İçeriğe Yönlendir

Taunusta Lpg Düğmesi Ve Kontak Anahtarı Sorunu

Karani Gülistan

Recommended Posts

Karani Gülistan

Yaklaşık 3 yıldır bizi hiç yolda bırakmayan taunusumuz hastaneye giderken Konya /Real civarında gaza tepki vermeyerek stop etti.Daha önceden bilgim olduğu için hemen lpg/benzin geçiş düğmesine baktım,ışık yanmıyordu.Kaputu açıp ayrı bir sigortaya sahip lpg sigortasını söküp-takarak kontrol ettim.Orada lpg ye geçiş sesini -tık,tak- gibi işitiyordum.Aracın içindeki hanımla ışık yandı-söndü bağırışmaları ve yoğun trafik keşmekeşi içinde epey sıkıntı yaşadık.Besmele çekip tekrar bir el atayım dedim:)Her nasılsa ışık yandı ve sönmedi ,motoru çalıştırıp sanayiye gittim.Ustamız-daha doğrusu ustanın oğlu-önce kaput içindeki sigortayı değiştirdi olmayınca lpg düğmesi almamı istedi.20 tl vererek düğmeyi alıp değiştirdik işimiz halloldu.Bu arada zaman zaman kontağı açıp motoru çalıştırayım derken anahtar devamlı çevrili gibi kalıyordu.Bu duruma daha sonraları anahtarı kontağa taktığım halde marş yapamama durumu oluştu.Çok zorlayarak marş yapıyordum.Lpg düğmesini değiştirirken parçacıya gidip 30 tl ye kontak aldım ama ustamız ,amca bunu babam değiştirsin belki kontağı tamirde edebilir.Bu durumda kontak değişirse kapı ve bagaj anahtarı farklı olur dedi.Buraya kadar okuma nezaketinde bulunan kardeşlerimize teşekkür ederek hem kontağı değiştirip-tamir ettirme konusunda bir fikri olanların düşüncelerini almak hem de taunusu olan kardeşlerimizin böyle bir durumla karşılaşırlarsa bir yardım olur düşüncesiyle konuyu açtım.Hepimize iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Teşekkür ederim şefkatli yöneticimiz Serkan kardeşim :) Tavsiyenize göre hareket edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Benim kontağımda sorun vardı anahtar bir türlü doğru yeri bulup açmıyordu.Bende kalkıp kilitçiye gittim.Kontağı söktük,kilitçi şifreleri tamir etmeye çalışmışlar ama olmamış dedi,yeni şifreler taktı ve o şifreleride benim anahtara uydurdu nihayetinde sorun hallolmuş oldu.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Benim kontağımda sorun vardı anahtar bir türlü doğru yeri bulup açmıyordu.Bende kalkıp kilitçiye gittim.Kontağı söktük,kilitçi şifreleri tamir etmeye çalışmışlar ama olmamış dedi,yeni şifreler taktı ve o şifreleride benim anahtara uydurdu nihayetinde sorun hallolmuş oldu.

Anahtarınızın işgörür hale gelmesine sevindim.Bizim taunusta artık 2 anahtar kullanıyorum.Kontağı değiştiren usta , kapı şifresini yapamayacağını -ayrıca kapı anahtarının sökülmesi gerekiyormuş- söyledi.Ben de sağlık olsun ne yapalım böyle kullanırız dedim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Anahtarınızın işgörür hale gelmesine sevindim.Bizim taunusta artık 2 anahtar kullanıyorum.Kontağı değiştiren usta , kapı şifresini yapamayacağını -ayrıca kapı anahtarının sökülmesi gerekiyormuş- söyledi.Ben de sağlık olsun ne yapalım böyle kullanırız dedim.

abi keşke böyle kullanırız demeseydin iyi bir kilitçi bunu hallederdi benim kilit toplamda ustanın 10 dk almadı bile.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Zaten o işin kolayı kapı anahtarına göre kontak şifresi dizmektir abi, daha kolay galiba..:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...