İçeriğe Yönlendir

Connect - Teyp Kod Sorunu

Halil Kaya

Recommended Posts

Yaşar Demirci

çok uzun süre teybi açık bırakmanız gerekiyor. genelde kod girişine izin verir bu şekilde

Yorum bağlantısı
Mehmet Eyiler

çok uzun süre teybi açık bırakmanız gerekiyor. genelde kod girişine izin verir bu şekilde

yaşar abi için 3 gündür internetten araştırıyorum sorunu sonunda başka bir forumda buldum sende yazmışsın zaten teyip i bugün çıkardım yarın takıp 1 - 1.5 saat teyip i açık bırakacağım bazı kişilerinki 70 dakikada falan yeniden kod girişine izin veriyormuş inşallah bu sefer olur sağol ilgilendiğin için :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

connect miş yeni fark ettim, eski seri cd çalar mıdır acaba? onladaki code entegresi sık sık arızalanırdı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Eyiler

connect miş yeni fark ettim, eski seri cd çalar mıdır acaba? onladaki code entegresi sık sık arızalanırdı.

top power cd çalar 2007 connect

Yorum bağlantısı
Mehmet Eyiler

Forumdaki ilgilenen herkese tesekkürler Cd Calar im düzeldi :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Forumdaki ilgilenen herkese tesekkürler Cd Calar im düzeldi :)

düzeldide nasıl düzeldi

Yorum bağlantısı
Mehmet Eyiler
(düzenlendi)

düzeldide nasıl düzeldi

teyip i akşam söktüm sabah arabaya tekrar bağladım 1.5 saat kadar açık bıraktım teyip in ekrana 4 tane sıfırlar geldi code yi girdim teyip açıldı :)

tarihinde Mehmet Eyiler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
DİREN YILDIZ

araçın torpido sunu açtığın zaman kenarında yapışık bir kod vardır o 4 haneli kodu girip frekans yükseltme tuşuna basarak sorunu halladebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Acay

kontağı 1 saat felan açık bıraktıktan sonra düzeliyor code yi yazabiliyorsun kardeş

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Ünver

Merhaba, öncelikle herkese hayırlı günler. 2009 model connect glx aracım var akü değişiminde teyp kod istedi aracın güneşliğinde olması gereken "key kode" etiketini bulamadım muhtemelen önceki sahibindeyken yok olmuş o etiket. Şimdi o kodu nerden bulabilirim yetkili servisi aradım 444 ile başlayan numarayı servise gelmeniz lazım dedi. Servise gitmeden şu olayı nasıl halledebilirim ? Bilgisi olan varsa çok makbule geçer.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Teybin üzerindeki M ile başlayan seri numarasını buraya yazabilirseniz kodu söyleyebilirim :) veya bir ses sistemcisine giderseniz 5 dk kada bulur :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Seri kodundan bakarak bulmak lazım. Teyp yerinden çıkarılıp üstünde-yanında veya arkasındaki serial code' dan çıkartılacak.. Eski rds 5000'lerin M ile başlayan serilerinden teyp kodunu bulabiliyorum ama 6000 ve sonrasını bulamadım bulanına da rastlamadım. Servisde de para talep ederler malesef.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Güneşlikteki etiketin olmadığını söylemişsiniz; benim aracımda torpidonun içerisinde sağ tarafta yazıyor, hatta aracın içinde makyaj aynaları kapaklıysa o kapağın iç tarafında da yazıyor; buralara da bakmanızı öneririm İbrahim Bey.

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Güneşlikteki etiketin olmadığını söylemişsiniz; benim aracımda torpidonun içerisinde sağ tarafta yazıyor, hatta aracın içinde makyaj aynaları kapaklıysa o kapağın iç tarafında da yazıyor; buralara da bakmanızı öneririm İbrahim Bey.

+1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Şu teyplere kod koyan üreticileri anlayamıyorum.

Hiç teybiniz çalındı mı?

Yorum bağlantısı

Hiç teybiniz çalındı mı?

Adam benim teybimi çalmış olduktnan sonra kullansa ne, kullanmasa ne bana göre. Ayrıca zaten birsürü eziyetli araştırma sonunda illaki bulunuyor. Tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Adam benim teybimi çalmış olduktnan sonra kullansa ne, kullanmasa ne bana göre. Ayrıca zaten birsürü eziyetli araştırma sonunda illaki bulunuyor. Tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum.

İlkay bey kesinlikle sizinle tartışma niyetiyle yazmıyorum, lütfen öyle algılamayın.

Bence teybe kod koymaktaki amaç aslında çalınmasını engellemek için, yoksa tabi ki çalan adamın kullanıp kullanamaması çok da önemli değil teybin sahibi tarafından.

Bu kod meselesi için mesela benim aracımda şöyle bir çözüm mevcut; aküyü veya teybi söküp taktınız kod istiyor ama çok kısa bir süre içerisinde o kodu daha önceden araç ECU'suna kaydetmiş olduğu için siz kod girmeden 5-10 saniyede kendisi hallediyor. Ama teybi başka bir yerde çalıştırmak isterseniz kodu elle girmeniz gerek. Bu tarz bir yaklaşım gayet mantıklı bana göre.

Yorum bağlantısı
İbrahim Ünver

Teyp kodları için açılmış konumuz vardı.

Bu bölümde aradım bulamadım modifiye kısmındada olmaz diye düşündüm.

Aracın herhangi bi yerinde yazmıyor detaylı ve aşırı bir aramayla yaklaşık 20-30 kişi baktı her yok dediğim kişi vardır sen görememişindir diyerek baktı ama yok :) Seri numarası ise m ile başlamıyor başlasaydı eğer bir program buldum onunla halledecektim 2 dk da fakat V ile başlıyor sıkıntıda burda zaten :( ben müziksiz arabaya bile binmem soğudum arabadan birkaçgündür. yaklaşık 1 saatlik bir yol bile ölüm gibi geldi bana şimdi yaklaşık 5-6 saatlik yola gidicem böyle nasıl gidiyim ben.

V ile başlayan seri numarası; V340168 Yardımcı olabilcek olursa çok sevineceğim. Yabancı bir sitede buldum fakat 25 tane mesaj istiyor :) hepsine tşkr yazdım konuların onları silip beni banladılar :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Faruk Kaya

iyi günler iyi forumlar. geçenlerde akünün kutup başları söküldüğü için 2007 model connect'imizin teyibi kod istemeye başladı. malumunuz bizde nasrettin hoca misali ya tutarsa misali bir kaç kod girdik ve bunların hiç biri de tutmadı :) şimdi teyp ekranın da error code yazısı çıktı ve herhangi bir rakam giremiyoruz. bunu akü kutup başları sökülerek tekrar halledebiliriz ama asıl mesele teyibin kodu :) model ve part numarasını yazıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar veya abilere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. saygılar iyi forumlar.

model no:   TB-9123T

part no:      6T1T-18C838-AA

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut konulardan birinden devam etseydiniz keşke ama bu bilgilerle sonuca ulaşacağınızı sanmıyorum... 

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Servisi arayıp sorsanız aslında daha iyi olur atıyorum şuan mardindeyim aracımın aküsü bitti degistirdik teyp kodu lazım seri numaralarını filan ben size söylesem yardımcı olurmusunuz? şimdi mardinde taa istanbula teypsiz o yol çekilmez filan deseniz belki bir çare telefondan yardımcı olurlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...