İçeriğe Yönlendir

Yeni Mazda 3

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Mazda, aralarında İstanbul’un da yer aldığı beş önemli şehirde aynı anda düzenlenen etkinliklerle halka tanıttığı yeni Mazda3 Hatchback modelinin ardından 2014 Mazda3 Sedan’ı da bu hafta resmi olarak duyurdu.

1.jpg

Hatchback versiyonuna göre 120mm artan toplam uzunluk 4580mm’ye ulaşmış ancak dingil mesafesi (2700mm) aynı kalmış. Sedan’ın bagaj açılma genişliği 100mm artarak 1102mm’ye yükselirken kargo kapasitesi hatchback’e göre 69 litrelik bir artış ile 419 litreye çıkmış.

2.jpg

Kaputun altında markanın yeni SKYACTIV teknolojisi ile güncellenen 1.5 litre 100 HP benzinli motor seçeneği İngiltere pazarına altı-ileri manuel şanzıman ile sunulacak.

Ortalama 5 litre/100 km yakıt tüketimi ve 118 g/km CO2 emisyon değerlerine sahip olan bu motorun 120 PS güç üreten versiyonu Mazda3 Hatchback ile ülkemize gelecek.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Ne motor ne tasarım, cezbedici bir yanı yok bence

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

O ufak hb kırmızı infinity' fx35'in ufak yavrusu gibi arka dizayn nerdeyse aynı  :D

qjp9j.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu resimde arka taraf nasılda sinsice gülüyor değilmi :) fena değilmiş vallahi.

4.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Sedanı çok hoş düşünülür ... Mazdanın iç tasarımı biraz daha ellemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

bence çok güzel olmuş...donanım ve yakış değerlerine bakmak lazım.mazdanın kalitesiz bir araba yapacağına inanmam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Fidan

Yakışıklı araba olmuş, mazdaya tebrikler. Japonların turbo kullanmamasının nedeni emisyon odaklı avrupa pazarının aksine motor ömrünün uzun olmasını sağlamaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci motoru olmadığı için ülkemizde, 120 ps e çıkarılmış motoru istemişler, bu da akla dayanım sorunu getiriyor, mazda satıcısı olmak istemezidm...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

Mazda’nın en çok satan modeli unvanına sahip Mazda3, 15 Nisan'da ülkemizde satışa çıkacak.

mazda-3-c3b6nD8qM.jpg

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, "Tamamıyla yenilenen modelimiz Mazda3’ü Türkiye’ye özel 120 beygir güç üreten motor ve 5 farklı donanım seçeneği ile 55 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunacağız dedi.

mazda-3-arka.jpg

1.5 litrelik SKYACTIV motor sayesinde Mazda3, 100 km'de ortalama 5.5 litre yakıt harcıyor". İkinci nesil Mazda3'ten bugüne kadar global çapta toplam 1.4 milyon adet satıldı.Otomobil J.D. Power’ın 2011 Alman müşteri memnuniyeti anketinde en iyi model seçildi.

gallery-image-04.jpg

Ben yeni modeli baya beğendim eğer söylenen fiyatlarla satışa sunulursa tutacağınıda düşünüyorum... :)

Kaynak: haber.gazetevatan.com.tr

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Bi kac modeli andırıyor ama çözemedim :) sanki piyasada tek tasarimci var özellikle arka stoplar konusunda yeni çıkan bir çok araç aynı çizgiyi taşıyor.

Genel itibariyle sevdim ben. Arkası suv a benzemis

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Bi kac modeli andırıyor ama çözemedim :) sanki piyasada tek tasarimci var özellikle arka stoplar konusunda yeni çıkan bir çok araç aynı çizgiyi taşıyor.

Genel itibariyle sevdim ben. Arkası suv a benzemis

Haklısın Ozan artık çoğu araba birbirine benziyor benim daha çok performans+fiyat konusu dikkatimi çekti eğer uygun fiyatlarla satışa sunulursa çoğu kişi tercih eder diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

Haklısın Ozan artık çoğu araba birbirine benziyor benim daha çok performans+fiyat konusu dikkatimi çekti eğer uygun fiyatlarla satışa sunulursa çoğu kişi tercih eder diye düşünüyorum...

Mazda kağıt üzerinde güzel motorlar yapıyor cidden ama Türkiyede bir ön yargı var. Çok yakar, parçası pahalı, motor ömrü az gibi ön yargilari kirmayi basarirsa tasarım ile çok rahat yer edinebilecek bir kitleye sahip

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Biraz Scirocco vari olmuş ama çok beğendim(rengi yüzünden de olabilir :D).İç mekan kalitesi  tipik Japon kalitesini aşmışsa o zaman tadından yenmez. Mazda yöneticileri buradan size sesleniyorum atmosferik paketine ek, turbo benzinliye geçin artık !!!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Gayet güzel bi araba ama yinede Focusssssss :good1:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şu ekranı oraya emanet bırakan zihniyet ne içiyorsa ondan istiyorum.

Mercedes'te A sersinde böyle ekran kullanıyor. :elisopali:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Auris Leon kırması gibi olmuş ama dizayn güzel.

Şu ekranı oraya emanet bırakan zihniyet ne içiyorsa ondan istiyorum.

Mercedes'te A sersinde böyle ekran kullanıyor. :elisopali:

A3 dede aynı ekran var.

2rNS7tf.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Auris Leon kırması gibi olmuş ama dizayn güzel.

A3 dede aynı ekran var.

Audinin ki içerden çıkmıyor mu abi, ona lafım yok :)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...