İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Tavan Perdesi Sıkışması

Sertan Ilıca
Çözüme git Sertan Ilıca tarafından,

Recommended Posts

Sertan Ilıca

Merhaba arkadaşlar C max aracımın panoramik cam tavan perdesini açarken perde sonuna doğru katlandı ve sıkıştı şu anda ne acılıyor nede kapanıyor.servise götürdüm servis 10 gün araç bizde kalacak dediler tavan döşemeleri sökülecekmiş parça otasana gidecek dediler aracınız bu durumda çalışmaz kullanamazsınız dediler.
Bende aracın bana sürekli lazım oldugunu,bana bir araç verip veremeyeceklerini sordum.siz kayıt açtırın biz otosana soralım dediler cevabı onlar verecek dediler.peki cevap olumsuz olursa ben ne yapacagım aracsız, mağdur olacagımı söyledim.sonra otosan ı aradım durumumu izah ettim bir istek kaydı açtılar cevap bekleyin dediler.
Bu durumda bana araç verirler mi
60 bin tl ye araç satıyorlar ve bazı parçalarda sıkıntı yaşanabiliyor ama ben bu durumdan mağdur almamak için ne yapabilirim

Yorum bağlantısı
Ahmet Burak Acar

Geçmiş olsun. Aynı sıkıntı benim arabamda da oldu. Perde sonuna doğru katlandı kaldı. Geçen hafta Cuma günü Ankara'da bana da 10 gün süre verdiler. Tavan döşemesi sökülüp, parça İstanbul'a Otosan'a gönderilecekmiş. Ancak bu parçanın yapıldığı servis 20 gün bakıma girmiş. Aynı gün akşamı bu durumu bildirip, arabanızı alın daha sonra getirirsiniz dediler. O kadar para ver, tavan perdesi sıkışsın, yapmak için birde tavan döşemesini söküp arabayı 10 gün süreyle rehin alsınlar...

Yorum bağlantısı
Sertan Ilıca

Merhaba ahmet bey az önce otosandan aradılar bu süre içinde araç veremeyeceklerini söylediler.arayan kişinin uslubu hiç de hoş değildi 10 iş gününden sonra ancak araç verebiliyorlarmıs sadece bunu söyledi durdu.özel bir durumum oldugunu defalarca dile getirdim ama anlamadılar.sen sat 65 bin tl ye aracı sonra boşver müsteri memnuniyeti,ihtiyacı,mağduriyeti neyse ne önemsiz sinir oluyorum böyle durumlara 10 gün ne demek kıytırık tavan perdesi

birde sizden öğreniyorum servisin kapalı oldugunu bu nedir.peki siz araç istediniz mi  ne dediler saygılar.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sertan Ilıca

Arkadaşlar merhaba 2012 c max araçımdaki tavan perdesi sürekli yerinden cıkıyor  acıp kapatırken sıkışıp kalıyor üçüncü kez oluyor acaba bu parça garantiden değişir mi servisle götürşem yada şikayet edebilirmiyim nereye etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Arkadaşlar merhaba 2012 c max araçımdaki tavan perdesi sürekli yerinden cıkıyor acıp kapatırken sıkışıp kalıyor üçüncü kez oluyor acaba bu parça garantiden değişir mi servisle götürşem yada şikayet edebilirmiyim nereye etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Garantiden değişiyor olması lazım. Her 5 araçtan 3'ü öyle

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sertan Ilıca

tavan perdesi garantiden değişecek haftaya insallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Peki bu tavan perdeleri araçların garantisi bitince ne olacak?

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Peki bu tavan perdeleri araçların garantisi bitince ne olacak?

Değişim için sağlam para istenecek. Biz de ya tamirci bulacağız, ya da olduğu yere sabitleyeceğiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertan Ilıca

2500 tl ücreti varmıs arkadaslar servis yetkilisi gösterdi parça fiyatını işcilik hariç işcilike 3000tl ye geliyor felan dedi.sıfır parça takılsın perdeyi kullanmamayı düşünüyorum:) cam filmi yaptıramak lazım içten olur mu ki

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

2500 tl ücreti varmıs arkadaslar servis yetkilisi gösterdi parça fiyatını işcilik hariç işcilike 3000tl ye geliyor felan dedi.sıfır parça takılsın perdeyi kullanmamayı düşünüyorum:) cam filmi yaptıramak lazım içten olur mu ki

2-3 senede bir 3000 tl vereceksek bitmişiz haberimiz yok arabayı alırken 6+ senelik gibi almışız desene hocam. :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sertan Ilıca

Arkadaşlar tavan perdesi garantiden değişti şimdilik iyi gibi

sanki biraz iyileştirmişler mekanizma farklı gibi, ama perde aynı ince

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mustafa Öztürkoğlu

Merhaba müsadenizle konuyu hortlatmış olayım.

C-max harika bir araç ama tavan perdesi hariç sanırım. 2012 aracımı 4 ay önce ikinci sahibi olarak aldım. Perde problemi satın alırken vardı, benden önceki sahibi zaten servisle görüşmüştü ve değişecekti. Serviste 2 ay once perde değişti. Eskisi ana döşeme ile uyumlu bir renk idi. Ancak yenisinin rengi biraz daha açık. Rengi önemsemedim. Perdeyi de ilk gün test ettim onun dışında yaz boyu kullanmadım. 15 gün önce uzun yolda giderken yağışlı havada açayımda içerisi ferahlasın dedim. Malesef yine sıkıştı. Servisi aradım. Servis bir değişimden sonra ikincisisinin garanti dışı olduğunu söylüyor. Böyle saçmalık mı olur? O zaman yaptığın işi sallayarak yap, garanti dışı kalsın, gelsin paralar...

Perde ince, tasarım yanlış ve kesinlikle fabrika hatası. Ford bu araçlarını muhakkak geri çağırmalı ve perde çalışma mantığı yenilenmeli.

Bu sorunu yaşayanlar sorunlarını çözebildiler mi acaba? Fikir verebilecek var mı?

Saygılarımla

Mustafa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Yakut

Mustafa Bey size geçmiş olsun. Sorun çıkana kadar c_max harika bir araç derdim. Şimdi diyemiyorum.

Sizle benzer şeyi yaşıyoruz. Benimde garantiden direksiyon kutusu değişti. Bir sene olmadan o da ses yapıyor. Ve hergün canımı sıkıyor. Bu ve benzeri sorunlar malesef kronik. Ve sorun yaşamayanlar bir gün kendi başlarına geleceğini bilsin. Ben Allah göstermesin perde sıkışması, tavanda sarı leke yada bir gün yolda giderken vites geçmese çok ta şaşırmayacağım. Malesef böyle düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Öztürkoğlu

60-70 TL'lik bir elektronik ürün alıyorsunuz, garanti süresinde her türlü arızada çözüm olunuyor. 60-70bin TL'ye araç alıyorsunuz, yapmamak için insanı canından bezdiriyorlar. Yazık.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Kavuk

Merhaba müsadenizle konuyu hortlatmış olayım.

C-max harika bir araç ama tavan perdesi hariç sanırım. 2012 aracımı 4 ay önce ikinci sahibi olarak aldım. Perde problemi satın alırken vardı, benden önceki sahibi zaten servisle görüşmüştü ve değişecekti. Serviste 2 ay once perde değişti. Eskisi ana döşeme ile uyumlu bir renk idi. Ancak yenisinin rengi biraz daha açık. Rengi önemsemedim. Perdeyi de ilk gün test ettim onun dışında yaz boyu kullanmadım. 15 gün önce uzun yolda giderken yağışlı havada açayımda içerisi ferahlasın dedim. Malesef yine sıkıştı. Servisi aradım. Servis bir değişimden sonra ikincisisinin garanti dışı olduğunu söylüyor. Böyle saçmalık mı olur? O zaman yaptığın işi sallayarak yap, garanti dışı kalsın, gelsin paralar...

Perde ince, tasarım yanlış ve kesinlikle fabrika hatası. Ford bu araçlarını muhakkak geri çağırmalı ve perde çalışma mantığı yenilenmeli.

Bu sorunu yaşayanlar sorunlarını çözebildiler mi acaba? Fikir verebilecek var mı?

Saygılarımla

Mustafa

Aracın garantisi devam ediyorsa yeniden değiştirmek zorundalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Mustafa Oral

Arkadaşlar benim başımada bu iş geldi geçen pazartesi gittim sabahtan öğlene kadar bu işi halledecek ama temiz halledecek birini buldum 350 tl karşılığında bu işi yapacağını ve en erken cuma günü yapacağını söyledi kartını aldım ve oradan servise gittim çünkü randevu yazdırmıştım ne olur ne olmaz diye ve aracın 2016 sonuna kadar garantide olduğunu öğrendim ve değişim kararı verildi ama önce garanti onayı bekleniyor sonra sipariş verilip geldiğinde randevu verilecek ve değişecek dediler ama bir haftadır garanti onayı gelmedi bekliyorum durumu sizinle paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Acar

ben aracımı 2012 model dün aldım benimde sorunum benzer perde sonlara doğru açılırken toplanıyor yani tam sarma yapmıyor az bir şey sarkık kalıyor şimdilik bir sorun yok bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim anladığım kadarıyla bu perdeler kapalı tutulmamalı, çünkü kapalı iken çoluk çocuk yada meraklı biri eli ile tavan camına doğru bu perdeyi itiyor ve sonuç olarak ta perde yanlardan çekilince raydan çıkıyor sonrada arıza başgösteriyor.

Yapılması gereken perdeyi devamlı olarak açık tutmak ve seyahat halinde iken, gerektiğinde kapatırsak araçdakilere ellememelerini tembihlemek ve çocuk varsa kesinlikle elle yada kafa ile perdeye dokunmamasını sağlamak, bu şekilde arıza yapacağını hiç sanmam ama yine de kışın arada sırada bir aç-kapa yapmak gerekir diye düşünüyorum.

Bu arada benim perde garantiden değişti bilginize.

Saygılarımla.

tarihinde Metin Mustafa Oral tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Benim aracim 2011 bende de sonda ufak bir katlama olusuyor. Tamamen iceri almiyor. Onumuzdeki hafta maslak sanayiye gidicem. Orada da arastircam. Belki cozumu basitse buradan bilgi veririm. Maslak sanayide yapilmayacak sey yok...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Zafer Coskun

aynı sorun bende de vardı aracım 2011 cmax tdci, bir çocuğun perdeyi eliyle gerdirmesi raydan çıkarıp perdeyi sıkıştırmaya yetiyor, k.maraş sanayi de 300 tl istemişlerdi aracın tüm tavanı sökülüp perde tekrardan raya geçirilmesi gerekiyormuş, ama bu çözüm olmaz yine birisi perdeyi gerdirse yine raydan çıkacak, bunun için birşey yapılabilirmi diye sordum çözümü yok, bende yaptırmadım, sonra tüm tavan perdesini iki taraftanda raydan çıkardım, sonra perdeyi iki tarafından biraz içeri doğru katlayarak, sardırdım şu an öyle kullanıyorum. perde sonuna kadar açılıp kapanıyor sıkışma ihtimayi yok, amma görüntüsü eskisi gibi değil,

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Evet 300 TL karşılığında yapıyorlar, servisteki faturayı gördün 2830 TL idi garanti olmasa yaptırmaya değmez. Ayrıca perdeyi korumanın yolu açık tutmak heleki çoluk çocuk varsa kesinlikle açık olmalı, ben hep açık tutuyorum kapatmam gerekirse araçtakilere tembih ediyorum el vurmayın diye yapacak birşey yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Elektrikli ve buyuk yuzeyli cam perdeleri ile ilgili roomsterlarda da cok sorun vardi. Sorun benzer. Muhtemelen tedarik ediciler aynidir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emre Sutay

Başlık biraz eskimis, üzerindeki tozu alalım lazim olanlar olabilir [emoji1]

çözüm bulunamadimi su işe, Fermuar tarzi mekanizmanin icine bezi nasil tutturabiliriz?

Bu konu hakkinda serviste degisim disinda cözüme ulasan oldumu?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral

Başka çözüme gerek kalmadı çünkü yapıldıktan sonra gerekmedikçe perdeyi açık vaziyette bırakıyorum ve sıcak zamanlarda kapatırsam araçtakilere dokunmayın diye tembih ediyorum şu ana kadar sorun yok. Birde kışın gerekmeyen zamanlarda arasıra aç - kapa yapmakta fayda olacağını sanıyorum çünkü uzun süre rulo halinde kalması yapışma yaparmı diye düşüncemden dolayı.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...