İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş İhlali Sorgulama Ekranı

Halis Parlak

Recommended Posts

Uğur Çınar

arabayı satarken görünmüyor.onun için alırken sorgulamak lazım.

o yukardaki ogs cezaları kimin :shok:

benim olmadığı kesin :D :D abi :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

29/04/2011 21:17 34DE9986 İstanbul-FSM Köprü FSM Köprüsü KGS 3,75 41,25 31,88

Eee nasıl olacak şimdi?

Biz arabayı 28/09/2012'de aldık. Demek yeni bir plaka değilmiş :s

Internet Vergi Dairesi'nden baktığımda herhangi bir ceza gözükmüyor.

Bende yıllar önce babamın arabasında yaşamıştım bu durumu arabanın alış tarihinden 1 yıl öncesinden ceza gözüküyordu. İptal ettirememiştim ( uğraşmaya vakit yoktu ) Ödeyip kurtulmuştum :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Hiç eğlenceli değil :D

KGS cezası üstelik, bizim araba OGS'li.

Ayrıca bizim araç yeni tescil ya, bize ne eskisinin ne yaptığından :D

Dur bakalım n'olcak?

aça abla bi sıkıntı çıkmaz aracınız aldığınız belge ile itiraz ederseniz ödemessiniz kanımca :D :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İnandın değil mi sen bu söylediğine :D

inandım çünkü elimde belge var şu tarihte aldım diye :D benim aldığım araçta 400 liralık kaçak geçiş var :D ben ne yapacağım o zaman :D bide otopark cezasıda var üstüne :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

girişte okumayanları nerden düzeltiyoruz. korkarım millet aselsan ın ogs sini bıraksın diye ufak sabotajcıklar olacak bundan böyle.

biri bana rastladı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sattığım araçta 1 tane borç gözüküyor ancak tarihi ben sattıktan 5 ay sonra..Benle alakalı bir durum yok değil mi?

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Sattığım araçta 1 tane borç gözüküyor ancak tarihi ben sattıktan 5 ay sonra..Benle alakalı bir durum yok değil mi?

ayhan abi bende 3 gün önce sattım aracımı bendede 1 adet çıktı gittim ptt ödemek için ama tebliğ edilicek dendi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ayhan abi bende 3 gün önce sattım aracımı bendede 1 adet çıktı gittim ptt ödemek için ama tebliğ edilicek dendi.

Sizin yazan tarih satmadan önce ki tarih mi? Benim sattıktan sonra ki tarihli gözüken ceza.Sanırım beni bağlamaz ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Akdeniz

hgs de falan borç gözükmüyorda istanbul gezisinde trafik ışıklarının yerlerine eds sistemi koyduklarını bilmiyordum acaba radar cezası yedimmi . öğrenebileceğim bi yer varmı ? 

kesin yemişimdirde tutarını öğrenmem lazım .

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

Hgs kaçak geçişi ile ilgili link mi eklendi? Tam anlayamadım?

Trafik cezaları var bu link'te, HGS geçişlerini Google'dan HGS sorgulama, OGS için OGS sorgulama yazın bulabilirsiniz veya

HGS bilgi için 444 17 88, OGS bilgi için 444 11 17 yi  arayabilirsiniz

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

2010'da yiyip, indirimli ödediğim ceza her sene önüme çıkıyor.Allah'tan ödendi makbuzu elimde.

Her sene muayeneden önce nakil vasıtalarına gitmeye alıştım artık !

düzenleme: imla

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

girişte okumayanları nerden düzeltiyoruz. korkarım millet aselsan ın ogs sini bıraksın diye ufak sabotajcıklar olacak bundan böyle.

biri bana rastladı.

ben de pazar günü körfezden girdim  yavaş geçiyordum bi baktım ötmedi durdum :D

geri geldim tekrar denedim yine ötmedi ogs. neyse dedim geçtim :D Ankarada   yine ötmedi ve 169 lira  kaçak geçiş yazdı  :D bennim renk attı sağ koltukta babam  var  :D   normalde ogs aldığım şubede eğer okumazsa hesaptan düşüyor plaka kayıtlı olunca dedi. ama benim ogs cama sabit değil elle ben cama tutuyorum. bi hafta önce istanbuldan sıkıntısız geçmiştim.  önce bankayı aradım geçiş gözükmüyor dediler sonra arayın. bir de karayollarını aradım onlarda plakanız sisteme kayıtlı ama en uzun mesafe çekecektir eğer girerkende okumadıysa, o yüzden cuma günü arayın dediler şuan sistemde gözükmüyor birşey.    internettende baktım orda da  daha gözükmüyor kaçak geçiş. bakalım :D cuma arayacaz ne diyecekler.

hgs almak istemiyorum 40 lira ogs ye verdim zamanında. eğer arızalı ise zaten garantiden değişecek şube.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

Arkadaşlar 15 temmuz günü tatil için çıktığımız yolda Antalya/Kemere doğru giderken, Aydın otobanına girdim. Aracımda OGS cihazı var ve bankadan otomatik olarak dolduruluyor (yani boş değil) fakat gişelerden geçerken "KAÇIŞ" yazdı. otobandan çıkışta hemen durdum ve orada ki polis'e sordum ama ben bilmiyorum dedi.
Tatil dönüşünde de aynı uyarıyı verdi yani "KAÇIŞ" yazdı ekranda.

Şimdi bu durumda ben ne yapmalı ve nereye müracaat etmeliyim?
Ceza ödeyekmiyim? ödeyeceksem nereye ve ne kadar ödeyeceğim?
tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Plakanızı kontrol ediceklerdir ceza falan gelmez.1 gün içinde bize mesaj geliyodu düzeltildi diye :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

kaçak geçseniz dahi 7 gün içersinde ptt ye ücreti ödeyebilirsiniz belki ogs bozulmuştur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Plakadan araca ait OGS'yi bulup bakiyeden düşüreceklerdir ancak aylık geçiş hesap özetinde mantıksız olduğunu düşündüğünüz bir rakam ortaya çıkarsa 444 11 17 no'lu çağrı merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ogs plakaya kayıtlı ise sorun olmaz da, bakiye sıfırsa, 7 günü geçecek o zaman fena

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araçta ogs var ve ogs gişesi okumamış ise, bakiyeden otomatik olarak düşüyor abi , cezai işlem uygulanmıyor.

OGS cihazının pili bitmiş olabilir, kontrol ettirmekte fayda var.

Ayrıca ek bilgi, ogs/kgs olmayıp  kaçak geçmek durumunda kalınır ise, 1 hafta içinde kaçak geçilen araca ogs yada kgs alınır ise yine herhangi bir ceza uygulanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bende yakınlarda kaçak geçtim. ogs plakaya tanımlı olduğu için  1 hafta sonra felan bakiyeden düşmüş.  o değil benim ogs 1 yıllık felan.  pili mi bitti çözemedim.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Plakanıza kayıtlı cihazınız olduğu için kaçış işlemi uygulanmaz, sadece giriş bilgisi olmadığı için en uzak mesafe parası alır sistem. Şayet giriş ve çıkşlarda dikkat edin girerken yeşil ışık yerine sarı ışık yanıyorsa veya çıkışta ücret göstergesinde Pil zayıf veya Bakiye az gibi mesajlar çıkıyorsa bankanız ile iletişime geçiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Bankalar nasıl ayarlıyorsa Ogs nin piller garanti süresi dolduğu anda bitiyor. Büyük ihtimal bu olayda pil bitmiştir.Bende haftaya yola çıkacağım 3 yılı geçti OGS inşallah aynı sorunla bende karşılaşmam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...