İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Ampul Tipleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Türkiye'de mevcut değil mi benzer ürünler? çok sorun yaşadım aliexpress alışverişlerinden.

Türkiyede mevcut ama.. Aynı ürünün çifti çinde 0.97 dolar iken... Türkiyede en az 10 lira.. Belki daha fazla.. 

Örnek.. http://tr.aliexpress.com/item/DIY-High-Quality-2pcs-T10-20-LED-SMD-Super-Bright-White-Car-Auto-SMD-light-194/32383824760.html?ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_10

Bunun çifti 10 lira aksesuarcıda.. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Afşar

Merhabalar,

Hafta sonu aracımın sol far ampulu patlamış.

Bugün Muğla'da sanayiyi dolaştım. Kimsede yok.

Bir tane Bosch servis var oraya gittim. Ellerinde yokmuş.

Xenon D2s ampül almam lazım sanırım. Sipariş verip getittireyim dedi Bosch marka. 125 TL + kargo ücreti istiyor. Bir araştırayım dedim, çıktım.

Yanda yetkili servis vardı. Onlara sordum. Onların da ellerinde yokmuş. 594 lira dedi tek ampül için :shok:

Aslında bu xenon farlardan hiç memnun değilim. Mk3'lerde kronik problemmiş.

Mercek değişimi felan yapmak gerek ama Muğla'da yaptırabileceğimi zannetmiyorum.

Şu ampül değişimini bir an evvel yapmalıyım.

Hangi marka ve hangi siteden almamı tavsiye edersiniz. Link paylaşırsanız memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Osram alın.. çift alın.. çiftini 200-250 arası bulabilirseniz iyidir... 

philipslerin sahtesi çok fazla.. 

Markasız xenon takmayın.. balastı bozarsanız onun da tanesi 500 lira falan ve yerine başka balast takamazsınız çünkü far yüksekliğini balast ayarlar.. 

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Osram alın.. çift alın.. çiftini 200-250 arası bulabilirseniz iyidir... 

philipslerin sahtesi çok fazla.. 

Markasız xenon takmayın.. balastı bozarsanız onun da tanesi 500 lira falan ve yerine başka balast takamazsınız çünkü far yüksekliğini balast ayarlar.. 

Alalım hocam da nerden alalım.

Hangi siteyi tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Muhtemelen şu siteden alacağım.

Bir sıkıntı olmaz inşallah.

http://www.automkarinca.com/Osram-D2S-Xenarc-Xenon-Far-Lambasi-35W,PR-85.html

Aradığım ürün budur değil mi Mehmet hocam. Siteyi aradım, görüştüm. Orjinal Alman üretimi. Direk Osram Türkiye distribütöründen alıyoruz dediler.

Budur.. fiyatı da uygun... 

Çift olarak alın... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

ilk mesajdaki resim açılmaz olmuş. bir de stop lambasının sökümü zor mudur? fren ampulünü değiştirmem gerekiyorda :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Yaşar Akbaş

benim 2005 in ampuller iyice zayıfladı nasıl değişebiliyormuyum.
Elektrikçi içindeki far reflektörün aşınmış buna yapacak birşey yok dedi buna ne yapabilrim.
Kısalar çok kötü ama uzunlarda problem yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Okay

Mehmet bey geçen gün benim xenonlardan  biri patladı şaşmaza  gittim.  usta markasız  d2s xenon taktı. yukarıda yazdığınıza göre  markasız xenonlar balastı bozar demişsiniz. bende aliekspresten şu osram xenonu buldum. 

http://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-Xenon-HID-Bulbs-For-Osram-D2S-35W-4300k-5500K-Brand-New-Car-Light-Source/32405288430.html?spm=2114.13010208.99999999.261.M4Xq0p

bunun çifti ortalama türkiyede 250 tl bu sitede  66 tl ye geliyor. bu bizim araca olur mu ayrıca daha öncesinde ali express ten alışveriş yapmadım ürünün gelmesinde problem oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjin derken bunların orjinal olacağın ben sanmıyorum. ürün teslimatında Ali de soru yaşayanı ben duymadım ben de yaşamadım.. postacının azizliği bazen söz konusu olabilir o da nadir

Yorum bağlantısı
Ali Okay

orjin derken bunların orjinal olacağın ben sanmıyorum. ürün teslimatında Ali de soru yaşayanı ben duymadım ben de yaşamadım.. postacının azizliği bazen söz konusu olabilir o da nadir

Çağlar bey bu xenonu  orjinal olarak uygun fiyata alabileceğimiz bir yer biliyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Ali Okay

Biliyorsunuz mondeonun xenonlarının merceğinden dolayı  düzgün aydınlatmıyor. mondeonun üzerinden  çıkan  d2s xenonu 35w gücünde  bunu sizce  35 w değilde daha yüksek taksak aracın aydınlatmasına  bir faydası olurmu ,aracın tesisatına  zararı dokunur mu? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biliyorsunuz mondeonun xenonlarının merceğinden dolayı düzgün aydınlatmıyor. mondeonun üzerinden çıkan d2s xenonu 35w gücünde bunu sizce 35 w değilde daha yüksek taksak aracın aydınlatmasına bir faydası olurmu ,aracın tesisatına zararı dokunur mu?

Böyle bi şansınız yok.

Mercek değişimi şart.

Yorum bağlantısı
Ali Okay

Mehmet bey geçen gün benim xenonlardan  biri patladı şaşmaza  gittim.  usta markasız  d2s xenon taktı. yukarıda yazdığınıza göre  markasız xenonlar balastı bozar demişsiniz. bende aliekspresten şu osram xenonu buldum. 

http://www.aliexpres...9999.261.M4Xq0p

bunun çifti ortalama türkiyede 250 tl bu sitede  66 tl ye geliyor. bu bizim araca olur mu ayrıca daha öncesinde ali express ten alışveriş yapmadım ürünün gelmesinde problem oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey geçen gün benim xenonlardan  biri patladı şaşmaza  gittim.  usta markasız  d2s xenon taktı. yukarıda yazdığınıza göre  markasız xenonlar balastı bozar demişsiniz. bende aliekspresten şu osram xenonu buldum. 

http://www.aliexpres...9999.261.M4Xq0p

% 90 sahtedir.. 

Mevcudu kullanın tekrar masraf etmeyin.. Masraf edecekseniz tanıdık birinden orjinal alın.. 

Yorum bağlantısı
Ali Okay
(düzenlendi)

% 90 sahtedir.. 

Mevcudu kullanın tekrar masraf etmeyin.. Masraf edecekseniz tanıdık birinden orjinal alın.. 

Teşekkür ederim Mehmet bey.

yeni takılan xenonla diger taraftaki eski xenonun rengi çok farklı duruyor . olmazsa aynı markasız xenonla diğer tarafıda değiştireyim. iki tarafta aynı olsun. 

tarihinde Ali Okay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teşekkür ederim Mehmet bey.

yeni takılan xenonla diger taraftaki eski xenonun rengi çok farklı duruyor . olmazsa aynı markasız xenonla diğer tarafıda değiştireyim. iki tarafta aynı olsun.

Tabi ki. Çift olarak değiştirin.
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Ali Karakaya

Abi arka stoplar yuvarlak gibi yanması gerekirken bir kısmı eksik yanıyor, bunları led ile değiştirsek sıkıntı olur mu.

Bir de üçüncü stop lambasını led yapsak sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Abi arka stoplar yuvarlak gibi yanması gerekirken bir kısmı eksik yanıyor, bunları led ile değiştirsek sıkıntı olur mu.

Fren lambası na led takacaksan direnç te kullanmalısın yoksa CC çalışmaz.

parklara da 3. stoba da led takabilirsin sıkıntı olmaz.

Bende bir tek sis farı ve zenon lar kaldı led olmayan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Fren lambası na led takacaksan direnç te kullanmalısın yoksa CC çalışmaz.

parklara da 3. stoba da led takabilirsin sıkıntı olmaz.

Bende bir tek sis farı ve zenon lar kaldı led olmayan

Direnç işi beni aşar abi. :biggrin:

Frende sıkıntı yok, parklar da yuvarlak tamamlanmıyor (mondeo almadan önce başka araçlarda eksik olduğunu görünce gıcık olduğum bişeydi :) ), bir de üçüncü stopta bir tanesi yanmıyor.

Sorum şu: fren hariç, parkları ve üçüncü stobu led yapsam direnç gerekli mi? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parkta yuvarlak yanar... 

Frende sadece dış kenarlar yanar. yani 1/3 ü yanar... 

Led ben denedim.. Ampul cama çok yakın olduğu için homojen bir ışık alamadım bu sebeple sadece frenleri led kullandım... 

Freni de led yaparsan hız sabitleyicin çalışmaz.. ekstra bişeyler yapmak lazım.. ben yapmıştım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Direnç işi beni aşar abi. [emoji3]

Frende sıkıntı yok, parklar da yuvarlak tamamlanmıyor (mondeo almadan önce başka araçlarda eksik olduğunu görünce gıcık olduğum bişeydi :) ), bir de üçüncü stopta bir tanesi yanmıyor.

Sorum şu: fren hariç, parkları ve üçüncü stobu led yapsam direnç gerekli mi? :unsure2:

Fren lambası çift duydur. Hem park hem de fren lambası dır. Eğer onun park kısmında problem var ise komple değiştirmen gerekecek led alırsan da direnç bağlaman lazım.

Onun haricindeki diğer iki park bağımsızdır ve led takabilirsin.

3. Fren lambası içinde led takmanda sıkıntı olmaz. Ancak birini değil de hepsini led yapmalısın ya da diğer halojen lerin Işık şiddetine uygun bir led bulman lazım. Sırıtır yoksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Selamlar,

Çok değerli bilgiler için teşekkür ederim. Gösterge ışıkları ile ilgili bilgi göremedim. Varsa listeye eklenebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Selamlar,

Çok değerli bilgiler için teşekkür ederim. Gösterge ışıkları ile ilgili bilgi göremedim. Varsa listeye eklenebilir.

İlk mesaja eklendi Fatih...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...