İçeriğe Yönlendir

Lastik Basınç Ölçer

Ali Özgen

Recommended Posts

Selçuk Keleş
On 3/29/2017 at 00:03, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben şundan aldım ve taktım.. oldukça pratik oluyor :)

Ucuz zaten bir kaç set alıp kenara konulabilir. Ama ben kendim görmeden rahat edemiyorum. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Varsa şöyle 100tl’ye kadar öneri, internetten alalım. Yoksa araba servis malzemeleri satan yerlerden alacağım

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Varsa şöyle 100tl’ye kadar öneri, internetten alalım. Yoksa araba servis malzemeleri satan yerlerden alacağım

1o1 den almistim. baska yerle de karsilastirdim. degerleri ayniydi.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Michelin MC12290 kullanıyorum doğru ölçüyor memnunum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Michelin MC12290 kullanıyorum doğru ölçüyor memnunum.

Son bir ayda 2 katına çıkmış fiyatı. Pahalı ama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

amazonda hala 150 TL den

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

amazonda hala 150 TL den

O da pahalı. Alt tarafı basınç ölçmek abi. Şu kalem gibi olanlar var ya, internette onların plastiği var ucuz. Onların metal ve doğru göstereni de olsa iş görür yani. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yuh diyorum.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O da pahalı. Alt tarafı basınç ölçmek abi. Şu kalem gibi olanlar var ya, internette onların plastiği var ucuz. Onların metal ve doğru göstereni de olsa iş görür yani. 

Zamanında çok araştırmıştım. Çin malı ve isimsiz olanlar pek makul sonuçlar vermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Yuh diyorum.

Zamanında çok araştırmıştım. Çin malı ve isimsiz olanlar pek makul sonuçlar vermiyor.

İşte, en kötü ikitelli’de servis malzemeleri satan büyük yerler var. Oradan doğruluğu kesin olan ucuz bir şey alırım diye düşünüyorum. 

bu kalem gibi olanların sistemi nasıl acaba? Yayla mı ölçüyor? O yay kışın başka yazın başka sonuç vermesin?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşte, en kötü ikitelli’de servis malzemeleri satan büyük yerler var. Oradan doğruluğu kesin olan ucuz bir şey alırım diye düşünüyorum. 

bu kalem gibi olanların sistemi nasıl acaba? Yayla mı ölçüyor? O yay kışın başka yazın başka sonuç vermesin?

Santimetre kareye düşen birim kilogram basıncı ölçüyor hepsi muhtemelen çubuk olanlarda yay+plastik valfli bir sistem var.

Dijital cihazlarda ölçüm hassasiyeti daha yüksek olduğundan metallere hiç yönelmedim. Bir de ölçüm doğruluğu mevzusu var ±1 PSI olanlar iyi daha fazlası aygıtlar yanıltıcıdır.

PCL en dayanıklı ve hassas olan markadır mesela garajımız olsa da bulup alsak 😊

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Yasuo da yok mu TPMS?

Var da anlık okuyamıyorum ki. Mazda’da ne güzel forscan’dan basınç-sıcaklık görüyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sanayide parçacıdan bunu aldım. Lastik sıcak olduğu için denemedim daha. 50tl. Yarısından aşağısı metal, yukarısı kalın yeri plastik. 

EA73-AB0-D-3-D6-C-4-C7-F-9-BA9-F17-FCAAC

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sanayide parçacıdan bunu aldım. Lastik sıcak olduğu için denemedim daha. 50tl. Yarısından aşağısı metal, yukarısı kalın yeri plastik. 

EA73-AB0-D-3-D6-C-4-C7-F-9-BA9-F17-FCAAC

Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bimden 20 tl dijitali var bende 

%100 doğru ölçüyor :) 

O ürünlerden alacaktım. Dedim bundan olsun bu sefer. Onların da çoğu iş görüyor. 

Mert Gulkokan yazdı:

Polo da ne güzel basınç sensörü vardı
308 de yok uyarı verene kadar ellemezdi poloyu artık dikkat edeceğim

corolla’da da sensör var ama obd’den okuyamıyorum. Düşük-yüksel Uyarı verecek şekilde var yani. Mazda’da anlık okuyordum. Polo’da anlık sıcaklık basınç görebiliyor muydun?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar bende fazladan orjinal ford lastik basınç sensörü var dört tane, bunları 2011 fiesta titanyum aracımda kullanma şansım var mı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Yanar yazdı:

Arkadaşlar bende fazladan orjinal ford lastik basınç sensörü var dört tane, bunları 2011 fiesta titanyum aracımda kullanma şansım var mı

Aracın o sensörlerden radyo frekanslarını alması lazım. Fiesta’da var mı? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aracın o sensörlerden radyo frekanslarını alması lazım. Fiesta’da var mı? 

Benim de bilgim yok, belki burada bilen birisi vardır diye düşünmüştüm, bunun modülü ve antenleri olması lazım, ya da bunlar olmadan sensörleri okuyabilecek bir cihaz

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Maliyet nedeniyle tüm ürünlerde kalite kaybı var. 30 sene önce amerikadan aldığım ölçeri kullanıyorum hala. Aynı benzerini iki sene önce yine amerikadan almaya çalıştım aynı kalitede değil. Burada dikkat edilmesi gereken ibreli olanların basınca sabitlenenler değil de basılı iken canlı gösterenlerden olması durumunda hassasiyet daha iyi. Elektronik olanlara ise malesef hiç güvenmiyorum. Bir tane aldım hepsiburadadan gelir gelmez bozuk. Tabi kullanmadığım için önce günü de geçmişti. 

Çubuklu olanlar kaliteli ise doğru gösterir. ama torpidoda temiz saklanacak.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben şundan aldım ve taktım.. oldukça pratik oluyor :)

4PCS-2-0Bar-30PSI-Car-Auto-Tire-Pressure

Süpap sürekli devre dışı ve yük dişlerin kavramasına kalıyor olmasın bunda?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
Mustafa Yanar yazdı:

Anahtarı 2 konumuna getirdiğinizde göstergede yanan ikonlar arasında lastik basınç uyarı ikonu varsa,

veya

Lastiklerin yerlerini öğretme olayı var. Aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

1. Anahtar 0 konumundayken frene basıp bırakın
2. Anahtarı 3 kez 0 ile 2 konumu arasında çevirin ve son çevirmede anahtar 2 konumunda kalsın
3. Frene tekrardan basıp bırakın
4. Anahtarı 0 konumuna getirin
5. Anahtarı 3 kez 0 ile 2 konumu arasında çevirin ve son çevirmede anahtar 2 konumunda kalsın

Kısa bir korna sesi duyarsanız TPMS sistemi mevcut olması lazım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Poloda sensör yoktu jantta o nedenle basıncı set ederdim 32 ye
32 altına inince uyarı verirdi
Yani sayı göstermez
Bir yerde sensör varmış lastik çapını okuyormuş
Çap düşünce basınç düştü olarak algılıyor

Abs sensörleri okuyor. Çap değişince dönüş turu da değişiyor. Öyle anlıyor. Ama fiziki sensörlerin bi faydası var. Arabaya oturur oturmaz kontağı açınca lastik inikse uyarıyor hemen. İnik lastikle sürmüyorsunuz. Diğerinde biraz dönmesi lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Kaan Karakaya yazdı:

Anahtarı 2 konumuna getirdiğinizde göstergede yanan ikonlar arasında lastik basınç uyarı ikonu varsa,

veya

Lastiklerin yerlerini öğretme olayı var. Aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

1. Anahtar 0 konumundayken frene basıp bırakın
2. Anahtarı 3 kez 0 ile 2 konumu arasında çevirin ve son çevirmede anahtar 2 konumunda kalsın
3. Frene tekrardan basıp bırakın
4. Anahtarı 0 konumuna getirin
5. Anahtarı 3 kez 0 ile 2 konumu arasında çevirin ve son çevirmede anahtar 2 konumunda kalsın

Kısa bir korna sesi duyarsanız TPMS sistemi mevcut olması lazım.

Deneyeceğim ilk fırsatta çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...