İçeriğe Yönlendir

Ka - Kapıları Anahtarla Açılmıyor

Can Göze

Recommended Posts

Alper Sakalli

Dostum şaka gibisin :) m5 kılavuz çektim diyosun bide 9x13 mm boşaltma yaptım diyosun aluminyum parçayı nerden buldun yoksa sanayide mi yaptırdın çok fantastik ötesi bi çözüm hayatta aklıma gelmezdi :) tebrikler iyi ki ford ka almışsın böle orjinal çözümlerini görmüş oluyoruz bölece :) setskur olayını da düşünmen güzel. Eline sağlık güzel fikir verdi. gerçeğinin fotosunu da paylaş muhakkak merak ettim

Mat siyaha boyayacağım Burak dostum

29ncjl4.jpg

ziotc0.jpg

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Mat siyaha boyayacağım Burak dostum

Sağ koltuk sökülü herhalde. Valla sen o parçayı kendin yaptıysan helal olsun. Metal işlemek hele gene oluk açmak benim pek yapabileceğimi düşündüğüm birşey değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Frezede yaptım. Atölyede. Sağ koltuk sökülü değil öne çekili :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Hmm frezem yok benim:/ demek ondan :D o değil de freze ile kenarlara keşke radyus verseydin siyaha boyandığında daha güzel dururdu.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

radüs yaptım tam dikdörtgen değil. de aslında Burak Hocam yuvarlak 60mm çapında alüminyumdan orjinalindeki gibi oyulu yapacağım. sadece orijinalinin ufak çaplısı yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

bu da yeni imal ettiğim sırt ayar kolu.

2j4r31i.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Acayip iyi olmuş! :bravo:

Yatırma kolunu da yaptırmanızı öneririm. Siyah renge de boyadınız mı, dadından yinmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

akşam olsun da boya evde :D koltuk yatırma kolu sağlam görünüyor bir tanesini zaten yeni almıştım. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Aliminyum daha agresif durur araç üzerinde bence. Boyamadan bir müddet kullanın derim. Daha hoş gibi.. Elinize, emeğinize sağlık bu arada. Çok orjinal çalışmalar Alper Bey.  :bravo:  :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

akşam olsun da boya evde :D koltuk yatırma kolu sağlam görünüyor bir tanesini zaten yeni almıştım. 

İleride güme gidecek, kaçarı yok :)

Bu arada, sahibinden'de ilan açın, satışını yapın derim. Alan çok olur diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Çok teşekkür ederim arkadaşlar beğenmenize sevindim :) bu kolun ticaretini yapmak istemem açıkçası. el emeği göz nuru parçaları satmayı sevmiyorum :) arabayı satacağım zaman alacak arkadaş hayrını görsün derim ömürlük oldu :)

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

2j4r31i.jpg

Alper ilk yaptığın taş devri stil ikincisi de galactica olmuş araa uçurum var. :) ama işçilik 5 yıldız uçağın motorunu söküp ka'ya koltuk sırt ayar kulpu yapmıyon demi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Teşekkür ederim dostum  :biggrin:  After burner aslında bu  :p

aftburn1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Bu tip bişe daha tatlı olur bence, bana da bunu uçağın kuyruk sokumundan yapıver :p

TzZB05I.jpg

Setüskürünü de sıkıştır bi kenarına :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

cnc olsa logoyu da kazırdık da malesef yok :(

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

yok cnc'de değil universal tezgahta yaptım. tornada çapını işledim ovalliği verdim, frezede de divizöre açı vererek 18mmlik çakıyla 6 adet oyuk açtım.

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Timuçin Duru

Benimde sağ kapı kitleniyor ama açılmıyor önceki sahibi içerdeki plastiği öyle bir yapıştırmış ki sökemiyorum kol takılıyordu yağ ile onu hallettim ama kilit e ulaşamıyorum :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benimde sağ kapı kitleniyor ama açılmıyor önceki sahibi içerdeki plastiği öyle bir yapıştırmış ki sökemiyorum kol takılıyordu yağ ile onu hallettim ama kilit e ulaşamıyorum [emoji20]

Hangi plastiği ?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı döşemesidir, klipsleri kırılınca silikon çekerler, bir daha kimse açamasın diye döşemeyi. araya spatula soksan bu seferde iç kapı boyasını çizersin.

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Döşemeyi söktükten sonra kapı kolunun içten arkasına gelen dik duran bir plastık var mekanizmayı kapatan o plastik

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...