İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Trax Satışta...

Sertaç Karginer

Recommended Posts

Sertaç Karginer

SUV üretimi konusunda 78 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Chevrolet’nin EuroNCAP’den 5 yıldızlı yeni SUV modeli Trax, Chevrolet bayilerinde iki motor seçeneğiyle 46 bin 700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

ykZr.jpg

115hp gücünde ve 155Nm tork üreten 1.6L benzinli motora sahip Trax LS’nin satış fiyatı 46.700 TL’den başlarken, Trax LT 1.6’nın fiyatı 50.550 TL olarak açıklandı. 140hp gücünde ve 200Nm tork üreten 1.4L benzinli turbo motora sahip Trax LT 1.4 4X4 ise 57.550 TL özel lansman fiyatıyla Chevrolet bayilerinde yerini aldı.

Chevrolet, 78 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını Yeni Chevrolet Trax ile artırıyor. Türkiye’de iki farklı donanım seviyesi ile satışına başlanan, güvenlikte sınır tanımayan ve EuroNCAP güvenlik testlerinden üstün puanlarla 5 yıldız alan Yeni Trax, Chevrolet’nin hızla büyüyen küçük SUV segmentindeki yıldızı olacak.

3GKjS.jpg

Hem SUV konforu hem de şehir içi kullanımda otomobile benzer sürüş performansı hedeflenerek tasarlanan Chevrolet Trax, farklı model ve motor seçenekleri ile kullanıcıları bekliyor. Beş kişilik oturma kapasitesine sahip olan Trax’ta, koltukların sekiz farklı konfigürasyonda düzenlenebilmesiyle birlikte bagaj hacmi artırılarak aracın köşelerine, girintilerine ve diğer bölümlerine yüksek miktarda eşya konulabiliyor.

İç hacminde tüm bu özellikleri ile esneklik, genişlik ve ferahlıktan taviz vermeyen Trax yalnızca 4,25 metre uzunluğa ve 1,77 metre genişliğe sahip. Bu sayede dar sokaklarda rahatlıkla parkedebilmenizi sağlıyor. Üstelik yüksek sürüş konumuyla SUV sürücülerine yerden yüksekte olma hissini de sunuyor.

9GbpR.jpg

Yeni Trax, birisi turbo şarjlı iki yüksek verimlilikli motor seçeneği ile sunuluyor. Üst donanım seviyesinde sınıfının öncüsü bir interaktif bilgi-eğlence sistemi olan Chevrolet MyLink yerini alırken, 1.4 litre 140HP gücündeki turbo motor seçeneği ile birlikte gerektiğinde devreye giren Akıllı 4X4 sistemi (AWD) standart olarak sunuluyor. Chevrolet MyLink, telefon rehberi, müzik, resim ve video dosyaları yanında, akıllı telefonlara yüklenebilen BringGo Navigasyon, Tunein Internet Radyo ve Siri Eyes Free gibi uygulamaları da araca entegre ederek, daha çok üst sınıf araçlarda sunulan teknoloji ve konforu parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Captiva Türkiye'de tutulan bir model Ford Club üyeleri bu yeni model için neler düşünürler? :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

captur bunu dci motoru ile döver, edc şanzımanı ile de üstüne tatlı servisi yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Otomatik vitesi yokmuş. Turbo otomatik olsaymış

captur bunu dci motoru ile döver, edc şanzımanı ile de üstüne tatlı servisi yapar.

EDC? Yok ki satışta.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben bu Mokayı yakındanda incelemiştim ve ismini hakettiğini düşünmüştüm... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik vitesi yokmuş. Turbo otomatik olsaymış

EDC? Yok ki satışta.

abc oto şişli, edcli 1.2 turbolu vitrinde.

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

çağlar abi canlı gördün mü görmediysen tavsiye ederim ben captura da baktım bunada kesinlikle trax  fiyat olarak da captura göre uygun tek dezavantajı dizel motoru olmaması

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

trax ismi daha güzel  mokka dan :D slogan olarak nerde tırax orda bırax yazıp dağa taşa sürsünler reklamında :D bence tutar.    yavru captiva gibi önden ama arkasından foto yok :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

abc oto şişli, edcli 1.2 turbolu vitrinde.

internet sitesinde yok, fiyat nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şevi suv da deneyimli olabilir ama  dayvuuu değil, yani beğenmedim :) Moka ya benzemiş hakikaten  :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Mokka'da dizel otomatik vardı 130hp, 1.7 olduğu için satamadılar sadece benzinli motor geliyor artık.

1,7 lt vergisi 2 lt. ticari van motoru. Captur'a bir bakmak lazım. Tasarımı da şık.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bence de, captur 48 bine 1.5 90 bg dizel veriyor ve başlangıç donanımında yok yok aklınıza ne geliyorsa.Ayrıca captur clio nun yükseltilmiş haliyse trax da aveo nun yükseltilmiş halidir bence.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Bu segmentin pazardan kaymağını  ekonomik dizel motoruyla, kişiselleştirilebilir özellikleriyle captur alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

capturun şasesi, cliodan farklı, muhtemelen yeni çıakcakolan mercedes GLA ile kuzenler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Bende duster ı çok beğeniyordum, geçen hafta bizim kayınço için gidip bakana kadar. Hatta qashqaiyi almadan duster alsammı diyede düşünmüştüm , otomatiği olmadığından bakmamıştım. Hayırlı olmuş arada dağlar var. Captura baktım içi güzel dışı güzel 1.2 turbo EDC süper. Mokka ile trax muhtemelen aynı platform da üretilmiştir. Opelin 1.4 lt motoru gayet iyi 140 bg bu araca yeter. 1.6 düz motorları hala neden kullanırlar bunuda anlamış değilim keza benim araçta 1.6 benzinli . Dizelden sonra benzinli çekilmiyor. Dizelin tadını bilmeye yeter ama. Yinede bu sınıfta Juke sanırım o kurbağa gözlerine rağmen daha çok satmaya devam edecektir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...