İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı
Uğur Kamil yazdı:

Allah sizdeki sabırdan herkese versin.
Ben arabaya bişeyi yarın yapıcağım dediğimde akşamdan sabahı zor ediyorum siz aylarca net birşey görmeden uğraşıyorsunuz.

Aslında bende tez canlıyım biran önce bitirip karşısına geçip izlemek beğenen insanları görmek beni mutlu ediyor. Ama sonuçta bakmak zorunda olduğum ailem yapmak zorunda olduğum mesleğim, işim sorumluluklarım var. Yaşımızda ilerledi eskisi gibi uğraşamasamda elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum beğeniliyorsa ne mutlu bana.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Tampona gelince mümkün olduğunca kalıptaki çukur, eğri, yamuk yerleri düzeltdim orjinal tamponun ölçülerine getirmeye çalıştım. Sonuçta alçıyı fazla yontuğum traşladığım için ölçüler değişti. polyester ayırıcısını sürdüm boya tabancasıyla polyester attım artık polyester cam yünü döşeme işine başlayacağım bakalım nasıl birşey ortaya çıkacak.VQVGqB.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Flanşlı resimleri çektim paylaşayım dedim.
VQVGJZ.jpg

Bu tür değişiklikleri yapmıyorum ben ama.
Güzel durmuş.
Tampona gelince mümkün olduğunca kalıptaki çukur, eğri, yamuk yerleri düzeltdim orjinal tamponun ölçülerine getirmeye çalıştım. Sonuçta alçıyı fazla yontuğum traşladığım için ölçüler değişti. polyester ayırıcısını sürdüm boya tabancasıyla polyester attım artık polyester cam yünü döşeme işine başlayacağım bakalım nasıl birşey ortaya çıkacak.VQVGqB.jpg

Ayakları nasıl yapacaksınız.
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu tür değişiklikleri yapmıyorum ben ama.
Güzel durmuş.

Ayakları nasıl yapacaksınız.

Tamponun cam elyaf döküm işinin yarısını bugün tamamladım. 

Cam elyaf işinin tamamını bitirip kalıptan çıkardıktan sonra (kalıbı kırmadan imkansız)tamponun araca bağlantı yerlerini cam elyaf yardımıyla araca uygun olarak ayarlayacağım. İşim daha çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Fena değil ama işim daha çok.

instagram ( ecdat )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

İyi geceler hayırlı bayramlar. Proje yavaş ama emin adımlarla devam ediyor. Bir kaç hafta önce taponun yan bağlantı yerini polyesterden aracın orjinal bağlantı yerine gelecek şekilde ayarladım.Bugün tekrardan takıp orjinal civata yerlerinden iki önde iki yanlardan tutdurdum. Aracın çizgileriyle iyi örtüştü fena olmadı. Ayarları kusursuza yakın olması için 3-4 kere daha söker takarım işim çok.bv6jbG.jpganYjE7.jpglQZLEB.jpglQZLEE.jpg00z8yo.jpgNLD3lY.jpgodV207.jpgSpoylerede ufakmı olur büyükmü olur dokunuşlar olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tampon güzel oldu.
Ufak hatalar olacak. Düzeltilecek.
Sonuçta el emeği güzel bir şey çıkıyor ortaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

İyi akşamlar. Geçen hafta aracın muayne vize işlemleri için tüvturke götürdüm aracın orjinal farlarını takıp ışıları kontrol edip gittim şükür muayeneden sıkıntısız geçti. Tampon işini soracak olursanız  dört kez söküp taktıktan sonra ayarlarını, civata yerlerini halletdim. Tek canımı sıkan tamponunu yan alt kısmında lpg dolum ağzı için istemesemde delik açmam gerekiyor. Yapabilirsem yuvarlak şekilde zedelemeden kesip çıkardığım parçayı lpg dolum ağzını içerde  bırakıp kestiğim parçayı gizli kapak olarak kulanmayı düşünüyorum. Tamponun ilk astarını boyadım resimde güzel gözüksede küçük küçük polyester delikleri cam elyafının yapışmadığı yerleri düzeltmek için tamamına yakınını macunladım. İkinci resimde zımparalamaya başladım yavaş yavaş vakit buldukça hallediyorum bana kolay gelsin.j7vRPh.jpg?v=25201921100903000300ShHnh1.jpg?v=25201921104603000300

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

İyi akşamlar. Tamponun videosunu instagram (ecdat) hesabımda paylaştım resminide burada paylaşayım daha işim çok.nbo1NR.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

LPG dolum ağzı için istemeye  istemeye  tamponu deldim ama ne delme allah akıl fikir versin.4829incii7745731.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Tamponun hava deliklerini iç kısımları gözükmesin diye ızgaralı telle kapatmayı düşünüyorum (siyaha boyanacak) sizce hangi yakışır. 1-2-3 mü?6946inciw8372549.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuyu ayırsak ya.. 

Neden connect altında yürüyor.. 

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu konuyu ayırsak ya.. 

Neden connect altında yürüyor.. 

Mehmet abi ayırmayalım konuyu burda başladı burda bitsin. Biterse.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

İyi geceler herkese. İşlerim yoğunlaşınca tampona vakit ayıramadım yukarıda paylaştığım tampondaki hava kanallarını çoğunluğun oyuyla 1numaralı ızgaralı teli yapmaya karar verdim. Siyaha boyamayı düşünüyordum ama aluminyum olduğu için aracı yıkarken boyanın atmasından korkuyorum ne yapalım boyamadan taksam yakışırmı? Lpg dolum ağzınıda gizli kapak yaptım (instagramda videosu var) ayarı uğraştırdı ama güzel oldu. Yapmışken tamponun sağ sol alt köşelerine ek yapayım dedim resimlerden gördüğüm kadarıyla bazı orjinal rs tamponlarında var. Biraz daha işi var.   7095incia367703.jpg8205incii7681952.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Aracın geri vites ışığının aydınlatması zayıf kalıyor. Resimde görüldüğü üzere elimde tam o boşluğa denk gelen sis lambası var fikir vermesi amacıyla öylesine  tutturdum sizce yakışırmı?Eğer yakışır derseniz orayı kesip sadece camı gözükecek şekilde orjinal birşey yapmayı düşünüyorum.8197inciu8596882.jpg9380incib186564.jpgBunlarıda yaptıktan sonra zımparalayıp boyanacak sonra egzos işleri var.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

İyi akşamlar iyi seneler herkese. Projeler yavaşta olsa devam ediyor. En son geri vites ışığı yapacaktım lambanın arka kısmı aracın şasesine deyeceğini fark edip vazgeçtim. İki hafta önce taponun siyah olacak yerini iki defa boyayıp içime sindikten sonra maskeleyeyip bu günde beyaz yerinin ikinci kez boyadım. Resimler siyah boyadığım yerlerin resimleri bu gün boyadığımın videosu instagram hesabımda.(ecdat)img_2063.jpgimg_2057.jpg8762incij4992993.jpgBu resim boyadan önce kotrol amaçlı sonkez marjpiyel ile takılan resmi. Daha marjpiyelede dokunuşlar olacak.9668incia7235748.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geri vites tamponun en altında olduğu için oraya ledli sis farı da taksanız aydınlatması başarısız kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Tampon projesi bitti sonunda takmaya gelince yaza doğru marjbiyel ve spoylere ufak dokunuşlar yapıtıktan sonra takmayı düşünüyorum. Ön tarafada bişeyler yapmak lazım düşünmeye başladım zaman ne gösterir hayırlısı.9915incii3686403.jpg6782inciq8990126.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...