İçeriğe Yönlendir

Yeni Makinem Nasıl

Serdal Soysal

Recommended Posts

sym de fren sistemi çok hoşuma gitti, arka freni sıktığınızda, % 20 de önler tutuyor.

Önleri sıkınca arka da tutuyor mu abi? Genelde öyle ayarlanıyor bazı yeni nesil scooterlarda
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

önü sıktığında sadece ön tutuyor abim, dediğin gibi olursa çift frene gerek olmaz, çünkü ikisindede aynı işlem olacak, bazen motor durmayacak gibi olunca önü de kullanıyorsun, o zaman iyi duruyor. :)

Yorum bağlantısı

önü sıktığında sadece ön tutuyor abim, dediğin gibi olursa çift frene gerek olmaz, çünkü ikisindede aynı işlem olacak, bazen motor durmayacak gibi olunca önü de kullanıyorsun, o zaman iyi duruyor. :)

Abi aslında o şöyle, önü sıktığın zaman panik anında arkaya fazla güç vermemek adına. Çünkü arkaya çok basınca da haliyle kayma oluyor. Aynı şekilde önü sıkarken biraz arkaya da baskı uygulamasi yine arkadan kaymayı engelliyor.

En sağlıklı frene basma şekli teknik kitaplarda, eğitimlerde

%60 ön %40 arka sıkılması yönünde

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serdal Soysal

Yeni sezonu yeni lastikle açtık hadi hayırlısı bakalım :)

95de3aeb8337975e630642d116a76f3f.jpg

880f7b0b41e12cb9037b2a42b9f90e2d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar bugün yapılmaması gereken bir şey yaptım, wd40 frenlerim gıcırtıyor diye disklere sıktım gıcırtı gitti fakat yanında frenleride götürdü. Düzelir mi yoksa bir müdahele etmem gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arkadaşlar bugün yapılmaması gereken bir şey yaptım, wd40 frenlerim gıcırtıyor diye disklere sıktım gıcırtı gitti fakat yanında frenleride götürdü. Düzelir mi yoksa bir müdahele etmem gerekir mi?

Balata spreyi iş görür sanırım. İyice boca ederek temizlemek lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Teşekkürler yarın bi deneyeyim bakalım, inşallah düzelir.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kaza yaparsınız fren tutmaz mutlaka temizleyin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Arkadaşlar Motorumu sattım ve şimdi yeni makine arayışına girdim fakat karar veremiyorum 3 ayrı kategoride 5 motor arasında kaldım :unsure2:

1-) HONDA CBR 250r  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sifirdan-farksiz-tiger-egzozlu-232069003/detay/

2-) BAJAJ Pulsar RS 200cc  http://auto.ndtv.com/reviews/bajaj-pulsar-rs200-review-first-ride-report-753625

3-) YAMAHA X-Max 250cc  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2014-yamaha-x-max-250-6500-km-231511635/detay

4-) HONDA PCX 150cc  http://honda.com.tr/motosiklet/scooter/pcx-150-2015/fiyat

5-) MONDİAL RX3 Evo  250cc  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-asi-sehirli-232242194/detay

Önce yaşım fazla büyümeden racing mi alsam acaba yoksa enduro mu? Yoksa yoksa alıştığım scooter ile mi yola devam etsem :fiuw:

Değerli fikirlerinizi esirgemeyin benden.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Çok daldan dala olmuş abi. Önce kategoride karar kılarsan onun içinden eleme yapman daha kolay olur. Bir scoter ile enduro arasinda dağlar kadar fark var. Şartlar ve imkanlar tamamsa racing yerine enduro tercih ederdim ben olsam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Aldığım motor ile şehirler arası seyahat etmek istiyorum küçük teker virajlarda tedirgin ediyor beni aslında ama rahatlığı da güzel oluyor. Birazda hız seviyorum :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Aldığım motor ile şehirler arası seyahat etmek istiyorum küçük teker virajlarda tedirgin ediyor beni aslında ama rahatlığı da güzel oluyor. Birazda hız seviyorum :)

Enduro şart ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Enduro istiyorsan bütçeyi artırman lazım.

RX3'ü pek gözüm tutmadı, bizim arkadaş aldı, çok az kullandım, rodajdan mıdır bilemiycem ama frenler zayıf tutuyordu, sağında solunda fiyatından dolayı hep ucuz malzeme kullanılmış ama çantalı görüntüsü insanları cezbediyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Görüşlerinizi için tesekkur ederim arkadaşlarım sanırım x max alacağım.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Benim önerim Aprilla Scarabeo olur, yol tutuş, konfor, frenlerden oldukça memnunum 10.000-TL civarı sıfırları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serdal Soysal

Arkadaşlar motorumu kışa girerken satmıştım çok kararsızlık dönemi geçirdikten sonra karşıma bu iki tekerli yol arkadaşım çıktı.

Balıkesir Bandırma'dan bi zabıta memuru arkadaşdan nasip oldu.

2015 model haziran ayında trafige çıkmış 2500 km de. Lastikleri michelin ile değiştirmiş top case takmış güzel olmuş. :)

Salı günü gidip aldım binerekte geldim ve ilk uzun yol tecrübemi yapmış oldum. Yol bilgisayarı 2.9 l/100km yaktı. Yolculuğu keyifliymiş yolu hissetirmedi yormadı diyebilirim. Yol tutuşu güzel virajlarda hız kesmeden gidebildim.

406b9d9ed20cd41a2cf530eeb6d50c46.jpg

2a31b6ad701e6b42be4d709dee63744d.jpg

1184c379452e2e10efa54220dceb248c.jpg

c5764e7ea8f241cbe253406a5d5c9c38.jpg

d332558023dc238f8a13df232c677b67.jpg

Bunlar ilk fotoğrafları.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Teşekkürler 150cc

O zaman daha çok hayırlı olsun  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Bugünü yıkamaya ayırdım sünger ve kovayla yıkamak epey bi zaman alıyor muş :)

70f0fa1ed91d35eb6bf3d2caedb726cb.jpg

a0f131997f130b76478c0a3a6b74f7ad.jpg

b57c70343a75d8fbd316a5e5cd748a3d.jpg

Banyodan sonra ikiside istirahate çekildiler tabi bende :)

05e23ffe6a6335d388f8e1ca6bdb28f5.jpg

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Hayırlı olsun. Motor zevki olmayan biri olarak bir kere yazlıkta pcx150 kullandıktan sonra pcx ile yatıp pcx ile kalkar olmuştum. Scooter gibi hissettirmeyen çok zevkli makine, güle güle kullanın  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Motor zevki olmayan biri olarak bir kere yazlıkta pcx150 kullandıktan sonra pcx ile yatıp pcx ile kalkar olmuştum. Scooter gibi hissettirmeyen çok zevkli makine, güle güle kullanın :nazar:

Teşekkür ederim gerçekten bir haftalık kullanımımda beğenmeme sebep oldu özellikle sesi çok hoş. tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...