İçeriğe Yönlendir

Samsung S4 Kamera Sorunu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Biraz önce bir yerde okudum Avrupa da bu konu ile ilgili yazılım yapmışlar bir haftaya kadar da Türkiye de olacakmış...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Özellikle kilit ekranında bulunan ikonları tıklayarak açarken yapıyor bunu. Sadece kamerada değil, arama tuşunda, rehberde vs de reset atıp kapanıyor ve açılıyor. Yazılım sıkıntısı var bu S4 lerde. Adaffix çalışsa iphone 5 alıp kurtulacağım ama...

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Sorun yazılımsal değil S4'lerde kronik bu sorun isterseniz servise götürün bi cihaz garantiliyse büyük ihtimal değişim geliyor bilginize ;)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Benim note 2 de hic böyle bir sorun olmadı. Önceki telefonum galaxy gio ve maxiplus 5tede olmadı. Bence ugrasmayin verin garantiye onlar ugrassin.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

S4'de arakadaşım bu sorunu gelen ilk yazılımdan sonra yaşamaya başladı. S4 piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve yazılım cihaz uyumsuzluğu özellikle ısınma sorunlarınile başgösterdi. Ayrıca pil tüketimi vs. derken Samsung anlaşılan fazla deneyemeden yama yazılımını piyasaya sürdü. Aslında ufak tefek sorunlar olsaydı çıkması yakın gözüken Android 5.x.x yazılımna kadar büyük bir paket versiyon değişikliği yapmayabilirdi. Şimdi ise büyük güncelleme gelecek deniyor. Üzerindeki yazılımla boşuna format atmayın, gereksiz yere bilgilerinizi tekrar kaydetmek için uğraşmayın derim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

S4'de arakadaşım bu sorunu gelen ilk yazılımdan sonra yaşamaya başladı. S4 piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve yazılım cihaz uyumsuzluğu özellikle ısınma sorunlarınile başgösterdi. Ayrıca pil tüketimi vs. derken Samsung anlaşılan fazla deneyemeden yama yazılımını piyasaya sürdü. Aslında ufak tefek sorunlar olsaydı çıkması yakın gözüken Android 5.x.x yazılımna kadar büyük bir paket versiyon değişikliği yapmayabilirdi. Şimdi ise büyük güncelleme gelecek deniyor. Üzerindeki yazılımla boşuna format atmayın, gereksiz yere bilgilerinizi tekrar kaydetmek için uğraşmayın derim.

Saygılarımla.

Yani garantiye göndermeyim bekleyim mi dersiniz Evren bey Kamera şu an hiç kullanamıyorum..:(

Yorum bağlantısı

Yani garantiye göndermeyim bekleyim mi dersiniz Evren bey Kamera şu an hiç kullanamıyorum..:(

Hiç açılmaması kötü. Açılıp cevap vermemesi problemi daha çok yaşanıyor. Bence bir süre bekleyin. Yeni yazılım gelince deneyin olmazsa servise verirsiniz. Sıfır cihaz serviste boşuna yıpranmasın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Kamera ekranı geliyor biraz bekliyor kamera başarısız yazıyordu önceleri şimdi hiç cevap yok biraz bekleyim menü sayfasına dönüyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yazılımsal çözüm yok.Galaxy S2'de de yapıyordu,Galaxy Wonder'da da yapıyor,Motorolo Motoluxe'de de yapıyor bunu.Kamera başarısız diyor ve kalıyor.Telefonu açıp kapatmak gerekiyor arada sırada...

Ben ben bunu yaşamadım. Ancak hafif pembelik vardı sadece.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kamera ekranı geliyor biraz bekliyor kamera başarısız yazıyordu önceleri şimdi hiç cevap yok biraz bekleyim menü sayfasına dönüyor...

Abi kamerayı sıfırla seçeneğini denedin mi ?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Abi kamerayı sıfırla seçeneğini denedin mi ?

Kamera ya müdahale edemiyorum ki

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Fabrika ayarlarina dondum müşteri hizmetleri ne sordum onon dedigi yöntemle yaptım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bende kamerayi acarken bazen yavas bazen ise hizli tam anlayamadim bu telefonu. 

Yorum bağlantısı

Ses açma, home ve güç düğmesine aynı anda basıp 15 sn kadar bekleyin. DOS ekranına benzer bir ekran gelecek. Biraz zor bir işlemdir ama pes etmeyin sonunda olacak:) Yukarı aşağı ayarlamayı ses tuşları ile yapıyorunuz. Factory Format'ı seçin akabinde cache partition seçeneğinin üzerine gelerek de hafızayı tamami ile temizleyin. Bu format şekli daha sağlıklıdır. Ancak hafıza kartınızda mevcut verileriniz hariç tüm veriler silinir. Hatta yanlışlıkla menüde hafıza kartını da biçimlendirebileceğiniz için her ihtimale karşı hafıza kartınızı çıkarın. İşlemler tamamlanınca telefon kendiliğinden açılacak ve paketi ilk açtığınız ana dönecek ancak içindeki en güncel yazılımı olacak. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Factory formatı da deneyin eğer sonuç nafile ise bence servise gönderin daha yeni telefon sonuçta çoğu s4 direk değişime gidiyor zaten sıkıntı yapılıcak pek bi durum yok Samsung kısa sürede çözüm sağlıyor.

Yorum bağlantısı

Factory format moduna mı geçemediniz Kemal Bey. Ben de daha önce denemesem vazgeçeğim zamanları hatırlarım. Önce ses açma, sonra home, en son güç düğmesine basın ve 10-15 sn bırakmayın. Telefon açılma eğilimi gösterse bile doğru şekilde üç düğmeye basıyorsanız açılamadan factory moduna geçecektir. Gerekirse youtube'dan da kontrol edebilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Youtube dan video buldum ve yaptım şimdi deneyecem kamerayı teşekkürler..

Makinayı başlattım yine olmadı kamera bir kaç gün daha bekleyip servise gönderecem artık ... :(

Yorum bağlantısı

Youtube dan video buldum ve yaptım şimdi deneyecem kamerayı teşekkürler..

Makinayı başlattım yine olmadı kamera bir kaç gün daha bekleyip servise gönderecem artık ... :(

Üzüldüm ancak siz elinizden geleni yaptınız. Artık bundan sonrası Samsung'un sorumluluğunda.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Üzüldüm ancak siz elinizden geleni yaptınız. Artık bundan sonrası Samsung'un sorumluluğunda.

Beni biraz uğraştırdı ama olmadı bakalım ne olacak artık hayırlısı çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Kemal bey bence sizin telefonunuzda var bir sıkıntı yada indirdiğiniz bir program sıkıntı yarattı. Bende aynı telefonu 1,5 aydan beri kullanıyorum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım, yazılım olarakta cihazım en son sürümde. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Muhtemelen öyle ama donanım forum da okudum bir çok kişi var benim gibi ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...