İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Bagaj Açma Tuşu Sorunu

Onur Bulut

Recommended Posts

Okan Şerbetçi

Aküyü sökmek resetliyor anlaşılan.Sistem bilgisayarın biosuna benziyor.Eğer bilgisayardaki gibi ise 15 dak beklemektense akünün + kutup başını söküp çıkan kabloyu şaseye değdirmek aynı işi yapacaktır.

Bunu deneyen oldu mu?

Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

Aynı sorun benim aracımda da mevcut... Bunları uyguyacagım... Akü basını sök tak... WD 40 sık hepsini yapıcam... Fakat benim aklıma gelende şu, Bu sorunların aynı anda bircok arkadasın basına gelmiş olması..Acaba aşırı sıcaklar arabanın tuş aksamı, vs ... Beyninimi karıştırdı:)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Alper Özel

Bu sorunu ben de yaşıyorum, akünün her iki kutup başını da söktüm, 20 dk. bekleyip geri taktım. Tuş çalışmaya başladı, ama bir süre sonra araç kapıları kilitler gibi bir ses çıkardı( Ama kapılar kilitlenmemişti) sonra tuş tekrar bozuldu. Ertesi gün yine kapıları kilitleme sesi yaptı, tuş çalışmaya başladı. Kafayı yemek üzereyim. Sanırım kimse net bir çözüm bulamamış bu olaya. Servise gitsem ne olur acaba ? Son çare o kaldı artık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İlginç...

Bu arada aküyü söktünüz ve uzun bir süre yada 1 gün takmadınız, tekrar taktığınızda göstergeler yani hız devir yakıt vs. gibi hareketli göstergelere çalışmayabilir, zakın dert etmeyin, aracı test moduna alın ve gauge testi yapın, göstergeler tam hareket yaptıktan sonra kontağı kapatıp aracı çalıştırın, herşeyin düzeldiğini göreceksiniz.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Harekete geçince kapıları kilitleme olayı nasıl aktif hale geliyordu? 3 defa ac kapa olayını yapmıştım ama olmamisti bir püf noktası var mı yeri gelmisken sorayım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hatırladığım, kontağı 2 ye alıp ışıklar sönmeden içerden kapıları KİTLE-aç kitle-aç kitle-aç yapınca diiiit diyordu ve sistem aktif-deaktif oluyordu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hatırladığım, kontağı 2 ye alıp ışıklar sönmeden içerden kapıları KİTLE-aç kitle-aç kitle-aç yapınca diiiit diyordu ve sistem aktif-deaktif oluyordu.

Sonra tekrar kapatıp 3 defa ac kapa sonra tekrar ac demişlerdi de demek ondan olmamıştı. Tekrar deneyeyim bakayım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sonra tekrar kapatıp 3 defa ac kapa sonra tekrar ac demişlerdi de demek ondan olmamıştı. Tekrar deneyeyim bakayım

Olabilir, ikisinden biriydi sanırım....

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Ekşioğlu

Aynı sorunları bende yaşamaya başladım çözüm bulamadım daha :) çakmaklık sol cam acma düğmesi araç içi bagaj kapagı düğmesi ve giderken kapı kilidi açma dörtüleri yakma sorunu :))) sinir bozucu bişey 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Kesen

Aynı sorunu bende yaklaşık 2 aydır yaşıyorum. Hatta sorunlar kısmında yazmıştım kimse cevap vermedi.  :( 

1) Kapıları açtığımda parklar yanıyor ama sinyaller yanmıyor.

2) İçerden bagaj açma düğmesi kafasına göre arada çalışıyor.

3) Yolda giderken kendi kendine kapıları açmış gibi sinyalleri yakıyor ve zaten açık olan kapıları tekrar açmaya çalışıyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Burak Kesen

Arkadaşlar bugun yaşadığımız bu sorun için sanayiye gittim. Usta baktı modülü söktü içini kontrol etti fakat hiçbir sıkıntı göremedi. Modülün kapalı kısımlarındaki rolelerde sıkıntı olabilir dedi. Modülün fiyatını sorduk 1200 lira dediler. Hal böyle olunca herseyi geri taktık sorunu bulamadık. :(

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
özgür taşatar
(düzenlendi)

ben elektronik tamircisiyim aynı sorun benim fiestada var. ben şu sonuca vardım bu arıza merkezlerden kaynaklanıyor çünkü kumanda ile aç kapa yapınca çalışmaya başlıyor ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. sol ön kapı döşemesini söktüm ama merkez bölümü nasıl sökülür bilmiyorum.. arkadaşım bu ara modül demişsin nerede bulunuyor ?

tarihinde özgür taşatar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bagaj kilidi, bu tip sorunlarda hep vukuatlı parça çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Çelikpençe

İyi forumlar herkese. 08' 1.4 TDCI aracımda bende aynı problemleri yaşıyorum.

-Bagaj kapağı düğmesi kafasına göre çalışıyor. Anahtardan sıkıntısız açılıyor.

-Hareket halinde giderken 4'lüler çakıp, kapılar kitleniyormuş gibi bir ses geliyor.Ancak kapıların otomatik kitlenme özelliği yok.(comfort modelinde bildiğim kadarıyla bu özellik yok.)

Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman

"Bugün bagaja malzeme koycaktımkı aracın içinde olan bagaj acma tuşunun calısmadıgını fark ettim. Daha dün çalışıyordu.Anahtardaki tuştan açılıyor fakat araç içindeki tuşta tepki yok .Elektrikçiye götürdüm temin sigortalara baktı tuşa baktı söktü çözümü bulamadı.Sizce bu sorun neyden kaynaklıdır.Cevaplıyanlara şimdiden teşekkürler."

olarak arkadaşın başlattığı konu bende de yeni başladı. İçerdeki düğme zarar vermeden nasıl sökülüyor. Nerelere WD 40 sıkacağız. kontak sprey olurmu?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
özgür taşatar

aslında arızanın nerden geldiğini buldum ama sökemiyorum. bu hata sol ön kapının içinde merkezi kilit bölümünden geliyor. muhtemelen kapı fitilinden su alıyor veya oksitlenme var. nerden biliyorsunuz derseniz düğme çalışmadığı zaman kumandadan aç kapa yaparsanız birkaç defa yada içeriden aç kapa yaparsanız koldan çalışmaya başlıyor. ben kendim elektronik tamircisiyim muhtemelen içerde hareketli bir siviç var ve oksitlenmiş sekmanlar çalışmıyor . sökmesini bilen varsa resmini göndersin yapayım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...