İçeriğe Yönlendir

Güneş Enerji Paneli Ile Ev Elektriği

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Çağlar Bayur

bişiy olmaaz.

harmonikler için cihazların belgesi zaten var. eu standardına uygun.

1kw a kadar kimsenin ruhu duymaz zararı da olmaz. evlerin yüzde sekseninin imar sorunu varken tesisat kan ağlarken sizin 80 w panelinize laf edeni kızılcık sopası ile...

neden bunu bir paket haline getirip pazarlamazlar? çok iyi bir fikir? ben hazırın bulsam alırdım

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

çok güzel bir bilgi hiç bilmiyordum. Antalya'daki ev için biraz araştırayım ben bu işi. Yaz kış klima ile soğuyup ısınılıyor bizim evde.

Peki elektronik olan elektrik sayaçlarında durum nasıl olur birşey fark eder mi?

Antalya da sırf klima için kullanılacaksa absorbsiyonlu soğutma sistemleri tercih edilebilir :good1:

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Antalya da sırf klima için kullanılacaksa absorbsiyonlu soğutma sistemleri tercih edilebilir :good1:

sırf klima için böyle bir sistem kurmaya kalkılsa astarı epey pahalıya gelir :) günlük elektrik tüketimini ( 2 buzdolabı ve bilumum ıvır zıvır alet ) karşılasa uzan vadede kazanç elde edilebilir bence ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

neden bunu bir paket haline getirip pazarlamazlar? çok iyi bir fikir? ben hazırın bulsam alırdım

neyi paketlesinler?

inverter pakette

panel keyfe keder bütçeye göre

kablo nalburdan

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu bendeki cihaz . burdan aldım. alt kısmı okuyun. en61000 standartlarına uygun.

http://www.aliexpres.../760662416.html

ben niyetlendim ancak " ulan sen hocasın işin başından aşkın" şeklinde bıraktım.

bunu panele bağlıyoruz, diğer ucunu prize takıyoruz, panelin ürettiği bize kar kalıyor, yetmediği yerede normal sayaçtan çekiyoruz? oatlayan çatlayan olmuyor doğru mudur? dolayısı ile aküdeki kayıplardan da kurtuluyoruz? ancak gündüz işe yarıyor sadece

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

çok basit ve rekabete açık ben o yüzden vazgeçtim satıştan zaten. katma değerim fazla yoktu.

çatlayan patlayan yok. şebekeye sens edip sunc çalışıyor

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

neyi paketlesinler?

inverter pakette

panel keyfe keder bütçeye göre

kablo nalburdan

tek tek filtre de satıyorar ama, bakım paketi diye filreyi yağı iç içe koyunca satışı artıyor :D

ben o yüzden vazgeçtim satıştan zaten. katma değerim fazla yoktu.

kasaptan kıyma+ marketten sandviç ekmeği de kolay alınıyor ama, burger mönü olunca :dance3:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doğru diyorsun sanırım. iş zekası olsa okulda işim de di mi;)

" ulan sen hocasın işin başından aşkın" :popcorm1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

bunu panele bağlıyoruz, diğer ucunu prize takıyoruz, panelin ürettiği bize kar kalıyor, yetmediği yerede normal sayaçtan çekiyoruz? oatlayan çatlayan olmuyor doğru mudur? dolayısı ile aküdeki kayıplardan da kurtuluyoruz? ancak gündüz işe yarıyor sadece

İyiymiş :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-200W-Power-inverter-DC-12V-to-AC-220V-USB-Port-Power-Inverter-Converter-Transformer/848593703.html

Benimki bu tipten ancak.. modifiyeli... Standart şeyler bana göre değil :p

Servet modifiye etmişti.. onun için Servet'e sormuştum :)

http://www.aliexpres.../673737235.html

böyle bir panel alınsa, günlük lcd tv ve pc nin enerjisini karşılayabilir mi?

240 wattmış.. ikisini aynı anda çalıştırmaz bence.. Tv'yi çalıştırabilir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

tek ve pahalı panel yerine ucuz ve çok panel de olur. aynı invertöre birkaç panel bağlanabilir toplam watt aşsanız bile olur. üretemez o kadar. dolayısı ile panelleri zaman içinde eklemek olasıdır. ayrıca ikinci inverter de sisteme baglanır. üçüncü de.

bu sistemlerde karşılar mı kurtarır mı denmez. sisteme ürettiğini basar.

ayrıca 240 w diye satılan panel pratikte 100w verir.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Panellerin büyük olmayınca şebekeye geri besleme yapmak saçmalık

Aydınlatmanı 12 volta çevir ve kullan. Standart evde aydınlatma 300 w/saat akşam vakitlerinde. Bunu karşıla ucuz yollu. Full enerji akü ile tv+receiveri kullan yeter.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Panellerin büyük olmayınca şebekeye geri besleme yapmak saçmalık

Aydınlatmanı 12 volta çevir ve kullan. Standart evde aydınlatma 300 w/saat akşam vakitlerinde. Bunu karşıla ucuz yollu. Full enerji akü ile tv+receiveri kullan yeter.

neyin tasarrufunu yapacak öyle? tasarruf yok gizmoluk olur sadece.

akü ömürlü malzeme çöpe gidecek kısa sürede 1 senede. verimi %50. üretince bassa akşam keban kullansa olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aküyü biliyormusunuz ki 1 yılda öldürdünüz ? Her gün 2 kere-şarj deşarj kapasitesine rağmen 5 yıl mekanik dayanımı var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

uzak doğulu bir panel üreticisi, orhanlı serbest bölgede çok büyük bir yatırım yapıyor fabrika kuruyor. fabrikayı gezdim, büyük ve muazzam organize olarak yerleşim yapıyorlar. her şey otomasyon üzerinden yapılacak. yöneticiler ile görüştüğümde Avrupa ve arap ülkelerine yakın olup buradan satış yapmayı planlıyorlar. İç piyasa satışlarının da olacağının dan bahsettiler. panel fiyatların burada çok yüksek olduğunu bunun piyasaya girmeleri düşeceğini düşünüyorlar. fabrikaların hedeflerinde üretim yapan büyük fabrikalar var, çatılara yerleştirilecek paneller sayesinde kendi elektrik ihtiyaçlarının büyük kısmını karşılayabileceklerini Türkiye'nin bunun için en iyi ülkelerden biri olduğunu düşünüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

servet hocam bu işin gideceği yol budur. ürettiğin enerjiyi evde depolamak anlamsız. kebanda su olarak depoluyorsun ya da harcanmamış doğalgaz olarak. evine kablo çekili zaten şebekeden. tüm dünya buna gidiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önce bu güneş enerji işi nasıl başladı onu anlatayım...

Evde çocuklar olunca ve ne yazıkki hala olur olmaz zamanlarda elektrikler kesilince aydınlatmada kullanmak üzere iki tane 4.5 Ah ve bir tane 6 Ah aküyü sürekli dolu tutuyor ve birer aydınlatma devresine bağlı olarak bekletiyordum...

Elektrik kesilince açıyordum... Panelleri satan arkadaşım... Evde ufak tefek aküler olunca neden bunları panelden şarj etmeyeyim diye başladım...

Baktım oluyor... Neden sürekli kullanmayım dedim...

9 amper ile salonu yeteri kadar aydınlatıyorum...

15 amper ile koridor (fotoselli), mutfak (fotoselli) ve salonu yeteri kadar aydınlatırım ve beleş nasıl olsa diye gerilmeden de kullanırım.. ışığı kim açık bıraktı sorusu ortadan kalkar..

Denk getirip 50-60 amper bir de full enerji akü alırsam bitmeyen bir enerji kaynağım olur, kombiye falan geçersek, zaten böyle bir güç kaynağı ihtiyacım olacak...

Hazır olmakta fayda var düşüncesindeyim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İyide 10.000 dolarlık sistem kurulmuyor, 300 watı şebekeye geri vermek gereksiz, eldeki mevcut bir kaç yüz tl lik ürün ile yıllarca bedava elektrik kullaılacak, enerjide akşam lazım. Günlük kabaca 1 kw beleş. Daha ne olsun ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akünün öleceğini sanmıyorum...

Aşırı şarj riski yok.. aşırı boşaltma sorunu yok çünkü şarj ünitesi bunları engelliyor.. 14 volttan fazla aküye basmadığı gibi 11.8'den aşağı düşünce akımı kesiyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...