İçeriğe Yönlendir

Megane 3 Konsol Soyulması

Kaan Fakılı

Recommended Posts

Kaan Fakılı

Öncelikle Ford dışı bir araç ile başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın. :) Konsolda Start tuşunun yanında hafif bir soyulma var. Bunun tamirini yapan yerler var mıdır acaba ?

araba2.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yumuşak silikonumsu bir dokunuş sağlamaya çalışıyorlar sonrası böyle oluyor..Bence plast-dip olmaz kısa sürede böyle olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Carbon tarzı uygulama yapılsa daha iyi olur sanki...

Ben de öyle düşünmüştüm açıkçası. O bölgeyi söküp carbon veya benzeri bir şekilde kaplama yapmak mantıklı geliyor.Ama tabii orijinal hale getirmek mümkünse daha güzel olur.

Yorum bağlantısı

Ben de öyle düşünmüştüm açıkçası. O bölgeyi söküp carbon veya benzeri bir şekilde kaplama yapmak mantıklı geliyor.Ama tabii orijinal hale getirmek mümkünse daha güzel olur.

Sonuç yine aynı olur orjinal yapılacaksa...olmadı o bölge sökülüp ince bir zımpara ve devamında da orjinal renk görünümüne boyanabilir...tercih sizin tabii,ama ben olsam ilk etapta carbon uygulardım,olmadı boyatırdım...

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Geçmiş olsun sprey plasti-dip uygulanabilir bence güzelde olur :good1: Fransız araçlardaki bu kaplamayı anlamış değilim neden yaparlar ki? :unsure2:

Benim passatta da var böyle soyulmalar. Yumuşak doku vermek için yapılmış gibi. :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Megane ların genel sıkıntısı galiba . Babamın megane 2 sindede var kapı kollarında .

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Scenic, vw bora, vectra hepsinde var bu kaplamadan. Hepde soyulur. Gerçekten güzel bir his veriyor ama tırnakla bile soyulan birşey. :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Golfte de fazlası ile var bu soyulmalar . En iyi çözüm görmemezden gelmek :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Alt kısımdaki plastik (PP) sıs tepkisi farklı şahane genleşip daralabiliyor genleşme katsayısı farklı, üstteki kalın boyanın ise genleşme katsayısı farkl, PP yüzeyinde bağ oluşturabilmesi için yüzey enerjisi de düşük olunca boyanın yerinden kalkması kaçınılmazdır bunu renocularda bilir ama pek bir önlem almamışlar,

Ne yapılır;

Bölge tamamen temizlenir, ince zımpara ile yüzey enerjisi arttırılır ve astar kullanılarak tekrar boyanır,

Bölge tamamen temizlenir, ince zımpara ile yüzey enerjisi arttırılarak folyo kaplanır, (yapışkan astarı da olursa mis)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Kroniktir.

Aracın tüm bakımları yetkili serviste yapıldıysa garantiden değişim için başvurun. Garanti dahilinde olmasa dahi araç genelde değişim yapılıyor.

Renault hala niye böyle bir kaplama yöntemi kullanıyor, çözemiyorum...

Megane ların genel sıkıntısı galiba . Babamın megane 2 sindede var kapı kollarında .

TSB yayınlandı, yetkili servislere başvurursanız ücretsiz değişim yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Geçmiş olsun.

Kroniktir.

Aracın tüm bakımları yetkili serviste yapıldıysa garantiden değişim için başvurun. Garanti dahilinde olmasa dahi araç genelde değişim yapılıyor.

Renault hala niye böyle bir kaplama yöntemi kullanıyor, çözemiyorum...

TSB yayınlandı, yetkili servislere başvurursanız ücretsiz değişim yapılıyor.

Değişimin çözüm olduğunu düşünmüyorum, tasarım hatası olan ve arıza veren bir parçayı yine aynısı ile değiştirmek..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Değişimin çözüm olduğunu düşünmüyorum, tasarım hatası olan ve arıza veren bir parçayı yine aynısı ile değiştirmek..

Çözüm demeyelim de, kusuru geçici kapamak diyelim. Yine olacak aynen dediğin gibi.

Ben olsam, parçayı söktürür, mat siyah boyatırdım. Çok tecrübeliyim, ellerimi hiç değdirmiyorum o panele :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Sanırım 20 bin km önce bakımını dışarıda yaptırmışlar. Bu halde bile Renault'un değiştirme ihtimali var mı ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çözüm demeyelim de, kusuru geçici kapamak diyelim. Yine olacak aynen dediğin gibi.

Ben olsam, parçayı söktürür, mat siyah boyatırdım. Çok tecrübeliyim, ellerimi hiç değdirmiyorum o panele :D

çok zor olmalı,

Ayakkabıyı çıkar düğmeye bas, sonra ayakkabıyı giy. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Garantisi bitmis megane2leri bile degistiriyorlar(kapi kolu) servis bakimli olmasa bile.Servisten degistirin bence.hos oda 2yila soyulacak zaten...

Yarın Renault'a uğrayacağım. Dediğiniz gibi ise çok güzel olur. Cuzi bir ücret olsa bile değiştiririm bu parçayı. Sıfır gibi olması daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çok zor olmalı,

Ayakkabıyı çıkar düğmeye bas, sonra ayakkabıyı giy. :D

Sadece düğmeye basıyorum. Teybimi bile tamamiyle direksiyon kumandası ile kontrol ediyorum :)

Bir tek klima düğmelerine dokunuyorum :)

Sanırım 20 bin km önce bakımını dışarıda yaptırmışlar. Bu halde bile Renault'un değiştirme ihtimali var mı ?

Deneyin şansınızı, ne kaybedersiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Sadece düğmeye basıyorum. Teybimi bile tamamiyle direksiyon kumandası ile kontrol ediyorum :)

Bir tek klima düğmelerine dokunuyorum :)

:hohoho: naylon kullanmak özen ister, özveri ister :D koltuğa oturmak için önlem gerekiyor mu? Bunların vites topuzuda kolay aşına biliyor, orası için bir çözüm şekli var mıdır :p

(biliyorum biraz gıcık bir yazı oldu ama dayanamadım Sani :flowers: )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

:hohoho: naylon kullanmak özen ister, özveri ister :D koltuğa oturmak için önlem gerekiyor mu? Bunların vites topuzuda kolay aşına biliyor, orası için bir çözüm şekli var mıdır :p

(biliyorum biraz gıcık bir yazı oldu ama dayanamadım Sani :flowers: )

Vallahi koltuğa oturup,"start" düğmesi ile arabayı çalıştırınca insanın içinin yağı eriyor. :) Ben gayet memnunum naylondan. :) Naylon maylon dediler ama öyle hiç de naylonluk bir tarafı yok. He Ford'u malzeme sağlamlığı açısından aratıyor ama tasarımı ? :)

Bu arada bir sorum daha var Sani Bey,

Bu tavan döşemesinin cam ile birleştiği yer açık mı sizde de ? Yani orada lastik falan gibi bir şey var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Fakılı

Az evvel aradım Akbak'ı, aracın bakımları tam ise müşteri memnuniyeti adına yapıyoruz dedi. Neyse 5'ten sonra Mais'e gideceğm, yaparlar sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...