İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Bende birşey sorayım hemen cevap verin ama. :)

Aynı firmadan alışveriş yaparken kargo ücretlerini neden ayrı olarak tek tek ücretlendiriyor, birleştirlemez mi?

Satıcıyla irtibata geçtiğinizde halloluyor

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Aynı firmadan alışveriş yaparken kargo ücretlerini neden ayrı olarak tek tek ücretlendiriyor, birleştirlemez mi?

Bir de Türk usulü bazarlık yap, tam oluyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynı firmaysa zaten siz demeden onlar bile yapıyorlar bu işi..Tabii düzgün satıcılar için konuşuyorum.

Evet yokmuş.Peki üyelik benim adıma alide :D eşimin adına olan kredi kartı ile alışveriş yapabilirmiyim.Ödeme kısmından kredi kartı seçersem sıkıntı çıkarmı acaba

En güzeli sanal kart oluştur..O şekilde alacağın ürün bedeli kadar bir limit belirle alışverişini yap..yani ürün 90 tl ise atıyorum 100 lira limit belirle.İşin bitince de sanal kartını sıfırlayıp pasif yap.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

İlk alışverişimi yapmak istiyorum :)

http://www.aliexpres..._816779769.html

Şimdi bu ürün 6,32$ ve kargo ücretsiz mi ? Türkiye geliyor mu ? Sanal Kredi kartı ile alabilirmiyim ? Çok mu soru sordum ? :D:

evet ücretsiz kargosu var . kredi kartınızı tanımlamanız lazım telefonunuza mesaj olarak geliyor çekilen tutar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir de Türk usulü bazarlık yap, tam oluyor :)

Yaptım zaten, şöyle dedim.

hav maç ken bi in lest, tel mi, ken bi ok, may fuut be edcasmınt.

(meali: son ne olur, bana olurunu söyle, ayağımız alışsın)

O da şöyle cevap vermiş,

Hadji, dı advınt of mi nav *** dolır, if it sev, vit may hed, bi yor dog, luk tu mont hav passıd sitil ay kent pey Key Di Vi, bat ay ken bi du lest biti for yu.

(meali: Hacı, bunun bana gelişi *** dolar, eğer kurtarsa başımla beraber, kopeen olsun, bak iyi ay geçti hala KDV'yi yatıramadım, ama sana son bir güzellik yaparım)

:p

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaptım zaten, şöyle dedim.

hav maç ken bi in lest, tel mi, ken bi ok, may fuut be edcasmınt.

(meali: son ne olur, bana olurunu söyle, ayağımız alışsın)

O da şöyle cevap vermiş,

Hadji, dı advınt of mi nav *** dolır, if it sev, vit may hed, bi yor dog, luk tu mont hav passıd sitil ay kent pey Key Di Vi, bat ay ken bi du lest biti for yu.

(meali: Hacı, bunun bana gelişi *** dolar, eğer kurtarsa başımla beraber, kopeen olsun, bak iyi ay geçti hala KDV'yi yatıramadım, ama sana son bir güzellik yaparım)

:p

Cem Yılmaz ince sesi ile:

yurt dışında pazar alışverişi:

+torbalar kalsın biz gezip gelelim. geze geze en son alalım olur mu?

-no you pay for it. it's yours take it.

+no anam no. otel yakın torbalar kalsın geze geze geze en son bunu alalım.

-no it's yours take it

+f*ck you listen to me. torbalar kalsın anam...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kart tanımlama olayını nasıl yapıyoruz ali de :D Bir türlü bulamadım yahu alla alla.Böyle bir durum yok mu yoksa

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

valla abi ben yarım yamalak google translate türkçesiyle alışverişi yaptım satın al ödeme falan deyince kart bilgilerini girdim telefonuma mesaj geldi şu kadar tutar ödeme yapılacaktır diye tamam dedik 1 haftayı geçti malzemeleri bekliyorum şimdi . zaten 1 aya kadar sarkacağı söyleniyordu

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Pazarlığa bayılırım yada satıcıyı bayıltırım.

Çinli arkadaşın verdiği cevap aynen şöyle.

Fried, I can give you some discount. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bu kart tanımlama olayını nasıl yapıyoruz ali de :D Bir türlü bulamadım yahu alla alla.Böyle bir durum yok mu yoksa

valla abi ben yarım yamalak google translate türkçesiyle alışverişi yaptım satın al ödeme falan deyince kart bilgilerini girdim telefonuma mesaj geldi şu kadar tutar ödeme yapılacaktır diye tamam dedik 1 haftayı geçti malzemeleri bekliyorum şimdi . zaten 1 aya kadar sarkacağı söyleniyordu

Arkadaşlar Sitenin tamamı olmasa bile büyük kısmı TÜRKÇE olabiliyor.Bu özelliğini kullanın.Google translate ile falan uğraşmayın..Sağ üst köşeden dil seçimi yapın :) Bu kadar basit..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi zaten Türkçe kullanıyorum da.Kart ekleme gibi bir kısım bulamadım ben ayarlar kısmında falan.Direk kk ile alım yapıyoruz sanırım.Sürekli eklenen bir kart gibi bir durum yok anladığım kadarıyla

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi zaten Türkçe kullanıyorum da.Kart ekleme gibi bir kısım bulamadım ben ayarlar kısmında falan.Direk kk ile alım yapıyoruz sanırım.Sürekli eklenen bir kart gibi bir durum yok anladığım kadarıyla

Yok ya sürekli kart bilgilerini tutmuyor bildiğim kadarıyla.Sanal bir kart ile alışverişini yap..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

sürekli tutmuyor her alışverişte yeniden girmeniz gerekiyor

wXhRZcR.png

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Resim çıkmamış Aydın bey.Benim asıl merak ettiğim konu.Üyelik benim adıma.Ben eşimin adına kayıtlı kart ile alışveriş yapabilirmiyim site buna izin veriyormu acaba

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Resim çıkmamış Aydın bey.Benim asıl merak ettiğim konu.Üyelik benim adıma.Ben eşimin adına kayıtlı kart ile alışveriş yapabilirmiyim site buna izin veriyormu acaba

Verir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

resim ömrümü yedi resmen :D

yapabiliyorsunuz karta tanımlı olan telefona mesajı geliyor zaten iptal edebilirsiniz falan diye .

buldum buldum :bravo: :bravo: :bravo:

W7J5Ibz.png

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam bende bu kısma gelip.Alımı gerçekleştirmemiştim.Ödemeyi falan onaylamaz diye.Akşam bakayım yeniden.paspaslara taktım kafayı bakalım gelecek mi :D

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Tamam bende bu kısma gelip.Alımı gerçekleştirmemiştim.Ödemeyi falan onaylamaz diye.Akşam bakayım yeniden.paspaslara taktım kafayı bakalım gelecek mi :D

bende tesadüfen sahibindende bi kamera beğendim adam satmış samsunluymuş . toprak muhabbetine girince kendinde getirtebilirsin sıkıntı olmuyor dedi bekliyoruz bakalım 1 haftaı geçecek .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben kart tanımalamadım.. her ödemede manuel giriveriyorum.. Tanımlamak zorunlu değil...

Mondeo uyumlu olduğundan emin misin.. .?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben kart tanımalamadım.. her ödemede manuel giriveriyorum.. Tanımlamak zorunlu değil...

Mondeo uyumlu olduğundan emin misin.. .?

Abi birçok model var.Benim baktığım üründe alt kısımda modeller verilmiş.Ve satıcı hangi araç için istiyorsanız satın alırken belirtin diye yazmış.Mondeo 2002 model diye alt kısımda var.Sanırım uyumludur.Yoksa modelleri yazmazlar diye düşünüyorum.Senin fikrin nedir acaba almak istediğim ürün bu

http://www.aliexpress.com/snapshot/233472009.html

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...