İçeriğe Yönlendir

Mercedes (W203) C Serisi Direksiyon Ve Sinyal Kolunun Sökülmesi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Mehmet Gürcüoglu

iyi cesaret, valla mersonun kapısını kapatırken bile içim gider, kaldı ki söküp takmak :rolleyes:

tebrikler, emeğine sağlık :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tebrikler Furkan :)

Sigara külü bulamazsan, karbonat dene ;)

Bizim evde sigara içen yoktu :) Bizim bacanağın kül tablası balkonda kalmış onu kullandım. Karbonatı bilmiyordum teşekkür ederim.

Bu arada yapıştırma için denediklerim.

- Sun-Fix denen bir macun var çelik macun gibi o tutmadı.

- Pattex japon tek başına tutmadı. Tam umudu kesmiştim,

+ bizim hanım sigara külü ile ilgili birşeyler vardı dedi denedi

:nazar: şimdilik çalışıyor en az 15-20 kere sinyal vermişimdir :)

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Bugün sinyal kolu sol sinyal için takılı kalmamaya başladı. Yani sol sinyal verdiğimde kol geri yerine geliyor (orta konuma).

Uzun sinyal vereceksem elimle tutmak zorunda kalıyorum. Sağ sinyal için herhangi bir problem yok düzgün çalışıyor.

Bu işin çözümü için biraz araştırdım ama sanırım direksiyonun sökülmesi gerekiyor.

Sizce kolu tamamen değişmek mi gerekir yoksa açılıp mekanizmanın temizlenmesi sorunu giderir mi?

Fordlarda başınıza geldi mi?

Şöyle olmuştu: Sinyal verdiğimde kol geri toplamıyordu, elimle geri alıyordum. Sizinkinin tersi bir durum. Tırnaklı bir yapı varsa kırılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şöyle olmuştu: Sinyal verdiğimde kol geri toplamıyordu, elimle geri alıyordum. Sizinkinin tersi bir durum. Tırnaklı bir yapı varsa kırılmış olabilir.

Mekanizmanın içini gördüm, geri toplamayı sağlayan bir çentik var o takılı kalmışta olabilir, kırılmışta olabilir.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu arada bu konuyu okuyanların sayısı mercedes forumunda aynı konuyu okuyanların sayısının 10 katı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Japonun ömrü uzun olmadı :(

6-7 aydır elimle tutup sinyal veriyordum, bugün kavşakta tutayım derken nerdeyse kaza yapıyordum.

Eskişehir'de orijinal yıldızlı parçayı yarı fiyatına bulunca hemen aldım, geldim birazdan takacağım.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşlem tamamdır...

Detaylı foto'lar yoksa inanmayız. Bunca zaman yayınladıklarında zaten kesin montaj :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Detaylı foto'lar yoksa inanmayız. Bunca zaman yayınladıklarında zaten kesin montaj :p

Aynı fotoğraflar çekeceğim için çekmemiştim.

Ama eğer ikna olacaksan yeni aldığım kolun fotoğrafını çekmiştim işe başlamadan evvel :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Furkan abi, benim naylonunda kalorifer yönü çalışmıyor. Tüm göğüs sökülecek el atarmıyız ? :)

Ellerine sağlık helal olsun.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan abi, benim naylonunda kalorifer yönü çalışmıyor. Tüm göğüs sökülecek el atarmıyız ? :)

Ellerine sağlık helal olsun.

Gel yarın yapalım, kaçak mısın görünmüyorsun hiç?
Yorum bağlantısı
Misafir

Yarın seçim var görevliyim, valla uzak kaldım bu ara yine sahalara döndüm. Valla tamirci yolcu tarafından baktı etti abi kırılmış vs. dedi bilmiyorum kırılan ne düğme mi panel mi nerde bulunur ona göre bi hafta sonu paslaşalım da geleyim ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Helal olsun valla ben bir ampul değişirken bile aman sigorta falan atmasın diye düşünürken :) ellerinize sağlık

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan baba senin merso çin malı olmasın  :D . Yardım lazım olduğunda gel demen yeterli, biliyorsun. Bu arada plastik parçaların içine kağıt ataşını keserek havya ile eritip gömersen evladiyelik olur. Tamir setinin içinde bir havya eksik. 

Eline sağlık.

:) sol sinyali çabuk bozmuşlar 250.000 anca dayanmış abi :p

Bu arada multimetrenin olduğu alet çantasını göstermedim galiba sana, elektronik alet edavatlarım onun içindeydi ;)

Havya falan var yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Furkan Avcı

Eline sağlık arkadaşım. Şu işi serviste yaptırsan kaç tl isterlerdi acaba.

O zaman 500 TL kol, 200 TL de işçilik demişlerdi yanlış değilsem, kolun orjinalini 200 TL ye denk getirince işçilik parasına çözmüş oldum çok şükür :)

Yorum bağlantısı

Konudan alakasız ama bu hafta Bodrum'a mercedes ile gitmeye karar verdik. Biraz fazla yakıt maliyeti mercedes konforunun gözümüzden sileceğini düşünüyorum:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Konudan alakasız ama bu hafta Bodrum'a mercedes ile gitmeye karar verdik. Biraz fazla yakıt maliyeti mercedes konforunun gözümüzden sileceğini düşünüyorum:)

Saygılarımla.

aslan besleyen yemini düşünmezmiş :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

10 litre lpg ile geziyorum   çok basarsam 12 litre :p   1.78-1,89 dan lpg alıyorum.  benim diyen araba güçte o kadar az yakamaz :p

bari jantları bana verseydiniz :p

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Arabada tüp yok ama:) Benzinin keyfini sürerek gideceğiz. Şu anda bilgisayar 9.7lt gösteriyor. Uzun yolda 8lt'leri göreme ihtmalimz belki olabilir:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arabada tüp yok ama:) Benzinin keyfini sürerek gideceğiz. Şu anda bilgisayar 9.7lt gösteriyor. Uzun yolda 8lt'leri göreme ihtmalimz belki olabilir:)

Saygılarımla.

hız limitörünü kullanın :p 7 litrenin altına düşer uzunda. ben  90  limitliyorum sabahları  evden işe 8 litre gösteriyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...