İçeriğe Yönlendir

Yeni Opel Insignia

Yusuf Bahri Aslan

Recommended Posts

Yusuf Bahri Aslan
(düzenlendi)

Opel-Insignia_2014_800x600_wallpaper_01.

Opel-Insignia_2014_800x600_wallpaper_03.

Opel-Insignia_2014_800x600_wallpaper_0a.

Opel-Insignia_2014_800x600_wallpaper_08.

Opel model yelpazesi, 65. Frankfurt Motor Show’da (12-22 Eylül 2013) dünya prömiyeri yapılacak yeni Opel Insignia ile bir üst seviyeye çıkıyor.

Yalnızca 3.7 lt / 100 km tüketim ve 99 gr / km CO2 salımına sahip 140 HP.'lik Turbo dizel motoru ile gelecek olan Yeni Opel Insignia, Eylül ayında Türkiye Pazarına sunulması bekleniyor.

Opel Genel Müdürü Özcan Keklik, bu orta sınıf modelin evrimini şöyle açıklıyor: “Başarılı Insignia bugüne dek 500.000 adet’in üzerinde Opel sürücüsünün kalbini kazandı. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri, örnek güç aktarma organları ve tasarım ile yeni Insignia çok daha fazla heyecan uyandıracak. Amiral gemimiz artık daha sofistike ve dikkat çekici; ama tüm bu zarafetin ortasında bile işin özünden uzaklaşmıyor: sürücüler ve yolculara en yeni teknolojilerle konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini cazip bir fiyatla sunmak."

Tasarımında öne çıkan yeilikler ise şöyle;

• Yeni far tasarımı
• Yeni LED Gündüz far formu - gelişmiş LED teknolojisi
• Daha geniş ve alçaltılmış krom ön ızgara
• Yeni ön tampon tasarımı ve mercek formlu yuvarlak yeni sis farları
• Yeni LED arka farlar
• Bagaj kapağında arka farları bölen ve boylu boyunca uzanan belirgin krom çıta
• Yeni direksiyon tasarımı
• Yeni gösterge paneli ve orta konsol tasarımı
• Yenilenen klima kontrol düğmeleri
• Orta konsol'da 2 alternatif: 4" Renkli ve 8" Dokunmatik Renkli Ekran
• Gösterge Panelinde 2 alternatif: 4" & 8" Renkli Ekranlar
• Touch Pad: Mevcut Insignia'da sunulan Turn-Push düğmesi yerine, dokunmatik kontrollü yüzey
• Keyless Go Sistemi: Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi

Yeni SIDI benzinli motor teknolojisi Yeni Insignia'da: 1.6lt 170hp Turbo AT6 ile daha yüksek performans, daha düşük yakıt tüketimi sunarken Sedan ve Sports Tourer gövde tiplerine ek olarak yükseltilmiş şasiye ve 4x4 teknolojisine sahip olarak satılacak

Kaynak: http://www.arabalar.gen.tr/yeni-opel-insignia-h3657.html http://www.netcarshow.com/opel/2014-insignia/

tarihinde Yusuf Bahri Aslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Eskisinin kadranlar ve konsol daha mı iyiydi ne ??  :unsure2:  Stopları beğenmedim...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kısaca, eskisinin ne hayrını gördükte yenisi geldi, bildiğin makyajı çekmişler, dert yumağı kısmı aynı kalmış, tip hariç Tırt: :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Makyaj daha da guzellestirmis... 1600cc 180 hp insigniam otomatik vites olsaydi %80 satmazdim. Cok yakiyordu ama hizli kaliteli konforlu ve şık bir arabaydi. Alan memnun kalir hele ki yeni sidi veya dizel motorlarini.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Station modelin sadece dış görünüşü güzel, dahası yok, 200 hp de olsa arabada birşey yok, heleki üst donanımlısına deli para verip içine bindiğiniz an hayal kırıklığı yaşıyorsunuz, kalıbının arabası değil yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Şu dizel ve otomatik versiyonları Focus 3'lerde de olsa ne güzel olurdu. Bir üst segmentteki bu Insignia'yı her türlü ezerdi bence.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Arka kismini sevmiyordum bu daha güzel olmuş ama bu defa da iç görünüm basitlesmis. Karbon salinim degeri ve yakiti çok iddiali. Kisacasi ben beğendim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Servislerle akraba olacağınızdan artık opel servisleri ücretsiz otel hizmetinede geçiyormuş, rahatça alınır artık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sanki çok değişmemiş gibi geldi bana.Nedense ben eskisinide bunuda kasa tipi olarak beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

benim mondi mk2 buna 10 basar opel değilmi köküne kibrit suyu....

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Ön tamponun altı ve arka bagaj çıtası şık olmuş, ben genel olarak beğendim.

Arka tavanın alçaklığı ve teknik sorunlar olmasa ve yol tutuşu iyi olsa alınabilir bir araç aslında. Belki yeni motorlarla ve yürüyen aksamla çözmüşlerdir...

İç mekan karışık bulunuyordu, sadeleşmiş, kötü denemez, ergonomik olmuş. Hangi düğme nerede diye aramak sıkıcı. Bizler oyuncaklı araba seviyoruz, o ayrı tabii. :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

1.6 170ps tam otomatik 6 ileri şanzıman bu gün denedim çok güzeldi. gerçek otomatik şanzıman var araçta ve uzun zamandır bu tip şanzıman göremedim yeni arabalarda.  motoru da  18" jantlara rağmen çok güzel ivmelendiriyor aracı ve motor sesi orta devirlerde çok tatlı geliyor. 73 binden başlıyormuş benim sürdüğüm 83 bin liraydı. dokunmatik ( ayrı touch pedi var orta konsolda) ekran ve  tam animasyon göstergersi felan  çok güzeldi. eskisinde de varmış dediler ama bir dikkatimi çeken de  kapılardan ön konsola kadar uzanan  bşr detay var eski mercedeslerde de görüp sevdiğim bir detaydı.

bayi garantiyi bozmadan landirenzo lpgyi 4 bin küsür liraya takıyormuş bu arada.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

1.6 170ps tam otomatik 6 ileri şanzıman bu gün denedim çok güzeldi. 73 binden başlıyormuş benim sürdüğüm 83 bin

Bu paralara 2007-2009 c serisi alirim, 1 sene sonra merso ayni para veya 2-3000 eksigi eder, Insignia minimum 15.000 aşağı, tahminen 20.000 e kadar gider zarar. Insignia guzel araba ama 2. el de guzel deger kaybediyor.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Showroom'da incelemiştim yolda binme fırsatım olmadı henüz hiç ama beğenmiştim en azından tasarımı hoşuma gitmişti. Ama binen arkadaşlarımın büyük kısmı birkaç uzun yol sonrası o kadar da iyi araba olmadığını dile getirmişlerdi. Bilemiyorum tabi zevkler ve renkler tartışılır. Ama önceki kasa bence de daha iyiydi sanki.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu paralara 2007-2009 c serisi alirim, 1 sene sonra merso ayni para veya 2-3000 eksigi eder, Insignia minimum 15.000 aşağı, tahminen 20.000 e kadar gider zarar. Insignia guzel araba ama 2. el de guzel deger kaybediyor.

Hemende Merso cu oldun başımıza, seni gidi Ali Mersoöver senii  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hemende Merso cu oldun başımıza, seni gidi Ali Mersoöver senii :D

Eskiden Insignia sahibi olmama rağmen direkt satarım :D Opel yaramaz araba doğuştan bozuk elektronik özürlü ööğğkkk...

Yeni arabama laf atma bari artik ayip olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eskiden Insignia sahibi olmama rağmen direkt satarım :D Opel yaramaz araba doğuştan bozuk elektronik özürlü ööğğkkk...

Yeni arabama laf atma bari artik ayip olur :)

Yok atmam, hem merso hemde eski seri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...