İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Bagaj Açma Tuşu Sorunu

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

Bugün bagaja malzeme koycaktımkı aracın içinde olan bagaj acma tuşunun calısmadıgını fark ettim. Daha dün çalışıyordu.Anahtardaki tuştan açılıyor fakat araç içindeki tuşta tepki yok .Elektrikçiye götürdüm temin sigortalara baktı tuşa baktı söktü çözümü bulamadı.Sizce bu sorun neyden kaynaklıdır.Cevaplıyanlara şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

sök wd-40 sık veya altındaki kabloları kontrol et büyük ihtimal sorun ordadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

sök wd-40 sık veya altındaki kabloları kontrol et büyük ihtimal sorun ordadır

Elektirikçiye götürdüm söktü wd-40 lık bir durum yok tuş sağlam diyor daha düne kadar çalışıyordu. Kablolarada baktı bir şey bulamadı sigortalara baktı yine bir şey yok.Anahtardan açabiliyorum tuştan açamıyorum. Enteresan bir durum  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hımm,  araç hareket halindeyken o tuş çalışmaz, bağlantı olabilir, aküyü sök ve 10 dk. bekle tak, bakalım düzelecekmi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Anahtar kumandasından açıldığına göre ve düğme de sağlamsa,

Ya düğmeye elektrik gelmiyor, yada düğme ile kumandanın tetiklediği kısım arasında bir problem vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Hımm,  araç hareket halindeyken o tuş çalışmaz, bağlantı olabilir, aküyü sök ve 10 dk. bekle tak, bakalım düzelecekmi.

Abi anlam veremediğim bir şey var araçta biraz önce hareket halindeyken 4 lu yandı ve kapıları kitlerkenki ses geldi ardından bagaj acma tuşu çalışmaya başladı sorun ne olabilir beyindemi problem var acaba sizdede oluyormu böyle birşey ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Şimşek

benimde aynı sorunum var araç hızlanınca 10 km.ulaşınca kapılar kendini kilitlerdi,şimdi kafasına göre baya bir yol aldıkta sonra dörlüler bir kere yanıyor ve kapılar kilitleniyor,bu arada ilginçtir benimde bagaj açma tuşu çalışmıyor,anahtardan açıyorum,yok mu çözüm önerisi,akü kutup başını sök tak işleminini deneyeceğim ama sanki başka bir sıkıntı var aman ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

benimde aynı sorunum var araç hızlanınca 10 km.ulaşınca kapılar kendini kilitlerdi,şimdi kafasına göre baya bir yol aldıkta sonra dörlüler bir kere yanıyor ve kapılar kilitleniyor,bu arada ilginçtir benimde bagaj açma tuşu çalışmıyor,anahtardan açıyorum,yok mu çözüm önerisi,akü kutup başını sök tak işleminini deneyeceğim ama sanki başka bir sıkıntı var aman ne?

Yorum bağlantısı
ismail kara

Aynı sorun bende de var. Bağaj açma tuşu kendi kafasına göre birgün çalışıyor birgün çalışmıyor.Bende Anahtardaki kumandayı kullanıyorum. Varmı çözumunü bulan? Akü sök tak olayını deneyen varmı işe yaradımı :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Akü olayını neden birisi yapsın diye bekliyorsunuz yahu :) bende emin değilim ama yazılımsal sorun gibi geldi bana, bu sebeble dedim, sökün akünün kutup başını, teyp kodunuzda varsa  sorunda yok, zararı yok bu işin, boşa zaman kaybetmeyin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Tuştan kaynaklı olmasın benim eski fiestamda da yapmıştı. Düz uçlu tornavidayla kendinize çekerek tuşu çıkarabiliyorsunuz. Arkasına wd-40 sıkıp biraz temizlemek ben de düzeltmişti. Temassızlık yapıyordu. Tuşa basarken hafif yukarı aşağı oynayarak bastığımda tuşu o zaman değiyordu. Temizleyip soketiyle biraz oynayınca düzelmişti.

Aküyü söküp takmak bu araçlarda bence riskli. Radyonun kodu gider immonun kafası karışır. Akü değiştirirken bile elektiriksiz bırakmadan değiştirtmek bence çok önemli.

Yorum bağlantısı
ismail kara

Tuştan kaynaklı olmasın benim eski fiestamda da yapmıştı. Düz uçlu tornavidayla kendinize çekerek tuşu çıkarabiliyorsunuz. Arkasına wd-40 sıkıp biraz temizlemek ben de düzeltmişti. Temassızlık yapıyordu. Tuşa basarken hafif yukarı aşağı oynayarak bastığımda tuşu o zaman değiyordu. Temizleyip soketiyle biraz oynayınca düzelmişti.

Aküyü söküp takmak bu araçlarda bence riskli. Radyonun kodu gider immonun kafası karışır. Akü değiştirirken bile elektiriksiz bırakmadan değiştirtmek bence çok önemli.

Akü olayını neden birisi yapsın diye bekliyorsunuz yahu :) bende emin değilim ama yazılımsal sorun gibi geldi bana, bu sebeble dedim, sökün akünün kutup başını, teyp kodunuzda varsa  sorunda yok, zararı yok bu işin, boşa zaman kaybetmeyin  

Aküyü söküp takmaya çekiniyorum açıkçası.Önceden ağızım yandı bu akü olayında  :) düğmeyi söküp bir bakayım temassızlık vs gibi görüen sebeb bulabilirsem  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Düğmeden emin değilseniz önce ona bakın tabii, akü sökmenin riski yoktur, immo falan etkilenmez, bu kadar korkmayın yahu, olsa olsa ecu konfig dosyası silinir, motor çalışınca yeni ölçümleri yapıp tekrar dosyayı oluşturur, birkaç km sakince sürün yeter, hatta bunu hissetmezsiniz bile, akü bitince araba saçmalıyorda o şekilde kullananlar olmuyormu, esas risk bu durumda, değişken ve yetersiz voltaj durumunda bile ne ecu nede immo ya birşey olmazken, kutup başı sökmeyle hiçbirşey olmaz, rahat olun.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ismail kara

Aküyü söktüm 15 dkk bekledim gene durum ayni... düğmeyi söktüm oradada birsey bulamadim:((

Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

bugün akü kutup başlarını söküp 10-15 dakika bekledikten sonra kapıların arac hareket eder etmez kapanmama sorunu çözüldü.hemen kapanıyor kapılar artık,bagaj açma tuşu da çalışıyor,birde aracı kumanda ileaçarken sinyaller yanmıyordu o da yanmaya başladı,yani tüm sorunlar çözüldü.sonra şunu arkettimki bu sorunlar arkadaşın asracını akü takviyesi yapmıştık ondan sonra başladı,sanırım elektirik bağlantısı beyne bir hata kodu felan mı verdi acaba artık yorum sizin:)

birde guage modu yaptım resimdeki acaba bir hata kodu mudur ne anlama geliyor merak ettim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

bugün akü kutup başlarını söküp 10-15 dakika bekledikten sonra kapıların arac hareket eder etmez kapanmama sorunu çözüldü.hemen kapanıyor kapılar artık,bagaj açma tuşu da çalışıyor,birde aracı kumanda ileaçarken sinyaller yanmıyordu o da yanmaya başladı,yani tüm sorunlar çözüldü.sonra şunu arkettimki bu sorunlar arkadaşın asracını akü takviyesi yapmıştık ondan sonra başladı,sanırım elektirik bağlantısı beyne bir hata kodu felan mı verdi acaba artık yorum sizin:)

birde guage modu yaptım resimdeki acaba bir hata kodu mudur ne anlama geliyor merak ettim?

P0120 Arıza kodu "Gaz pedalı konum sensörü" ile ilgili bir hata olduğunu gösteriyor netten hatırladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

hımmm..önemli olsa gerek servis yolu yakın 103 bindeyim 105 bin bakımında göstereyim bakalım,,tşk.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

En başta bakman gereken şeye en son bakmışsın biz ne yapalım  :D

Bu arada aküyü arada bir sökmek windows u yeniden kurmak gibi can verir :)

Yorum bağlantısı
ismail kara

En başta bakman gereken şeye en son bakmışsın biz ne yapalım  :D

Bu arada aküyü arada bir sökmek windows u yeniden kurmak gibi can verir :)

Abi Tuşu önceden söktüm birsey yoktu, Aküyaü denedenim o da olmayınca gidip WD-40 aldım onu sıktım :). şimdi sorun yok inşallah birdaha sorun çıkmaz  ... :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...