İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Senede 5 ürün deniyordu ama 6'sı benim adıma, 1'i başka bir arkadaş adına olmak üzere son 2 ayda 7 sipariş verdim, hepsi de sorunsuz elime ulaştı.

Ürünlerin biri 30 dolar, biri 25 dolar, diğerleri 5-10 dolar arasında. Hepsinde kargo ücretsiz, hepsinde de ING Bonus kredi kartımla sipariş verdim.

Siparişlerin 2'si 15 günde, diğerleri 18-20 gün civarında elimde oldu.

Siparişlerin hepsi China Post ile gönderildi. 8. sipariş ise yolda, daha doğrusu Çin'de havaalanında :p

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıkıntı çıkarması için bir sebep mi var ki böyle yazdın Murat.. ?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Senede 5 ürün deniyordu ama 6'sı benim adıma, 1'i başka bir arkadaş adına olmak üzere son 2 ayda 7 sipariş verdim, hepsi de sorunsuz elime ulaştı.

Ürünlerin biri 30 dolar, biri 25 dolar, diğerleri 5-10 dolar arasında. Hepsinde kargo ücretsiz, hepsinde de ING Bonus kredi kartımla sipariş verdim.

Siparişlerin 2'si 15 günde, diğerleri 18-20 gün civarında elimde oldu.

Siparişlerin hepsi China Post ile gönderildi. 8. sipariş ise yolda, daha doğrusu Çin'de havaalanında :p

ptt kanalıyla gelenlerin sayısını tutamıyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

ptt kanalıyla gelenlerin sayısını tutamıyorlar :)

Zaten takibini nasıl yapabileceklerini anlamadım bile. Bir TC numaram yok, sadece isim soyisim adres ve bir telefon numarası. Kayıt kuyut yok, adımı ezberleyecekler ki, sayabilsinler diye düşündüm :p Bu da mümkün değil elbet.

Evet hepsi PTT kargo ile geldi. Ancak bunu ben seçmiyorum, seçenek yok yani.

Başka kanalla gelmesi neye göre belirleniyor Anıl? Ürün bedeline göre mi, yoksa China Post yerine DHL ile gönderimde falan mı?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Zaten takibini nasıl yapabileceklerini anlamadım bile. Bir TC numaram yok, sadece isim soyisim adres ve bir telefon numarası. Kayıt kuyut yok, adımı ezberleyecekler ki, sayabilsinler diye düşündüm :p Bu da mümkün değil elbet.

Evet hepsi PTT kargo ile geldi. Ancak bunu ben seçmiyorum, seçenek yok yani.

Başka kanalla gelmesi neye göre belirleniyor Anıl? Ürün bedeline göre mi, yoksa China Post yerine DHL ile gönderimde falan mı?

Evet satıcıyla konuşup hangi yolla geleceğine dair bilgi al mutlaka. Yanlışlıkla dhl fedex le falan gelirse kesin gümrüğe girer ve en ufak şey bile masraflı olur (süha nın eskiden olan far meselesi mesela ) . Kahve aldık fedex le geldi gümrüğe takıldı, reddettik geri gönderdiler. Ardından ptt yle sorunsuz kapıya kadar geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aliexpress'te sipariş sırasında kargo seçeneği seçiliyor. Ücretsiz olduğu için genelde China Post veya HKpost seçiyorum.

O zaman senin söylediğinden yola çıkarsak, 200 dolarlık bir ürünü, China Post ve PTT kargo yoluyla almak istesek, ürünün ortadan kaybolması riskini göze aldığımızda gümrük sorunu yaşamadan temin edebilir miyiz?

Bu arada yeni gözdem bu, http://www.aliexpress.com/item/Delux-wireless-2-4Ghz-M618-ergonomics-vertical-mouse-for-PC-computer-laptop-drop-with-retail-package/766793155.html

Gerçekten çok ilgimi çekti, ilk kez gördüm böyle bir fare. Kullanımı düşününce gerçekten ergonomik görünüyor.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

200 dolarlık ürünü adamdan rica edip paket üzerine daha ucuz yazdırabilirsin. Burada senin istemen gereken şey 3-5 fazla verip postayı kayıtlı şekilde göndertmen. Kayıtlı göndertirsen hem ptt yle gelir hem hızlı gelir hemde kaybolma riski olmaz.

Mesela dx.com dan alışveri yaparken kupon kodu olarak BULKRATE girersen otomatik .1.7 dolarlık kargo ücreti gelir ve kayıtlı olarak daha hızlı gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aliexpress'tekiler genellikle takip kodunu veriyorlar. Kayıtsız ben pek rastlamadım. DX.ten de alışveriş yaptım, toplam sipariş belli bir fiyatın üzerine çıkarsa, yanlış hatırlamıyorsam 0,1 dolar karşılığında tracking code 'u sipariş sepetine ekliyordu.

Ürünün fiyatını düşük yazdırmak AliEx.te sorun değil aslında. Çünkü aldığım ürünlerin çoğunda olduğundan daha düşük bedeller yazılmış ve GIFT işaretlenmişti.

O zaman anladığım kadarıyla, bu 75Euro'luk limit sorunu bu şekilde aşılabiliyor.

Sağol Anıl :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok pahalı olanlarda var.Yüksek fiyatlı bir ürünü görmeden ellemeden almak pek işime gelmiyor.Uygun fiyatlı olanlardan sipariş vereceğim zaten bakalım.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Aliexpress'te sipariş sırasında kargo seçeneği seçiliyor. Ücretsiz olduğu için genelde China Post veya HKpost seçiyorum.

O zaman senin söylediğinden yola çıkarsak, 200 dolarlık bir ürünü, China Post ve PTT kargo yoluyla almak istesek, ürünün ortadan kaybolması riskini göze aldığımızda gümrük sorunu yaşamadan temin edebilir miyiz?

Bu arada yeni gözdem bu, http://www.aliexpres.../766793155.html

Gerçekten çok ilgimi çekti, ilk kez gördüm böyle bir fare. Kullanımı düşününce gerçekten ergonomik görünüyor.

bu ne abi fareden çok sıçana benziyor bu :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aliexpress deki saatıcılar sanki daha sıcak kanlı gibi geldi bana.ürünlerini satabilmek içinde genelde uyumlu oluyorlar.Dün bir tanesine mesaj yazmıştım paspas için.Dönüş yapmış uyumludur stok elimizde var,ödeme yaparsanız sizin için en hızlı şekilde gönderim yaparım gibisinden birşeyler yazmış :D Zafer'de bir satıcıdan memnun kalmıştı sanırım.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

azbi ingilizce olsa ben adamlarla telefonla bile konuşurumda yok işte :D belki akraba bile çıkarız :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İngilizce bilmeye gerek yok..

Çinlilerin yarısı Türkçe'yi öğrendi sayemizde.. Selamün aleyküm diye başlayan mail gelmişti bana çinliden :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

İngilizce bilmeye gerek yok..

Çinlilerin yarısı Türkçe'yi öğrendi sayemizde.. Selamün aleyküm diye başlayan mail gelmişti bana çinliden :D

:D :D :D sen diyosan kesin doğrudur mehmet abi helal olsun :D :D :bravo:

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aliexpress'tekiler genellikle takip kodunu veriyorlar. Kayıtsız ben pek rastlamadım. DX.ten de alışveriş yaptım, toplam sipariş belli bir fiyatın üzerine çıkarsa, yanlış hatırlamıyorsam 0,1 dolar karşılığında tracking code 'u sipariş sepetine ekliyordu.

Ürünün fiyatını düşük yazdırmak AliEx.te sorun değil aslında. Çünkü aldığım ürünlerin çoğunda olduğundan daha düşük bedeller yazılmış ve GIFT işaretlenmişti.

O zaman anladığım kadarıyla, bu 75Euro'luk limit sorunu bu şekilde aşılabiliyor.

Sağol Anıl :flowers:

Satıcı ürün fiyatını 60-70 dolar falan yazarsa ki yazıyorlar , hediye işaretlenirse, ürün kutusu çok büyük değilse ve aynı zamanda da 2.5 kg üzerinde değilse PTT kanalıyla sorunsuz gelir.

Eğer hacmi büyük 30 dolarlık birşey alsan bile gümrükte kalır.Yada ağırsa yine takılır..

Ptt kanalıyla gelen ürün kargo sıfatı taşımıyor.Yani kargo gibi işlem görmüyor.Ptt kanalıyla gelen ürün iadeli taahütlü posta neyse o şekilde işlem görüyor.Mesela gelen ürünü bilirkişi sen olmadan açıp bakamaz.Yasal hakkı yok.Sadece sen yanındaysan paketi açabilir.Ancak diğer özel kargo firmaları Dhl yada benzerleri paketi açıp bakabilirler.Ayrıca gümrüğe özellikle takıp ürün üstünden ardiye parası ve diğer başka masraflar adı altında para alırlar.

Ben şimdiye kadar en fazla 225 dolarlık tablet aldım..Bunda da sorun yaşamadım.Bedava kargo seçeneği , 60 dolarlık fatura ve gift ile sorunsuz geldi.Ancak dediğim gibi paket çok büyük ve ağırsa Ptt de gümrükte tutar ürünü..Çinden gelen ürünlere %20 diğer ülkelerden gelenlere %18 vergi ödetiyorlar.Bir postacıyı düşünün eğer paketi koltuğunun altında yada çantasında sorunsuz taşıyabilecek şekildeyse o ürün sıkıntısız gelir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Eee ben paspas alacağım sıkıntı olmasın ebat yüzünden

akan abi o paspas çantaya sığmaz :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

akan abi o paspas çantaya sığmaz :D

Evet o bakımdan aklım karıştı şimdi.Takılıp kalmasın.Buralara kadar gelse ben gider alırım postaneden :D

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
:) galiba 50 doların altındaki ürünlerde pek gümrük sıkıntısı olmuyor . ayhan abinin dediği gibi koli veya paket ebatı büyük olursa farklı şeyler olabilir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eee ben paspas alacağım sıkıntı olmasın ebat yüzünden

Ebat önemli yada ağırlığı.Postacı taşıyamayacak şekildeyse orada kalır.Sen gidip almak durumunda kalırsın.Bulunduğun şehrin PTT gümrüğüne kadar gelir merak etme..

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Yan sanayi Çin malı ya abi ondan?

valla çin malıda olsa burdaki fiyatlara bakınca varsın olsun diyor insan . sonuçta burdaki ürünlerde yerli üretim değil . birde çinliler gerçekten bu işi iyi yapıyorlar . ellerinde teknoloji var yaratıcı ürün geliştirme özellikleri var . daha ne olsun .

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

200 dolarlık ürünü adamdan rica edip paket üzerine daha ucuz yazdırabilirsin. Burada senin istemen gereken şey 3-5 fazla verip postayı kayıtlı şekilde göndertmen. Kayıtlı göndertirsen hem ptt yle gelir hem hızlı gelir hemde kaybolma riski olmaz.

Mesela dx.com dan alışveri yaparken kupon kodu olarak BULKRATE girersen otomatik .1.7 dolarlık kargo ücreti gelir ve kayıtlı olarak daha hızlı gelir.

verdiğim siparişlere 2 hafta kadar oldu . mal kabul bekliyor deniyor . o ne demek acaba bilgin varmı anıl abi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

verdiğim siparişlere 2 hafta kadar oldu . mal kabul bekliyor deniyor . o ne demek acaba bilgin varmı anıl abi ?

Takip numarasını verebilir misin. ne almıştın ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...