İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium'a Müzik Sistemim

Mustafa Reyhanlıoğlu
Çözüme git Ali Elöver tarafından,

Recommended Posts

Mustafa Reyhanlıoğlu

Aracımdaki sistemin kare kare yapım aşamasını sizlerle paylaşmak istedim

Öncelikle aracımızdan başlayalım ford focus titanium x hatchback sistem için biçilmiş kaftan

DSC_0030-1.jpg

DSC_0029.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu
(düzenlendi)

Araç :ford focus titanium x hatchback
Ana ünite :Clarion hx-d2 special edition
Woofer :dls scandinavia 6
Mıdrange :dls scandinavia 3
Tweeter :dls nordica
Subwoofer :2*jl Audio 12W7
Subwoofer amp :Rockford Fosgate power 1501bd
woofer amp :jl Audio 300/2
Mıd-Range tweeter amp :jl Audio 450/4
Güç kablosu :Stinger 0 AWG pro serisi
Şase Terminali :STINGER SGT4N 4AWG
Göstergeli Sigortalık Blok :STINGER SHD4MAX 4'lü Maxi Dijital
Woofer Kaplo :STINGER SWX12BLU1 ŞEFFAF
Mıd-Range tweeter kaplo: SOUNDQUEST SQ MPR12250 12AWG SİYAH
Subwoofer kaplo :cadence 12awg
Cap :1.F
İzolasyon :Teroson terodem sp100
Yedek akü :bosch 60ah
rca kablo :Soundmagus

Ana ünitemiz  Clarion hx-d2 special edition 4 yol aktif  crossoverlu olup hertürlü işimize yarayacak ender cihazlardandır

IMG_1137_zpsfbd08f9f.jpg

IMG_0538_zpse12f7c4f.jpg

IMG_0536_zps99c088ad.jpg

IMG_0535_zps7bb1a6a5.jpg

4yol aktif sistem için kullanacagım mid takımı bunlar başlangıçtı daha sonraki fotolarda mid takım degişiyor beraber görecegiz
IMG_1151.jpg
IMG_1153.jpg
IMG_1164.jpg
IMG_1163.jpg

sırada mid takımı için kullanaçagım anfiler :midwoofer :jl Audio 300\2
Mıd-Range tweeter amp :jl Audio 450/4
Grnt109.jpg
fotoraf3.jpg
Grnt108.jpg

sıra geldi altyapıya
Güç kablosu :Stinger 0 AWG   pro serisi
Şaseleme Terminali :STINGER SGT4N 4 Kalınlık
Göstergeli Sigortalık Blok :STINGER SHD4MAX 4'lü Maxi Dijital
Woofer Kablo :STINGER SWX12BLU1 ŞEFFAF
Mıd-Range tweeter kablo: SOUND QUEST SQ MPR12250 12 KALINLIK SİYAH KABLO
Subwoofer kablo :cadence 12 awg
Grnt105.jpg
Grnt106.jpg

tarihinde Mustafa Reyhanlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ana üniteyi gördüm SQ olduğunu direkt farkettim. Güzel güzel gidiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

maşallah.Ama focuslarda orjinal teybini herzaman çok beğenmişimdir.Ön konsolda tek din teyp küçük kalmış .(benim görüşüm,zevkler renkler tartışılmaz )  :nazar:  güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu
(düzenlendi)

maşallah.Ama focuslarda orjinal teybini herzaman çok beğenmişimdir.Ön konsolda tek din teyp küçük kalmış .(benim görüşüm,zevkler renkler tartışılmaz )  :nazar:  güle güle kullanın

Öncelikle teşekkürler  Hakan kardeşimizin dedigi gibi sistem SQ oldugu için bu üniteye karar amacımız farlı orjinal ünite isteklerimizi tamamiyle kısıtlıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu
(düzenlendi)

SQ candır can :sandalye: Bendeki 3 yolda kalıyor maalesef :p alpBB

Bileşenler neler var  :)

9855r kullandın pioneere göre cok başarılı

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Bileşenler neler var  :)

9855r kullandın pioneere göre cok başarılı

Ana ünite kendi yapımım Carputer ve Alpine 9855r ikilisi vardı. Gerisi tırt :p Kapılarda Hertz ESk ve Vibe SEK, ön direklerde cadence vardı. Yavaş yavaş düzeltmeye başlamıştım sistemi, lakin aracı satılığa çıkaracağımız için herşeyi söküp rafa kaldırdım :(

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Double din seçeneği varken niye tek din kullanıldı acaba? Ben olsam ekranlı güzel bir şey alırdım. Bu işten anlamam bu arada, sadece görünüş açısından :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Double din seçeneği varken niye tek din kullanıldı acaba? Ben olsam ekranlı güzel bir şey alırdım. Bu işten anlamam bu arada, sadece görünüş açısından :)

Görüntü hiçbirşeydir yavrukuş. Kaputun altı önemlidir misali :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

teybin görüntüsüne alışmak zor :) keşke sistem desteklese de oem tarzı bir teyp olsa.

Yorum bağlantısı

Öncelikle teşekkürler  Hakan kardeşimizin dedigi gibi sistem SQ oldugu için bu üniteye karar amacımız farlı orjinal ünite isteklerimizi tamamiyle kısıtlıyor

Valla ses sistemlerinden pek anlamam,aslında hiç anlamam diyebilirim.Benim için focusun standart tesisatı bile çok güzel.öyle fazla dum tıs dum tıs kaldırmıyor kafam.Hemde fazla gaza getiriyor yolda giderken  :blush:  ben sadece görüntü açısından düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

hocam siz aşmışsınız olayı ve ortada manyak bir para var :) JL audio diyince akan sular durur ses sistemi ortamında artık zenciler gibi JL audiolarınızda wooferı dalgalandıra dalgalandıra gezersiniz :) bu arada clarion ana ünite çok doğru tercih başarılarınızın devamını dilerim tebrikler  :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

:shok:  Buram buram kalite kablosuna kadar abi olayı aşmışsın sen İzmirde olsan gelip dinlemek isterdim bu sistemi  :bravo:  :bravo: Ne kadar harcadınız bu sisteme diye sormak istemiyorum  :D  :D  Sadece mid takımına 2 arabaya tesisat dizilir  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu

Ana ünite kendi yapımım Carputer ve Alpine 9855r ikilisi vardı. Gerisi tırt :p Kapılarda Hertz ESk ve Vibe SEK, ön direklerde cadence vardı. Yavaş yavaş düzeltmeye başlamıştım sistemi, lakin aracı satılığa çıkaracağımız için herşeyi söküp rafa kaldırdım :(

hayırlısı diyorum hayallerimizin peşinden koşmaya :)

görünüşe önem verseydim kullandıgım ünite fiyatına iki üç tane double alınırdı :)

aslına bakarsan ekranlı ünite takılabilir hariçi işlemçi kullanılarak terçih meselesi avrupadaki sistemçileri inçelerseniz tek din ünite kullanıyor oldugunu göreceksiniz

bu teyiplerle ses kalitesi olarak doupledin üneteleri kıyas yapılamaz bile :)

teybin görüntüsüne alışmak zor :) keşke sistem desteklese de oem tarzı bir teyp olsa.

malesef hala üretilmedi üretilmiş olsabile görüntü kalitesi okuyucu format genişligi göz önünde bulundurursak 6 7 minliradan aşa fiyat olmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bizimkisi uzun süre hayal olmakta kaldı şuan maalesef :( Ama aracı satsaydım ana ünite kesinlikle ve kesinlikle Mac kullanırdım. Oradan da ses işlemcisine girerdim. Carputer kullandım onboard ses kartıyla, alpine yi ses işlemcisi olarak kullanıyordum ben. Lakin aynı sistemime ipad taktığımda bile ses hissedilir derecede farkediyordu, kaldı ki minimac ve harici kalite bir ses kartıyla harikalar çıkartılır diye düşünüyorum :seytan:

Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu

Bu sistemden buna yakın ses çıkar diye tahmin ediyorum :seytan:

ses kalitesi vs videoları ilerleyen aşamalarda yayınlayacagım umarım huzurlu bilgi paylaşimlı bir konu olur :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

İlave şunu söyleyeyim; bu forumdakiler hep oemcidir, ehtiyar bunlar ehtiyar anlamazlar bunlardan :hahahoho:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu

hocam siz aşmışsınız olayı ve ortada manyak bir para var :) JL audio diyince akan sular durur ses sistemi ortamında artık zenciler gibi JL audiolarınızda wooferı dalgalandıra dalgalandıra gezersiniz :) bu arada clarion ana ünite çok doğru tercih başarılarınızın devamını dilerim tebrikler  :bravo:  :bravo:

yılların emegi diyelim iyi dileklerin için cok sag ol :)

Valla ses sistemlerinden pek anlamam,aslında hiç anlamam diyebilirim.Benim için focusun standart tesisatı bile çok güzel.öyle fazla dum tıs dum tıs kaldırmıyor kafam.Hemde fazla gaza getiriyor yolda giderken  :blush:  ben sadece görüntü açısından düşünüyorum

Benim sistemi dinlemiş olsan böyle düşünmez müzik dinleme alışkanlıgın degişebilir buralarda senin gibi düşünen bir cok arkadaşımın düşünçeleri degişmiş durumda

Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu

:shok:  Buram buram kalite kablosuna kadar abi olayı aşmışsın sen İzmirde olsan gelip dinlemek isterdim bu sistemi  :bravo:  :bravo: Ne kadar harcadınız bu sisteme diye sormak istemiyorum  :D  :D  Sadece mid takımına 2 arabaya tesisat dizilir  :D

zevk ve hobiye harcanan tutarın piskolojik açıdan pek önemi yoktur allah aşırısından saklasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Reyhanlıoğlu

yorumlar kısıtlımı kişilere birden fazla cevap yazamıyormuyuz sorun cıkıyor

admin arkadaşlardan bir riçam olacak konumun başındaki fotorafları düzenleme imkanım olmadıgından yeni fotoları

konunun davam ettigi yerdenmi yayınlamam gerekiyor

Sistemin bitmiş halinin resimlerini de bekliyoruz.

Biran önçe olsun bitsinmi :)

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

maşallah.Ama focuslarda orjinal teybini herzaman çok beğenmişimdir.Ön konsolda tek din teyp küçük kalmış .(benim görüşüm,zevkler renkler tartışılmaz ) :nazar: güle güle kullanın

Katılıyorum. Yaptıran arkadaş yanlış anlamasın ama o güzelim titanium konsoluna yakışmamış. :) focusa uygun çok güzel teypler var ama kaliteli olanları çok tuzlu. Yeni arabaların bi kusuruda bu ya orjinal teybe mahkumsun yada iyi paraşar bayılmak lazım bir ihtimalde son seçenek böyle görüntüden feragat etmek lazım. Focus 3 te bunuda yapamıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...