İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Benzinli

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Okan Beloğlu
araçlarımız aynı 1,6 motor 115 pps benzinli hb. hafta sonu 430 kilometrelik yol yaptım (tam yarım depo benzin) 75 tl tüketim yaptı 0,17 tl kilometredeki tüketimi. yalnız şehirlerarası bir yoldu. fakat yolun 70 km lik kısmı ise çok kötü bir yoldu. (35 gidiş 35 geliş) araç benide çok şaşırttı.

Deniz bey aracınız kaç binde ? tüketimi ne gösteriyor yol bilgisayırı ? km/lt olarak

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Deniz bey aracınız kaç binde ? tüketimi ne gösteriyor yol bilgisayırı ? km/lt olarak

aracım 4bin km ' de. ortalama şuanda 11.7 de. yalnız depoyu fulleyip yarım depoyla şehirlerarası 430 km li yaptıktan sonra 11,7 lt. düştü önce 12,3lt idi

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman
aracım 4bin km ' de. ortalama şuanda 11.7 de. yalnız depoyu fulleyip yarım depoyla şehirlerarası 430 km li yaptıktan sonra 11,7 lt. düştü önce 12,3lt idi

bu ölçüm saglıklı degil!! 11.7lt'lik tuketımın karsılıgı da 0.17 tl degıl!!

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
bu ölçüm saglıklı degil!! 11.7lt'lik tuketımın karsılıgı da 0.17 tl degıl!!

bende biliyorum 11.7lt'lik tuketımın karsılıgı da 0.17 tl olmayacağını araç 4000 kilometrede daha hiç sıfırlamadım 4000 km nin ortalaması 11.7 hergeçen gün düşüyor 14 lerden geldi 11.7 ye

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas

Dostlar bende en son şunu eklemek isterim aracım yaklaşık 8000 de.Ve biliyorum benim verdiğim rakamların altına inilebilir.Ama çok dikkat hep dikkatle.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Her gün soğuk çalıştırma ve 2 km lik güzergahta 13 lt olan yakıt tüketimi beni üzdüğü için bir deneme yapmaya karar verdim. Bursadan benzin aldım ve yol bilgisayarını sıfırlayıp yola koyuldum. 93km sabit sürat ile ( 5. vites 2750 d/devir ) gece yolculuğu yaparak evime geldim . Yol bilgisayarında okuduğum ortalama tüketim 5,8 lt yi gösteriyordu. Bence bu tüketim değeri oldukça iyi.

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

Benim aracım dizel, depoyu fullemiştim, bugün ışık yanana kadar kullandım ve yine fulledim.

732 km yol yapmışım ve 114 lira :D km de 0.155 tl gibi birşey oluyor heralde. (istanbul şehir içi ve kısa mesafe kullanımlarıyla)

Bakımdan sonra çok fark etmiş aracın yakıt harcaması :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Ergüden
(düzenlendi)

merhaba benim aracım da dizel. yeni aldığımda fullemiştim dün ışık yanmadan çok az kalmıştı tekrar fulledim. 721 km 110 tl 44,5 lt aldı. 100km de 6,1lt. km de 152 kuruş yapıyor.(karma kullanım) bu değerleri görünce aldığım araçtan daha da memnun kaldım. herhalde iyi bir değerdir diye düşünüyorum.

tarihinde Mustafa Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alkan Özdemir

2007 focus ghia

canı sagolsun yol bılgısayarına göre 100/7,6 ve hiç degişmiyo

bı arkadş bujılerden olabılır dedı ama bılmıyorum sankı bıraz fazla degılmı :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2007 focus ghia

canı sagolsun yol bılgısayarına göre 100/7,6 ve hiç degişmiyo

bı arkadş bujılerden olabılır dedı ama bılmıyorum sankı bıraz fazla degılmı :D

İyi değer.. Kaç bekliyorsunuz ki.. ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

benim araç benzinli şehir içinde 8,5 gösteriyor genelde yol bilgisayarı. daha fazla da olduğu oluyor bazen.

ama uzun yolda 6 değerine ulaştım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Aydin
(düzenlendi)

arkadaşlar aracım daha 3000 km de (2009 focus benzinli 1.6 ti-vct) en son ölçümüme göre şehir içinde 0.255 tl/km şehir dışında 0.190 tl/km (yani 25 kuruşa 19 kuruş) yakıyor. Hesaplamayı depoyu doldurup belirli bir km yaptıktan sonra (ki en az 500km.) sonra tekrar doldurarak ölçtüm ve bu sonuçları buldum. Yol bilgisayarındaki değerlere göre biraz daha fazla yakıt hesaplanıyor ama doldur kullan tekrar doldur ile sonuçlar başta yazdığım gibi. Bence gayet iyi siz ne dersiniz? Bir de bizim araçlarda rodaj yapılıp mı geliyor yoksa rodaj döneminde miyim? Şunun için soruyorum bu değerler ilerleyen km.lerde daha da düşermi yoksa böyle devam mı eder? Teşekkürler.

tarihinde Hakan Aydin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Yakup
(düzenlendi)

iyi değer....daha ne olsun !!

fiyat değerlerine bakarsak yol bilg.da 8,3 Lt göstermesi gerekiyor....çok hata olmaz !

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eren Mutlu

Ancak ben bu yakıt tüketimi göstergesini uzun süre önce resetledim !! Yani artık anlık yakıt tüketimi yerine ortalama yakıt tüketimini göstermeye başladı .. 12.2/100 yada 12.1/100 civarında sabitlendi ! Çok fazla değişmiyor ...

Acaba buji'nin çakma açısı (avans açısı) ile ilgili bir problem mi var ? Ayrıca Buji'ler yeni değiştirildi !

Yorum bağlantısı
Semih Nigri

bence normal ;) gerçi siz istanbul trafiğinde değilsiniz o yüzden emin değilim ama istanbul trafiğinde normaldir...

Yorum bağlantısı
Doğukan Taştan

Bendede 2006 ghia benzinli focus var bence 12.1lt gibi bi değer fazla.Bir gün boyunca şehir içinde reset attıktan sonra gezdim ve yüksek devirlerde vites değiştirmeme rağmen yol bilgisayarı ort yakıt tüketimimi 9.8 lt gösterdi.Bilmiyorum sen hangi devirlerde kullandın arabayı ama ben 4000d/d aşagıda vites değiştirmedim nerdeyse. :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıkıştırma oranı yapısal -imalatsal bir orandır, değiştirilemeze (motoru sökmedikçe), avans ayarı yoktur. 115Ps lik bu motorlar pek ekonomik değildir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Ercan

Aracım 2009 benzinli 115hp titanyum 1200km de öyle sıcağı Muğla Bodrum arası klima çalışır durumda sakin kullanımda ortalama 100-120km süratla 23.00Tl yakıt 118km yol yaptı benzin lt fiatı2,98Tl .Kullandıkca yakıt miktarı düşeceğine göre araç fazla yakmıyor ,basarsan ataklığıda iyi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Hasan Tanr?verdi

benim arabada da benzinli 115 titanium araba lpg takmadan önce yol bilgisaayrı 9.0 gösteriyordu şimdi 10.2 gösteriyor. ortalama. lpgde 180 bin(benzin dahil) yakıyor sakin kullanımda. performanslı kullanımda 220 bin yakıyor. tabi lpgyi bilindik yerden alırsam.ucuz ve kalitesiz lpgde daha az yakıyor. 160 bin falan yakıyor.ama arabada hayır kalmıyor o ayrı mesele. benzinde şehir içi 300 bin yakıyordum. şehir dışı 210 bin falan. karışıkta da 270 bini düşmüyordu. bence sorun bende ben bir türlü tasarruflu kullanmayı beceremiyorum. kalkışlarda ışkıklarda rampada şurda burada Allah ne verdiyse basıyorum gaza ondan kaynaklanıyor. yani beni kimse geçmesin mantığı. tabi bir passat(2.0 tdi, tfs vs) mondeo(2.0 tdci) falan olursa yanımda hiç zorlamıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Tuna Aksu

eski focusumuz 2001 ghia ile 20tl lik benzin ile 133km yol yaptım.klima açık, yol hafif inişli çıkışlı hız max.95km/s süperdi.şimdi babam yeni focus aldı 2009 model felaket diyor.bende gittim aldım yeni focus.heralde cebime bitane yılan atarım gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Sefer Uzan

aracımı alalı yaklaşık bir ay oldu.şu an 2042 km de. (2009 Focus Trend Stil paketli) . kütahya afyon ankara sakarya bursa gezisi yaptım.ankaradan depoyu fulledim.ankara içi biraz (yaklaşık 120 km) ve sonra otobandan sakarya yaptım.oradan pamukova ve inegöl. oradan domaniç.yol bilgisayarını ankarada yakıt alınca sıfırlamıstım.Şuan yol bilgisayarı verileri yapılan yolculuk : 642 km , ortalama yakıt tüketimi : 7,8 litre , ortalama hız : 62 km/saat , aracın toplam kilometresi 2042 km. sizce yakıt çok mu. aracım fazla mı yakıyor. ayarsızlık vb olabilir mi. otobanda 120 ye sabitledim hızı. bazen rampa yukarı cıkılacak yerlerde hızlandım.diğer yollarda da 90 a sabitledim hızı.yakıtım çok mu??? görğşlerininzi bekliyorum. yakında 2500 km baakımım var ona göre söyleyeceğim adamlara.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Normal. Hız sabitleme bazen çok yaktırır. siz az yakmak canınız isterse manuel kullanın gaza çok çekinerek kırılacakmış gibi basın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...