bambam3:

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

yav iyide, sorunda burada zaten, ben kurbanı kesince hangi eti neresinden kestim onu bilemiyom, bir bakıyorum bir yığın et, soruyorum seni nerden kestim diye, öyle bakıyo :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

HE muvalink falan yaptığını biliyordum da KASAPlığı bilmiyordum :D

Eline sağlık. Bak bunu Kurban Bayramı'ndan önce hatırlat bize :D

yav iyide, sorunda burada zaten, ben kurbanı kesince hangi eti neresinden kestim onu bilemiyom, bir bakıyorum bir yığın et, soruyorum seni nerden kestim diye, öyle bakıyo :D

Yengeme söyle üzerine yazsın :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

başlık biraz manidar. ramazan bayramını şeker bayramı tadında geçirenler kurban bayramını et bayramına çevirdi diye tepki alabilir. ne bileyim kesim hayranının lezzet haritası denilse daha lezzetli olabilirmiş. bu haritalar kasaplarda olurdu.

Mustafa ben açıkcası böyle düşünmedim,bu hayvan sonuçta kurban ediliyor....

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hakan rejimdesin ya. Resimlere bakarakmmı doyuyorsun yoksa :D Dayanamadın bugünkü menüyü bizimlemi paylaştın :D

Afiyet olsun biz yedik. Sen bakmaya devam et. Doyunca haber ver :D :D :tongue::p:biggrin::D

Yorum bağlantısı
Misafir

Dikkat kötü espiri :excl:

Geçen gün bir taksi çevirdim hala dönü be akan abi... :scare::bambam3:

Hiç uymadı bu konuya irkut :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

O niyetle kesen çok azdır kardeş ya..

Başlık Hayvanın Lezzet haritası olsun o zaman :) Senin canın sağolsun. Ama dediğin gibi düşünüldüğü zaman kurban kurban olmaktan çıkıyor. Bunu kesen herkes biliyor zaten ;) ;)

Tam bir etobur olarak benim için kırmızı et kendi arasında şu şekilde ayrılır :

1) Mangallık et: Kuzu küşleme veya pirzola

2) Fırınlık et : Dana nuar, kontrfile

3) Kavurma/sote : Antrikot

4) Kıyma : Dana döş :)

Gerisi teferruattır.

Bir bayan ve Etobur :) İlginç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

HE muvalink falan yaptığını biliyordum da KASAPlığı bilmiyordum :D

Eline sağlık. Bak bunu Kurban Bayramı'ndan önce hatırlat bize :D

Zevkle hocam,ÖM mi atayım,direk arıyayım mı :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa ben açıkcası böyle düşünmedim,bu hayvan sonuçta kurban ediliyor....

:) kastettiğin o değil biliyorum. paylaşmak istedim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...