İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Port Bagaj Montajı (Resimli Anlatım) - Do It Yourself (D.I.Y.)

Metin Mustafa Oral

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

forum bile senin hızına yetişemiyor sayfalar açılmamaya başladı. yardımın için sağol :D

Allah düşürmesin yinede.

İnşallah sen ordayken Ankaraya gelirim ben :p

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yarı yolda kalırsın bak, neyse yorulduğun yerde sen binersin sonra ben iterimi, ben antremanlıyım bu konuda, 12 yıl arazide dolaştım, sabah akşam hergün spor haberin olsun ;)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

yönetici arkadaşlar, Hakan yorulunca burayı temizleyin zahmet olmazsa konu neydi nereye gitti ;)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
yönetici arkadaşlar, Hakan yorulunca burayı temizleyin zahmet olmazsa konu neydi nereye gitti :D

abi hakan üstad asker.takılsın biraz kızma. :) hava değişimi boyunca gece nöbetlerini devralır bu lafın üstüne ona göre. ;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yok Oktay ne kızması abim ;)

Hakan servismi, özel servismi orasını bilmem :D ama kendime güvenirim.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Metin benimki plastik, ozaman banada 120 demişti zorla almıştım, şimdi plastik 80 Tl. ye düşmüş, bide vidalı olduğundan eminsen iyi fiyata almışsın.

Lokman Abi bu adam ya bize yalan söyledi bence yada ben bu işte bir yanlışlık var, gelen mal seninkinin aynısı metal ayak falan değil eğer ayak olarak önde ortada ve arkada bulunan vidaların takıldığı şeyden bahsediyorsak onlar plastik. Yorum senin Lokaman Abi. :unsure:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin Merhaba, sanırım anlatımda bir hata var, çünkü metal ayak olmaz gibi geliyor arabaya zarar verir o günde çok merak ettim nasıl olur diye, bu plastik ayakların içinde metalmi var, kırılmasın filan diye, onun plastik ayak dediğide yapıştırma olabilirmi acaba. sen yinede telefonu varsa durumu izah et sor, bende merak ettim şimdi.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Metin Merhaba, sanırım anlatımda bir hata var, çünkü metal ayak olmaz gibi geliyor arabaya zarar verir o günde çok merak ettim nasıl olur diye, bu plastik ayakların içinde metalmi var, kırılmasın filan diye, onun plastik ayak dediğide yapıştırma olabilirmi acaba. sen yinede telefonu varsa durumu izah et sor, bende merak ettim şimdi.

Abi metal ayak olur çünkü boya ile bar arasında lastikler var 6 ayaktada, aslında daha takamadım ama nikelaj olsaydı bakardık bi nasıl oldu diye gerçi benim araba gri olduğu için yalkışır siyak ayaklar ama bende takıldım pazartesi bi ararım orayı abi takma kafana varsa bir yanlışlık düzeltirler yok üç kağıtsa da kendileri bir, onlar kaybeder öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin aynen katılıyorum, Metin boya ile bar arasındaki lastik çok ince, vidayla sıktığın zaman eğer metal ayak ise o lastikleri ezecektir, çünkü baya sıkmak gerekiyor. valla kafam karıştı :f1: ben alırken bana metalden bahsetmediler, sadece yapıştırmamı, vidalımı demişlerdi, bende vidalı dediydim. :)

bide takarken şuna dikkat et, bagaj portu ileriye doğru yani öne doğru iterek vidalarını sık, arka plastik uzun geliyor ve bagaj açılınca bagajın üst kısmı çarpıyor, bilgin olsun. ben o uzun gelen kısmı maket bıçağıyla kesmiştim.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Metin aynen katılıyorum, Metin boya ile bar arasındaki lastik çok ince, vidayla sıktığın zaman eğer metal ayak ise o lastikleri ezecektir, çünkü baya sıkmak gerekiyor. valla kafam karıştı :f1: ben alırken bana metalden bahsetmediler, sadece yapıştırmamı, vidalımı demişlerdi, bende vidalı dediydim. :)

bide takarken şuna dikkat et, bagaj portu ileriye doğru yani öne doğru iterek vidalarını sık, arka plastik uzun geliyor ve bagaj açılınca bagajın üst kısmı çarpıyor, bilgin olsun. ben o uzun gelen kısmı maket bıçağıyla kesmiştim.

Tamam Abi bu uyarın çok iyi oldu. öne itme yani. :p

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Lokman Abi tavan barlarını taktım ama kendi vidaları kısa geldi aynı dişte 1 cm uzun vida ile ancak takabildik, hava yağmurlu cep telinde şarjı yoktu foto çekemedim çere koyarım bir ara siteye. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin hayırlı olsun, resimleri bekliyorum, senin araba koyu renk olduğundan daha çok yakışacaktır.

Yakubu arasaydın keşke.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Abi bugün akü basmadı o bu derken unuttum arar bir sorarım. Bu gün hava bozuktu foto çekemedim hem araba leş gibi çamurdu ama çok güzel oldu barlar görünce sende beğeneceksin eminim çünkü renge uydu. :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tamam Metin sağlık olsun yakıştığına eminim :D

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
(düzenlendi)

Bagaj çıtaları böyle, fırtına griye yakıştımı? yorum sizin.

bpde10.jpg

bpde9.jpg

Aşağıdaki fotda görünen bir durum var yani orta ayak montaj yerinin kapağının yerini kapatmıyor çıta ayağı tabi üsten bakmadıkça görüntüde bişey yok ama o kapakların 2 tanesini montaj civatasına göre delsek bu görüntü olmaz ama çokta gerekli görmedim ne dersin Lokman Abi.

Orta ayak.

bpde11.jpg

Ön ayak.

bpde12.jpg

Lokman Abi Yakup Bey'i de aradım ayaklar konusunda ayakların rengi kesinlikle siyah olur metal rengi yok dedi fakat ben o çıtaların plastik ayaklı olduğuna eminim ama yolum düşerse oraya bir uğrayıp göstereceğim acaba yanlış anladığım bişey mi var.

Belkide plastik rengi olduğu için anlıyamadım ve dikkat etmedim ama şu an ağırlığı aklıma geldide belkide deiği gibidir bir metalle üzerine tıklama yaparsam heralde anlaşılır.

tarihinde Metin Mustafa Oral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin Maşallah :good1: gerçekten çok güzel olmuş, güle güle kullan.

diğer konu için hiç elleme böyle kalsın. yarın bigün çıtayı sökersin o kapakları geri takarsın. bende bu şekilde kullanıyorum.

bide ayaklar senin daha kibar. ön ve en arakanın boy olarak misait zamanda fotoğrafını çekip eklersen sevinirim Metin.

görünüm olarak aynıda ayaklar farklı geldi bana :) Yakup haklı sanki bende benimkinin resimlerini çeker eklerim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Güzel olmuş elinize sağlık güle güle kullanın arabanızı :)

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Metin Maşallah :) gerçekten çok güzel olmuş, güle güle kullan.

diğer konu için hiç elleme böyle kalsın. yarın bigün çıtayı sökersin o kapakları geri takarsın. bende bu şekilde kullanıyorum.

bide ayaklar senin daha kibar. ön ve en arakanın boy olarak misait zamanda fotoğrafını çekip eklersen sevinirim Metin.

görünüm olarak aynıda ayaklar farklı geldi bana :D Yakup haklı sanki bende benimkinin resimlerini çeker eklerim.

Abi senin dediğin gibi öne çekmeye hiç gerek kalmadan taktık boyu ayarlanmış sanki seninkine göre.

Teşekkür ederim abi. :D

Güzel olmuş elinize sağlık güle güle kullanın arabanızı :rofl:

Çok teşekkürler Yalçın, Allah razı olsun.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin ben resimledim, bariz seninki daha güzel oturmuş, sanki renk farkıda var. ben onları uyarmıştım bagaj uzun geldi diye demekki dikkate almışlar şanslısın yani :lol2:

05012011036.jpg

05012011037.jpg

05012011038.jpg

05012011039.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Lokman Bey, bu işlemde mevcut delikler kullanılıyor değil mi?

evet aynen öyle, her ikitarafta 2 şer adet var baya sağlamda.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Çok yakışmış ve orta ayak dışında orjinal gibi durmuş. Aklımdan çıkarmıştım ama şimdi yine kaşıntı tuttu. Heybeti artıyor aracın bu şekilde.

İyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim Mustafa Bey, evet sanki cip havası oluşturdu arabada ayrıca işe yarama durumuda söz konusu.

Orta ayak için Lokman Abi ile konuştuk, 2 tane sökülen kapaklardan feda edilirse (yerine takıp ortada delik açmak gibi) o görüntüde ortadan kalkıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...