İçeriğe Yönlendir

C-Max II Arka Sis Farı Ve Kapı İçi Aydınlatmalar

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Aracımda arka sis farının tek olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Mantığını çözememiş olmakla birlikte orayı da sis farına çevirme imkanı var mı diye merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de kapı içlerinde kırmızı kısımlar var. (ambians aydınlatmadan bahsetmiyorum.) resim ekleyemedim. umarım anlaşılabilmişimdir.

Yorum bağlantısı

Avrupa araçlarının bir çoğunda sol taraf sis, Sağ taraf geri lambası olarak tercih ediliyor. Bir standart değil ama belki maliyetten kaçınmak için bu tercih ediliyor. Ben simetriyi severim ama maalesef benim de bir aracım bu şekilde. Sis farınının karşı paralelinde yine kırmızı bir bölüm varsa takılma imkanı vardır sanırım.

Kapı içlerini tam anlayamadım. Ford genelde kapı içi aydınlatma kullanmaz ve ben bunu eksiklik olarak görürüm. Bazı araçlarda kapı içindeki ışık çift renktir. Byaz olan açılan yeri aydınlatır, kırmızı olan ise kapının açık olduğunu arkadan gelene işateder. Mk2 Mondeo'da ışık yerine plastik bir reflektör vardı. Mk3 Mondeo'da bu da kalktı. Biz de forum yöneticimiz Mehmet Özyüreğin keşfi, yine forum üyemiz Serkan Danış'ın usta işçiliği ile reflektör bantlarını bu işlem için kullanıyoruz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

windowregulator1gn5.jpg

AF4_4.jpg

bahsettiğim sislerin ve kapı içlerinin resimleri.kapı içi resmi başka bir araca ait ama neden bahsettiğimi anlatabilmek için resim koydum. kapı açıkken ayna altı aydınlatmaların geriden gelene faydası yok bence.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ayna altı aydınlatmaları mud light diye geciyordu sanırım. Araca yaklaşırken karanlık ortamda yeri görebilmek için. Kapı içindeki aydınlatmalar ise karanlıkta gayet güzel gözükür. Tam da bahsettiğimiz gibi çift renk uygulanmış . Beyaz bölüm kapıyı açan kişiye asist lamp görevi görür. Kırmızı bölüm ise arkadan gelenin dikkatini çeker.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Aracımda arka sis farının tek olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Mantığını çözememiş olmakla birlikte orayı da sis farına çevirme imkanı var mı diye merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de kapı içlerinde kırmızı kısımlar var. (ambians aydınlatmadan bahsetmiyorum.) resim ekleyemedim. umarım anlaşılabilmişimdir.

mesajımı eksik yazdığımı evren beyin 2. mesajından sonra farkettim. Demek istediğim kapı içlerindekiler de yanmıyor. Reflektör var sadece.Onları da yanar hale nasıl getirebiliriz? fikir almak amacım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İnan Çınar

bizim araçlardaki arka sis farları yeni kasa fiestayla aynı mı acaba? nette dolaşırken fiesta sağ arka sis buldum (duylu-ampullü) çok benziyor ama ebat konusunda emin olamadım. bilen arkadaşların yardımını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
İnan Çınar
Erol Özmen yazdı:

Aracınız kaç model

10 yıl  önce yazmışım  Erol bey,  şuan bahsi geçen  sağ sis takılı vaziyette aracımda.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kubilay Köktürk

fiestanın sağ sisinimi bağladınız ? nasıl yaptınız

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
Kubilay Köktürk yazdı:

fiestanın sağ sisinimi bağladınız ? nasıl yaptınız

Evet 2009 üzeri mk7 kasa Fiesta  arka sis farı  uyumlu.Sol taraftan paralel kablo çekildi. 

Yorum bağlantısı
Kubilay Köktürk
(düzenlendi)
İnan Çınar yazdı:

Evet 2009 üzeri mk7 kasa Fiesta  arka sis farı  uyumlu.Sol taraftan paralel kablo çekildi. 

fiestanın her iki tarafı yanıyor ozman bende bir bakayım ona teşekkürler :)

tarihinde Kubilay Köktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...