İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Ampul Tipleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Servet Aydın

Bulunamayan bir şey mi var, varsa söyleyin... :)

Renegade tavan aydınlatması ve açma kapama düğmesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

kıpraşıyor ama olsun

Özel o özel.

Adam flicker devreli demiş. Tam emmilik. Kiprasir arka dan gelen kendine gelir....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ford mu bu renegade ? ;)

Yolların fatihi, dağların aslanı, çamurların efendisi olan liberty tabiki de :seytan:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sen öyle sanmaya devam et... Bizim oralarda çamur çok, bir sınayım libertyi oralarda istersen... :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Serkan Danış

Mk3 Mondeo  Xenon ampuller D2S 35W değil mi? wattından emin olamadım... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Üstad d2s o kadarını biliyorum. Büyük ihtimal 35 Olmalı. Orjinal osram bulursan çok daha süper olur.

Mk3 Mondeo Xenon ampuller D2S 35W değil mi? wattından emin olamadım... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Üstad d2s o kadarını biliyorum. Büyük ihtimal 35 Olmalı. Orjinal osram bulursan çok daha süper olur.

Mehmet Hocam Osramın 6000k leri gider değil mi ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Hocam Osramın 6000k leri gider değil mi ;)

Olur neden Olmasın. Orjinal bulmaya çalış. [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 Mondeo  Xenon ampuller D2S 35W değil mi? wattından emin olamadım... :)

Evet D2s 35 Watt.. 

4300'ün çok tatlı rengi vardır.

Ek olarak 4100 ve 4300'ler orjinaldir.. Bunun dışındaki renkler çakmadır.. 

Philipsin sahtesi çok fazla piyasada.. Osram orjinal bulursanız mutlu olursunuz.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hüseyin Akgün

Sinyal ve stop ampüllerini led ile değişen değişim sonrası mk3 de sorun yaşayan oldu mu ? Çok sık flaman kesiyor bu nedenle değiştirmek niyetindeyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sinyal ve stop ampüllerini led ile değişen değişim sonrası mk3 de sorun yaşayan oldu mu ? Çok sık flaman kesiyor bu nedenle değiştirmek niyetindeyim.

Cruise control varsa stoplara direnc bağlamalisiniz. Yeterli akim yoksa güvenlik geregi cruise devreye girmez.

Sinyallerde de yine direnç olmali yoksa cok hizli yanip sonerler.

Bana sorarsaniz once kaliteli ampul ile dinamo kontrolu şart derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Cruise control yok. Tesisatı bozup araya direnç koymadan uygun direnci üzerinde bir led ampul bulmak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Frenler  http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244395-fordun-2006-mondeoya-yapmay%C4%B1-unuttuklar%C4%B1/page-20#entry2516477

Direnç yada paralel ampul bağlanmaz ise hız sabitleyici çalışmaz.. 

Sinyaller http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244395-fordun-2006-mondeoya-yapmay%C4%B1-unuttuklar%C4%B1/page-16#entry2467961

Direnç bağlanmazsa hızlı yanar.. 

Cruise control yok. Tesisatı bozup araya direnç koymadan uygun direnci üzerinde bir led ampul bulmak en iyisi.

Bunu bulamazsınız.. Çünkü en az 50 wattlık direnç lazım.. ki o da minimum şu boyutta olur...  

bIzb7nE.jpg

Direnci araya koymayacaksınız, ampul gibi paralel bağlı olacak.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yiğit Kara

Kısa farlar

xenon : D2S

halojen : H7

Uzun Far : H1

Parklar : W5W (T10)

Ön Sinyaller : PY21W BAU15s (Sarı)

Ön Sisler : H11 (55W)

Çamurluk sinyali :

Sarı sinyal camlı olanlar : W5W (T10)

Beyaz sinyal camlı olanlar : WY5W (T10)

Arka parklar : R5W

Fren : P21W/5W (BAZ15D)

Arka Sis : P21W

Plaka : C5W

Arka Sinyal

Makyaj Öncesi : P21W (BA15s)

Makyaj sonrası : PY21W (BAU15s)

3. Fren Lambası : W5W (T10)

Geri Vites : H21W   (BAY9S)

Ayna Altı Ayak Aydınlatması : W5W (T10)

Harita okuma lambası : H6W

Makyaj Lambaları : W5W (T10)

Tavan Lambaları C10W

Bagaj Lambası C10W

Ayak aydınlatması : W5W (T10)

Torpido Aydınlatması : W5W (T10)

k5qe.jpg

Resmi tıklayarak çok büyük halini görebilirsiniz, ampullerin tipleri plaket üstünde yazıyor. 

detaylı açıklama için teşekkürler. hiç şatafatlı aydınlatma sistemlerinde gözüm yok. burnunun dibini bile aydınlatamayan iç aydınlatma lambası ve bagaj aydınlatma lambasını hangi ürün ile değiştirebilirim? ürün linki atabilirseniz çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

detaylı açıklama için teşekkürler. hiç şatafatlı aydınlatma sistemlerinde gözüm yok. burnunun dibini bile aydınlatamayan iç aydınlatma lambası ve bagaj aydınlatma lambasını hangi ürün ile değiştirebilirim? ürün linki atabilirseniz çok memnun olurum.

Tavan lambası için kullandığım ampulü ben çinden aldım. bu tip alışverişleri genelde Aliexpress üzerinden gerçekleştiriyorum. Ürüne ait link  

Bagaj aydınlatması için ise ampul değiştirmekle sağlıklı sonuç elde edemedim, ki elde etmek de çok zor. Bagaj aydınlatmasının konumu sağlıklı bir aydınlatma için uygun bir yer değil bence. Bu nedenle buradaki lamba uçlarından uzatma aldım ve bagaj kaputu altına şerit led döşeyerek güzel bir aydınlatma sağladım. Size de tavsiyem bu şekilde yaptırmanız daha tatmin edici olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavan lambası için kullandığım ampulü ben çinden aldım. bu tip alışverişleri genelde Aliexpress üzerinden gerçekleştiriyorum. Ürüne ait link  

Bagaj aydınlatması için ise ampul değiştirmekle sağlıklı sonuç elde edemedim, ki elde etmek de çok zor. Bagaj aydınlatmasının konumu sağlıklı bir aydınlatma için uygun bir yer değil bence. Bu nedenle buradaki lamba uçlarından uzatma aldım ve bagaj kaputu altına şerit led döşeyerek güzel bir aydınlatma sağladım. Size de tavsiyem bu şekilde yaptırmanız daha tatmin edici olacaktır.

Ben de hem tavan hem bagaj için aynen böyle yaptım.. 

Benim tavan için kullandığım led şu.. http://www.aliexpress.com/item/2-x-White-42mm-16-LED-SMD-Festoon-Dome-Light-Car-Bulbs-Lamp-S7NF/1137138652.html

Yorum bağlantısı
Yiğit Kara

Türkiye'de mevcut değil mi benzer ürünler? çok sorun yaşadım aliexpress alışverişlerinden.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...