İçeriğe Yönlendir

Yeni Seat Leon St (Sport Tourer)

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

995134_637065956304433_820206133_n.jpg

Güzel olmuş.  ibiza ST çok hoşuma gitmişti zamanında bu onun daha büyüğü ve güzeli olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Diğer Seat Leon modeliyle benzer özelliklere sahip olan Leon ST, hatchback modeline göre 207 litre daha fazla bagaj hacmiyle toplamda 587 litrelik bir bagaj alanı ile karşımıza çıkıyor. Piyasaki rakipleri Skoda Octavia Combi ve Volkswagen Golf Variant'a göre daha düşük kapasiteli bir hacime sahip olan yeni Seat Leon ST, toplam hacimde de rakiplerinin bir adım gerisinde kalıyor. Dingil mesafesi hatchback modeliyle aynı olan Leon ST'nin kasa boyu 27 cm uzatılmış. Ek parça ile birlikte 45 kg daha ağırlaşan otomobile farklı bir süspansiyon ilavesi ise gerek duyulmamış.

Dış görünüş olarak yeni tasarım alaşım jantları ve tavan çıtalarıyla farklılık getirilen Leon ST, hem benzinli hem de dizel motor yelpazesiyle her isteğe cevap verebilecek nitelikte sınıflandırılıyor. Beş farklı benzinli motor seçeneği ile gelen modelin, 1.2 TSI 86 ve 105 hp, 1.4 TSI 122 ve 140 hp, 1.8 TSI 180 hp lik motor seçenekleri bulunuyor. Ortalam yakıt tüketim değerleri ise karma kullanımda 4.9 litre ile 5.5 litre arasında değişiyor.

Bunun yanı sıra üç farklı dizel motor seçeneği bulunan yeni Seat Leon ST, 230 Nm torka sahip 90 hp'lik 1.6 TDI, 150 ve 184 hp'lik 2.0 TDI motor geliyor. Dizel motor yelpazesinin karma kullanımdaki ortalama yakıt tüketim değeri ise 4 litre ile 4.5 litre arasında seyrediyor. Modelin her iki farklı motor versiyonunda da 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile 4x4 seçeneği yer alıyor.

Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarılması beklenen yeni Seat Leon Sport Tourer, önümüzdeki senenin ilk aylarında satışa çıkması bekleniyor. Modelin Avrupa satış fiyatı ise 25 bin Euro civarında olması bekleniyor.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Stoplar ve stoplardan aşağıda kalan kısım geriye doğru fazla uzun olmuş sanki, hb kadar etkilemedi nedense..

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

son dönemde çıkan arabaların arka görüntüleri hep aynı. markalar yazmasa aracın ne olduğunu anlamak için gidip önden bakmak gerekecek. sanki bir otomobil fabrikası var ve herkes oraya fason yaptırıyor gibi... seatın bütün yeni çıkan modelleri de önden birbiriyle aynı...

Yorum bağlantısı

son dönemde çıkan arabaların arka görüntüleri hep aynı. markalar yazmasa aracın ne olduğunu anlamak için gidip önden bakmak gerekecek. sanki bir otomobil fabrikası var ve herkes oraya fason yaptırıyor gibi... seatın bütün yeni çıkan modelleri de önden birbiriyle aynı...

Aero dinamik kaygılardan dolayı aslında tüm otomobillerin tasarımı aynı gibi. Maliyet kaygılarından dolayı da pekçok farklı marka araçta ortak parça kullanılıyor. Sorunsuzluk ve satış sonrası hizmetler gelecekte satın almada belirleyici olacak.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Arka stoplar HB kardeşininkinden iyi olmuş bence. HB' e de bu stopları koysalarmış tam olurmuş.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Baktım bindim, iyi güzel ama dar geldi ve geçtim :) bununla beraber gidip Yeti yede baktım, iyi güzel derdim hep, ama binmemiştim, bindikten sonra anladımki buda dar, fiestadan sonra ferah gelemedi, yani dardaydım yine dardayım :D  alayı dar yahu, şimdi gidip yeni kaşkaya bakacağım, sanırım beni abd aracı paklayacak artık, neye binsem basık ve dar geliyor bu aralar, ne bu kardeşim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

şuan piyasada en alınası araç,hem donanım,hem fiyat hem de görsellik açısından Leon

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Opsiyonların tamamını koyup alacağın 1,6 TDİ DSG leon 80 bin tl

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

aynı opsiyonları golf yada başka bir araca koyunca değerlendirmek lazım ki bir çok özellik konulamıyor bile

toledo yu 48 bine(bayiye gitsen daha da düşer)

leon 51 bine çekilmiş.

bir kaç ay evvel neredeyse alacaktım 52 bine,aklımda ama,gözünü sevdiğimin parası nerdesin

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

aynı opsiyonları golf yada başka bir araca koyunca değerlendirmek lazım ki bir çok özellik konulamıyor bile

toledo yu 48 bine(bayiye gitsen daha da düşer)

leon 51 bine çekilmiş.

bir kaç ay evvel neredeyse alacaktım 52 bine,aklımda ama,gözünü sevdiğimin parası nerdesin

Onu ben de arıyorum görürsen bana da haber verir misin?  :D

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Onu ben de arıyorum görürsen bana da haber verir misin?  :D

sana face üzerinden teklifi yaptık abi.hepsinin eline geçmesi 36 ay sürer ama :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

sana face üzerinden teklifi yaptık abi.hepsinin eline geçmesi 36 ay sürer ama :biggrin:

Ben de teklifi değerlendirdim dostum. K.K sağolsun. :D

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Ben de teklifi değerlendirdim dostum. K.K sağolsun. :D

tamamdır o halde,sen yarın arabayı kozyatağından geçerken bırak bana abi,bende KK limitini güncelleyeyim :D

sonuç olarak leon güzel araba :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

tamamdır o halde,sen yarın arabayı kozyatağından geçerken bırak bana abi,bende KK limitini güncelleyeyim :D

sonuç olarak leon güzel araba :)

Sana zahmet yarın hastaneye geliver.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cupra 2014

anca kurtarır  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...