İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 Direksiyon Titremesi

Hasan Karayakalı

Recommended Posts

Hasan Karayakalı

Herkese selamlar.

Uzunca bi araba arayışından sonra 2 ay önce bi tanıdıktan 2006 model Mazda 3 1.6 Dynamic satın aldım.Arabamdan çok memnunum.Fakat ufak bi sıkıntısı var:Biraz bozuk yola girdiğim zaman direksiyon titremek bi yana tak tak tak diy vuruyor.Bulunduğum ilde yetkili servis olmadığından sanayide aracımı elletmek istemedim.Aracıma bu sıkıntıdan sonra şu işlemleri yaptırdım fakat düzelme olmadı.

1-Yazlık lastiklere geçtiğim zaman rot-balans yapıldı.(Sorun kışlık lastikler takılıykende vardı.)Hatta balans 3 kere yapıldı :) 

2-Ustanın birine aracı sürdürdüğümde jant yamuk dedi,jantı düzeltti.

Yani aracımın yürüyen aksamından hiçbir parçasına müdahele ettirmedim.Yaz tatilinde memlekette yetkili serviste yaptıracağım inşaallah fakat merak ediyorum neden böyle olabilir?(Not:Arabayı aldığımda sağlamdı bende böyle oldu :))

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tak tak diye vurması, yürüyen kısmında bir parçanın genelde boşluk yaptığına dalalettir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Amortisör takozlarından direksiyon kutusuna kadar giden onlarca şey olabilir bunun kaynağı.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karayakalı

Amortisör takozlarından direksiyon kutusuna kadar giden onlarca şey olabilir bunun kaynağı.. 

Doğru diyorsunuz servisin baştan sona her tarafını incelemesi lazım.İnşaallah fazla bi sıkıntısı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karayakalı

Herkese hayırlı Ramazanlar.Sorunum düzeldi şükürler olsun.Ön amortisörler değişti.

Yorum bağlantısı
Hasan Karayakalı

Teşekkür ederim.Tanesi 320 tl işçilik falan 850 yi buldu :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

sorununuzun geçtiğine çok sevindim ama aracınız garanti kapsamında değilse bence çok para harcanmış iki amortisöre 

amortisörde en iyi marka monroe dir onun bile çifti 300 tl yi geçmez

Yorum bağlantısı
Hasan Karayakalı

sorununuzun geçtiğine çok sevindim ama aracınız garanti kapsamında değilse bence çok para harcanmış iki amortisöre 

amortisörde en iyi marka monroe dir onun bile çifti 300 tl yi geçmez

Ön amortisörler olduğundanfiyat o yüzdenbiraz yüksek bi de servisde yapıldığı için :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...