İçeriğe Yönlendir

Motor Yağ Sızıntı Önleyiciler

ömer şirin

Recommended Posts

ömer şirin

motor yağ sızıntısı önleyici katkı maddeleri hakkında bazı duyumlar aldım bunlar motora zararlı oldgunu söyleyenler, yararlı oldugunu söyleyenler de var ne kadar dogru ne kadar yanlıs ne kadar yararlı oldugunu bilenler,bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum .. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ömer bey öncellikle mesajlarınızda büyük küçük harf ve noktalama işaretlerine dikkat ederseniz daha iyi olur :)

Teşekkürler.

Sorunuza gelelim. Her hangi bir yerden yağ sızıyorsa o bölgedeki keçe ve contalar kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 paralık contada yağ sızmaması için, yağı kalınlaştırınca, 5000TL lik motor aksamı bundan hoşnut olmayacaktır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yağ sızıntısı varsa conta değişir yada keçe.Kalın yağ kullanılmaz.Katkı olan şeylerde sanırım yağı kalınlaştırmaya yönelik katkılardır.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hasan Belen

Merhaba konu kapanali cok olmus.  Benimde .Otomatik şanzimanda bayağı fazla yağ kaçağı var. zemine her park ettikten sonra yaklaşık 2 yemek kaşığı damliyor.

Keçe değişimi bütçemi çok zorlayacak bu yüzden wynns marka otomatik şanzıman yağ katkısı ve sızıntı önleyici spariş

Verdim yarin elime geçince deneyecegim yorum yazarım.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

katkı koymayın. eklemeye devam edin.

yağ siparişi verin.

Bagajda şanzıman yağım var. Eklemek için. Ama gözümü kararttım.

http://urun.n11.com/motor-yag-katkisi/otomatik-sanziman-yagi-katkisi-325ml-wynns-P64381505

Bu ürünü spariş verdim. Diğer forumlarda okudum çok faydasi oldu diyende var. Değişmedi diyende

Benimki şanzımanla motorun birleştiği yerdeki keçeden kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Merhaba   şanzımana  katkı koydum yağ kıvamında  ne  koyu ne  sıvı.   kaçak  %70  kadar  azaldı.  şanzımandan  gelen  uğultu  kesildi  vites geçişleri daha  güzel

bugün  opette    rom lpg economizer     diye  bir  katkı  gördüm viskozite  arttırıcı  yazıyor.   500ml.  çok  koyu bal kıvamında kutu conserve  gibi  açılmasa  belki   hepsini  kullanmazdım kapatma şansı yok.     kullandıktan sonar  100km kadar gittim  ve  motor  sesi inanılmaz  azaldı.   işe  yarıyor  şaşırdım.

mk2 ghia 2001  model     180.000KM DE

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin lütfen. yapmayın dediğimiz bir şeyi yapıp yapmayın diyeceğimiz ikinci şeyi de üstüne bonus yapmışsınız. Hayırlı olsun. Sonra söylemedi demeyin. tabi aracı satmazsanız.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin lütfen. yapmayın dediğimiz bir şeyi yapıp yapmayın diyeceğimiz ikinci şeyi de üstüne bonus yapmışsınız. Hayırlı olsun. Sonra söylemedi demeyin. tabi aracı satmazsanız.

aracı yeni aldım  uzun bir süre binmeyi düşünüyorum..    İŞALLAH  :::::)))))))

birkaç gün sonra   değişiklik  olursa yazarım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Belen

Merhaba 1 ay geçti.  Şanziman karter contasi yağ kaçağı durdu. Yaklaşik 2000km yol yaptim. 

Ama şanziman altindaki  kahverengi tapadan yağ kaçaği devam ediyor çok az ama var.

Şanzimancıya sordum Break bandı. Piston ayağı. Var orada buda oranin kapağı dedi.

Yenisi 400 lira işçilik 50lira

Çıkması 100 lira 50 lira işçilik dedi.

Ama internette bulamadim  

internette arayinca servo piston diye çıkıyor. Ama aynı şeymi bilmiyorum.

rMDNMa.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Belen

2 ay oldu belki işine yarayan olur. Kaçak bitti gibi birşey  terleme şeklinde var.  Benim işime yaradı.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Doğan Arşiray
On 23.05.2013 at 13:43, Çağlar Bayur yazdı:

10 paralık contada yağ sızmaması için, yağı kalınlaştırınca, 5000TL lik motor aksamı bundan hoşnut olmayacaktır

güncel.

daha ince yağ koyup kalınlaştırsak 😛

Mercedes om642 v6 dizelin soğutucusu, motorun içinde bir yerde gizli, bunların contaları bozulup yağ kaçırıyorlar. başımdaki yeni bela bu. arabalar eskidikçe ufak tefek sorunlar çıkıyor. soğutucu sağlamsa ne ala, yoksa işçilik ve soğutucu masrafı büyük.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

güncel.

daha ince yağ koyup kalınlaştırsak 😛

Mercedes om642 v6 dizelin soğutucusu, motorun içinde bir yerde gizli, bunların contaları bozulup yağ kaçırıyorlar. başımdaki yeni bela bu. arabalar eskidikçe ufak tefek sorunlar çıkıyor. soğutucu sağlamsa ne ala, yoksa işçilik ve soğutucu masrafı büyük.

Konusu nerede?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bu katkılar bazı kaçaklarda işe yarıyor. Bazı kaçaklar dediklerim ise özellikle sertleştiği için kaçağa sebep olan contalar. Onun dışında contada aşınma yırtık vs varsa zaten işe yaramaz. 

Ben de motordaki yağ eksilme için kullandım. Şu ana kadar 5000km yaptım ve gerçekten yağ eksilme azaldı. Normalde 10.000km’de 800ml kadar eksilirdi. Şuana kadar 100-150ml kadar eksiltti. (Aracın konusunda bahsetmiştim. Bakım sonrası yağ çubuğunun kovanının çıkması nedeniyle oradan baya bi yağ kaçağı olmuş. O sebeple 250ml yağ ekledim. Bakım öncesi kontrol ettiğimde 100-150ml kadar eksikti.)

10.000km sonunda tahminim 800ml olan toplam eksilme 300ml’lere kadar düşmüş olacak. 

İlave olarak ben Liqui Moly’nin ürününü kullandım. Üretici bu ürünün sertleşen conta ve keçeleri yumuşattığını söylüyor. Yağ kalınlaştırma gibi bir durum yok benim kullandığımda. 

Dandik markalar belki bu tarz etkiler yapıyor olabilir.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Liquimoly olabilir. Mercedesin bu motorunda ilk basta kullandigi conta esnekligini kaybetip kaciriyor zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
konu yok daha. cesaret edemedim.
Merakla bekliyorum, cesaret verici şeyler yazarım açınca :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...