İçeriğe Yönlendir

Honda 1,6 Dizel Görücüye Çıkıyor.Fotolar sayfa 6 da...

Misafir

Recommended Posts

Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Fiyatlar belli olmuş...

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Comfort (dizel) 61.000 TL.

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Sport (dizel) 64.000 TL.

Düzeltme...fiyat yazılmış zaten...

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Haftasonları 3 saatte bursaya gidersen çok lazım olur amma irkut :biggrin:

Ya sorma be abi bea çok üzüldüm buluşamadık seninle keşke daha önce haber edeydin gitmezdim valla... :( Ama deseydin '' tamam bea İrkut beklerim te burda '' gelirdim yanına 3 saatte... :D Yanına geldiğimde arabanın üzerinde yazardı '' New Record '' diye... :D

Yorum bağlantısı

Ya sorma be abi bea çok üzüldüm buluşamadık seninle keşke daha önce haber edeydin gitmezdim valla... :( Ama deseydin '' tamam bea İrkut beklerim te burda '' gelirdim yanına 3 saatte... :D Yanına geldiğimde arabanın üzerinde yazardı '' New Record '' diye... :D

İrkut kısmet beya,bir dahakine artıkın..bu 2 oldu zaten,3 te kıracağız şeytanın bacağını... :biggrin:

Yorum bağlantısı

Unutmayın konuşulan araç honda. Bence bayiler araba yetiştiremeyecek. 55 bin tl verip civic alınıyorsa 65 bin de verilip dizeli alınır ve çok satar.

Hakan araç gelmeden sipariş alıyormusunuz ?

Düzenleme: veya sipariş aldınızmı?

Araba yetişmeyecek abi,Bu konuda sonuna kadar haklısın.

Çok yazmak istemedim konuya,honda hakkında atıp tutuyor olmasın diye yazmadım.

Araç görülmeden,29 araç satıldı.

C.tesi gününe kadarda kaç araç satılır,meçhul.

Alan kişiler ise,eski müşterilerimiz.

Diğer türlü şuanda,vermiyoruz.

C.tesiyi bekleyin deniliyor...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Honda'nın marka imajı güçlü.Üstüne birde genel olarak sorunsuzluk eklenince insanlar doğal olarak alıyor.Dizel de de böyle olacağını tahmin ediyordum zaten.İnsanların içinde doğal olarak bir güven duygusu var markaya karşı bu durumda satılmaması pek mümkün değil zaten.Konunun en başında da yazmıştım zaten kapış kapış olur diye.

Yorum bağlantısı
Burak Koca
(düzenlendi)

Biz de adam gibi test yapan dergi var mı? (Adam gibi=tarafsız)

Hocam yakıt konusunda ise, testi yapan dergi Auto Show :) Alman aracı Vw Golf 1.6 TDi Blue varken, bunu seçmişler :)

Bu arada arkadaşlar aracın standart performansını değilde, Chip Tuning uygulandıktan sonraki halini çok merak ediyorum :biggrin: Umarım Chip Tuning konusunda sıkıntı çıkmaz :)

tarihinde Burak Koca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Honda'nın marka imajı güçlü.Üstüne birde genel olarak sorunsuzluk eklenince insanlar doğal olarak alıyor.Dizel de de böyle olacağını tahmin ediyordum zaten.İnsanların içinde doğal olarak bir güven duygusu var markaya karşı bu durumda satılmaması pek mümkün değil zaten.Konunun en başında da yazmıştım zaten kapış kapış olur diye.

Fordla kıyaslayan kişiler var.

Ford,daha bi arabanın diskini değiştirmiyor garantiden,ben,bırakın diski - aküyü, Honda amblemi deforme olmuş diye airbag değiştiriyorum garantiden. (H amblemi airbagle beraber değişiyor)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Fordla kıyaslayan kişiler var.

Ford,daha bi arabanın diskini değiştirmiyor garantiden,ben,bırakın diski - aküyü, Honda amblemi deforme olmuş diye airbag değiştiriyorum garantiden. (H amblemi airbagle beraber değişiyor)

Bu konuda haklısın işte.Maalesef ford bu konuda ciddi olarak özürlü bu konuda.Müşteri memnuniyeti çok az.Sürekli sorun çıkarıyorlar en ufak şeylerde bile.Anladığım kadarıyla honda ve ww bu konuda daha iyi durumdalar.Okuduklarımıza bakarak

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaza yaptığında içindekilerin yanmasına neden olan araçları geri çağırmak yerine, daha az masraflı olur diye ölenlere tazminat vermeyi çıkar yol olarak bulan firmadan ne bekliyorsunuz.

Yorum bağlantısı

Helal olsun japonlara...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

İrkut kısmet beya,bir dahakine artıkın..bu 2 oldu zaten,3 te kıracağız şeytanın bacağını... :biggrin:

Sadece bacağını mı ağzını burnunu kıralım abi bea düz dalalım ona... :D

Yorum bağlantısı

Sadece bacağını mı ağzını burnunu kıralım abi bea düz dalalım ona... :D

Olmadı damat havası oynatırız beya :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Olmadı damat havası oynatırız beya :biggrin:

Damat ben sevmüm be abi ne o öyle iki ileri iki geri aynı yerde başlıyon aynı yerde oyun bitiyo... :D Ağar roman olacak abi Adnan Şenses misali... :D Önümüzdeki seneye Silivri belediye başkanlığına adayım kısmetse Her gece şenlik bi gece Adnan Şenses bi gece Kibariye... :D Arayada Tarık Mengüç sıkıştırıcam... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

hakan bey aracın yerden yüksekliği sedan civic ile nasıl? crv mi beklemeli?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

benim duyduğum ama nerden okuduğumu hatırlamadığım kadarıyla, civic dizel de içerideki hoparlorlerden dizelin sesini bastırmak için white noise tarzı bir ses üretecekmiş araç .

Doğru yanlış emin değilim ama böyle birşey okuduğumu hatırlıyorum.

Evet doğru hatırlamışım:

http://www.autotrader.co.uk/articles/2012/12/cars/honda/civic/2013-civic-1-6-i-dtec-diesel-driven

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Honda sevip de dizeli olmadığı için vazgeçenlerin gözüaydın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benim duyduğum ama nerden okuduğumu hatırlamadığım kadarıyla, civic dizel de içerideki hoparlorlerden dizelin sesini bastırmak için white noise tarzı bir ses üretecekmiş araç .

Doğru yanlış emin değilim ama böyle birşey okuduğumu hatırlıyorum.

Evet doğru hatırlamışım:

http://www.autotrade...c-diesel-driven

servise müşteri gelir: motorum sesli çalışmaya başlladı der

servis danışmanı: hoparlör patlamıştır beyfendi der...

bu olay Adana da gerçekleşirse, müşteri, danışmanı önce döver, sonra ne hoparlöri diye sorar ... herhalde :rofl:

Alfa Romeo aşınmış Alfa Romeo amblemlerini garantisi olmasa da değiştiriyor :p

100 TL lik mamüle, 150 TL veren müşteri bulayım, saç traşını bile bedavaya yaptırırım derim :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. 55 bin olan benzinli 1.4 turbo motor, puntolara da konmuştu, 20bin TL ye 2.elde Linealarda olan motor

2. diesel deyince 66bin oluyor rakam

3. dna tuşu bunlarda var mı bilmiyorum da, sesi önce kıs, sonra açınca sevin efekti gibi bir şey

4. videoyu izleyince benim gri hücreler, Fiat Bravo yu algılıyor, merso A / CLio benzemesi gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

spagethi benim işim, yağsız bile yaparım, parmaklarını yersin adana kebap yanında.... mozeralla+bolognese yanında ise heleeee,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

hakan bey aracın yerden yüksekliği sedan civic ile nasıl? crv mi beklemeli?

Çok aşırı bi fark yok.

CR V varsa aklınızda,bu kasadada(güncel) dizel var zaten.

Haa kasa değişsin sonra alayım derseniz o ayrı konu,Civic ile CRV aynı kefeye koymayın bence :)

Yorum bağlantısı

100 HP’lik 1.4 litre i-VTEC benzinli ve

1.6 litre 120 HP i-DTEC dizel motor

Yeni Civic Hatchback 1.6 i-DTEC Dizel

Yeni Honda Civic Hatchback’in 1.6 litrelik dizel motoru 4000 d/d’de 120 HP güç, 2000 d/d’de 300 Nm tork üretiyor. 6 ileri oranlı manuel şanzımanlı otomobil, fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanmasını 10.5 saniyede tamamlarken, maksimum 207 km/s’ye ulaşıyor. 1.6 dizel motorlu Civic’in yakıt tüketim değerleri ise Comfort donanım seviyesinde şehiriçinde 4.0 lt/100 km, şehirdışında 3.3 lt/100 km, ortalamada ise 3.6 lt/100 km olarak açıklanıyor. 3.3 lt/100 km’lik değer kompakt hatchback sınıfı için çok başarılı bir değer ve sınıfının en düşük yakıt tüketim değerlerinden. Sport donanım seviyesinde ise tüketim değerleri sırayla 4.1 lt/100 km, 3.5 lt/100 km ve 3.7 lt/100 km olarak belirtiliyor. Dizel motor sedan karoserde bulunmuyor.

Donanım

Yeni (2013) Civic Hatchback’in giriş donanımını oluşturan Comfort’ta sürücü-ön yolcu-yan ve perde havayastıkları, VSA (araç denge programı, ESP’nin Honda versiyonu), ABS, EBD, acil durum fren desteği (Brake Assist), acil durum fren sinyalleri (ESS), yokuşta kalkış desteği (HSA), radyo-CD-MP3 çalar, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, AUX ve USB girişi, dört adet hoparlör, hız sabitleme sistemi, ECON fonksiyonu, idle stop, multiplex göstergeler, yol bilgisayarı ve otomatik klima gibi ekipmanlar standart.

Sport’ta ise bunlara ek olarak alarm sistemi, dört hoparlör yerine altı hoparlör, geri görüş kamerası, yağmur sensörü, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, alaşım pedallar, tek dokunuşla açılan arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, bagajda aksesuar soketi, ışığa duyarlı farlar, ön sis farları ve elektrikli-uzaktan kumanda ile kapatılabilen yan aynalar gibi ekipmanlar mevcut.

Yeni (2013) Honda Civic Hatchback 5 Kapı fiyat listesi (15 Nisan 2013):

Yeni Civic HB 1.4L i-VTEC Comfort (benzinli)

48.900 TL

Yeni Civic HB 1.4L i-VTEC Sport (benzinli)

51.900 TL

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Comfort (dizel)

61.000 TL

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Sport (dizel)

64.000 TL

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bu modelin benzinlisinin şehir içinde 14 lt yaktığını duyunca kamyonla gezmek daha mantıklı gelmişti.

Honda tüketimi 8.9 olan benzilisi şehir içi 12 litre yakıyor siz hesap edin ;)

Redline kullanımın verdiği zevki tadanlar 12-14 litreyi çok rahat yaktırı :) Otomatiği bile o kadar yakmıyor. Hatta sürücüsü bayan olan araç. 11 litre LPG yakıyor.

Yorum bağlantısı

Aynen Hakan abi Senden ricam Güç-Torkgrafiği bulabilirmisin bu motorun

Yarın işyerinden alırım :)

Honda tüketimi 8.9 olan benzilisi şehir içi 12 litre yakıyor siz hesap edin ;)

Aynı araçla 9 litre yakanda var ama :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...