İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Tavan Perdesi Sıkışması

Sertan Ilıca
Çözüme git Sertan Ilıca tarafından,

Recommended Posts

Emre Sutay

sizin tekrar sorun yaşamamış olmanıza sevindim ancak bizim perdenin çıkan tarafını nasıl takacağımız konusu askıda kaldı o zaman :) tavanı sökmeden bir yöntemi olmalı aslında..

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Başka çözüme gerek kalmadı çünkü yapıldıktan sonra gerekmedikçe perdeyi açık vaziyette bırakıyorum ve sıcak zamanlarda kapatırsam araçtakilere dokunmayın diye tembih ediyorum şu ana kadar sorun yok. Birde kışın gerekmeyen zamanlarda arasıra aç - kapa yapmakta fayda olacağını sanıyorum çünkü uzun süre rulo halinde kalması yapışma yaparmı diye düşüncemden dolayı.

Saygılar...

Maalesef yok gibi..

Yorum bağlantısı
Furkan Özer

Değişim için sağlam para istenecek. Biz de ya tamirci bulacağız, ya da olduğu yere sabitleyeceğiz :)

Değişim için Çorludaki yetkil servis  3800 tl tutar dedi işilik ile

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Bana çıkan hesap 2830 TL idi Sakarya Akgün de, tabi garantiden yapıldı.

Yorum bağlantısı
Furkan Özer

Bana çıkan hesap 2830 TL idi Sakarya Akgün de, tabi garantiden yapıldı.

Yetkililerle görüştük bakımları aynı serviste yapıldığından ve garantisinin bitme süresi yeni olduğundan ana merkezle görüşme sağladılar iyi niyet olarak bir kereliğine ücretsiz değişim için onay vermişler salı günü götürcem inş ücretsiz değiştircez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)

Selamın Aleyküm,

iyi forumlar diliyorum. Geçen gün tesadüfen fark ettim. Benim aracımda tavan perdesi kenar kısımlar da bombe yapmış. Dışarıdan bir işlem ya da el ile bir oynama söz konusu değil. Araç Kapalı Otoparkta durmakta. Perde kapama işlemi tam ön kısma geldiğinde bombeleşmeden ötürü durmakta. Perde motoru fazla zorlanıp yanmasın diyerek pek perdeyi zorlamıyorum. Bu durum neden olabilir? Çözüm var mıdır? Bilgisayarda Web koruma içeriği olduğu için Fotoğraf ekleyemiyorum. Bunun yerine Fotoğrafa ait adres paylaşımı yapacağım. 

http://hizliresim.com/rEQy3z

http://hizliresim.com/7AkQqr

http://hizliresim.com/PQqG0b

İyi forumlar diliyorum...

tarihinde Taha KAYTAZOĞLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Taha bey, bir üst mesajda nedeni Sefa bey tarafından belirtilmiş. Çözüm olarak da yine arkadaşlar bu başlık içerisinde belirtmişler, ki şimdilik yok gibi görünüyor. Aynı dertten bende muzdaribim..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Taha Kaytazoğlu

Selamın Aleyküm.

Merhabalar. Öncelikle Kurban bayramınızı müberekliyorum. Emre Bey ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. Tavan perdesi raylarından çıkmış. Tam açılmasın da bir sıkıntı olmasa da serviste düzeltilmesi gereken bir durum söz konusu...

Artık serviste uygun bir zaman da yaptıracağım. İyi forumlar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Taha bey, servis  sonucunu bizimle de paylaşırsanız seviniriz. çünkü benim de aynı şekilde duruyor, yapılan işlem ile ilgili fikrimiz olur.

servise sırf bunun için gitmek istemediğimden duruyor. Allah başka dert vermesin. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Taha Kaytazoğlu

Selamın aleyküm!

merhabalar. Uzun bir aradan sonra konuyu hortlatıyorum! Tavan perdesi problemimiz tam anlamı ile çözülmemiş olsa da ilk haline göre açma ve kapanma esnasında bir problem olmuyor. Öncelikle yetkili servis bu tamirat için 3 gün aracın servise bırakılmasını istedi ve Ford Lıfe card indirimi ile 1800 TL fiyat verdi. Biz işçilik maliyeti olsa bile bu işlemin bu kadar tutmayacağına kanaat edip problemi kendi çabamız ile çözme yoluna gittik. Bu durum yüzde yüz başarılı olmasa da açma kapanma sorununu giderdi. Bu işlem için bir günümüzü araca ve montaja ayırdık. Tabi ki burada işi bilen bir abimiz atölyesinde gerekeni yaptı. Bu işin bize maliyeti; öğle yemeği, bolca sohbet 😁 ve aaz miktarda eziyet oldu... Şu an bombe az miktarda hala var fakat sistem çok güzel çalışmakta...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Taha bey
Yapilan islemler ile ilgili detay, gorsel mevcut mu?

Selamın aleyküm!

merhabalar. Uzun bir aradan sonra konuyu hortlatıyorum! Tavan perdesi problemimiz tam anlamı ile çözülmemiş olsa da ilk haline göre açma ve kapanma esnasında bir problem olmuyor. Öncelikle yetkili servis bu tamirat için 3 gün aracın servise bırakılmasını istedi ve Ford Lıfe card indirimi ile 1800 TL fiyat verdi. Biz işçilik maliyeti olsa bile bu işlemin bu kadar tutmayacağına kanaat edip problemi kendi çabamız ile çözme yoluna gittik. Bu durum yüzde yüz başarılı olmasa da açma kapanma sorununu giderdi. Bu işlem için bir günümüzü araca ve montaja ayırdık. Tabi ki burada işi bilen bir abimiz atölyesinde gerekeni yaptı. Bu işin bize maliyeti; öğle yemeği, bolca sohbet [emoji16] ve aaz miktarda eziyet oldu... Şu an bombe az miktarda hala var fakat sistem çok güzel çalışmakta...

Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu
Bir saat önce, Emre Sutay yazdı:

Taha bey
Yapilan islemler ile ilgili detay, gorsel mevcut mu?

Emre Bey, merhaba!

yapılan işlemlere dair video ya da görsel ne yazık ki yok! O durumda aklımıza yapılan işlemleri kayıt altına almak gelmedi. Fakat yapılan işlemler;

1-sağ sol her iki kısımda ön ve arka olmak üzere iç direk kaplamaları çıkarıldı.

2-tavan kaplaması çıkarıldı.(Aracın bu halini görünce üzülmedim desem yalan olur. Çünkü çıkarılan malzemeyi bir daha aynı şekline getirmekte zorlanabilirdik. Çok olmasa da bazı noktalar bize eziyetli oldu)

3- tavan açıkken mutlaka araç içerisinde iki kişi olmalı. Çünkü perde boşta ve sarkıyor, bir kaç işlem için ikinci bir kişi olmalı. 

4- tavan perdesini düzgün bir şekilde sardırıp, toplattık. Bundan sonra katlama yapan perde kısımlarını düzelttik. Bir kaç el denemesinden sonra sıkıntılı açma kapanma giderildi. 

Şu an da perde de  potluk ve kendini bırakma hali var fakat zor açılıp kapanmıyor. Perde de ki bu durumu düzeltmek için perdeyi tutan ve camın altına yerleştirilen yan iki çıtanın açılıp içerisine güzelce tekrar yerleştirilmesi lazımmış. Bu sebeple bu olaya girmeyelim dedik

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
AYDIN KUŞCU

Aracımın panaromik cam tavan perdesini kendi imkanlarımla tamir ettim Tamir olmuyor diyen servise inat mekanızmayı çözdüm ve servisin indirimli hali ile değişim için istediği 8500 tl den kurtuldum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
AYDIN KUŞCU yazdı:

Aracımın panaromik cam tavan perdesini kendi imkanlarımla tamir ettim Tamir olmuyor diyen servise inat mekanızmayı çözdüm ve servisin indirimli hali ile değişim için istediği 8500 tl den kurtuldum

Nasıl yaptığınızı fotoğraflı anlatsanız keşke, herkese faydası dokunurdu. Geçmiş olsun sizin için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
AYDIN KUŞCU

Arkadaşlar tavan perdesi sıkışmasında mekanizma çalışıyorsa önce açıp kapamayı denemelisiniz açıp kapatırken daha kötü oluyorsa hiç müdahale etmemelisiniz maalesef perde mekanizmasını sökmemiz gerekiyor. Mekanizmayı sökmek için tavanı indirmeniz gerekli bilmeyen için bu işlem zor ama biraz uğraşınca tavan gayet rahat sökülüyor tavanı tamamen sökmekten bahsetmiyorum sadece perde mekanizmasını çıkarabilecek boşluk oluşturmak için biraz açmalısınız daha sonra mekanizma çok kolay sökülüyor  mekanızmanın gerginliğine hiç müdahale etmeden perdeyi geri sararsanız kesinlikle düzeliyor ama perdeyi çıkartayım çıkartmışken bir güzelde temizleyim derseniz o da mümkün not:ben öyle yaptım. Gerginlik burada püf nokta tekrar ayarlayıp geri takmalısınız ben iki gün uğraştım. Sonucunda başardım ama mekanizmayı çözmek beni çok uğraştırdı daha önce hiç bir aracın tavanını sökmemiştim. Tamamen risk aldım. Eğer elim yatkın değil diyorsanız hiç uğraşmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kerem Gemeç
(düzenlendi)
AYDIN KUŞCU yazdı:

Arkadaşlar tavan perdesi sıkışmasında mekanizma çalışıyorsa önce açıp kapamayı denemelisiniz açıp kapatırken daha kötü oluyorsa hiç müdahale etmemelisiniz maalesef perde mekanizmasını sökmemiz gerekiyor. Mekanizmayı sökmek için tavanı indirmeniz gerekli bilmeyen için bu işlem zor ama biraz uğraşınca tavan gayet rahat sökülüyor tavanı tamamen sökmekten bahsetmiyorum sadece perde mekanizmasını çıkarabilecek boşluk oluşturmak için biraz açmalısınız daha sonra mekanizma çok kolay sökülüyor  mekanızmanın gerginliğine hiç müdahale etmeden perdeyi geri sararsanız kesinlikle düzeliyor ama perdeyi çıkartayım çıkartmışken bir güzelde temizleyim derseniz o da mümkün not:ben öyle yaptım. Gerginlik burada püf nokta tekrar ayarlayıp geri takmalısınız ben iki gün uğraştım. Sonucunda başardım ama mekanizmayı çözmek beni çok uğraştırdı daha önce hiç bir aracın tavanını sökmemiştim. Tamamen risk aldım. Eğer elim yatkın değil diyorsanız hiç uğraşmayın

Merhaba Aydın bey

Benim c Max tavan perdesi sol taraftan çıktı ama sağ taraf kızak içinde. Bunun çözümü olur mu?

tarihinde Kerem Gemeç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
AYDIN KUŞCU

Açıp kapadığınızda yeniden sarmıyorsa mecburen tavanın sökülüp mekanızmaya bakmak lazım çok uğraşmayın perdeye zarar vermediyseniz yeniden sarıldığında çalışır 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
serdar günaydın

ben sağdan ve soldan tam ray hizasından kestim dahada sorun kalmadı cillop gibi çalışıyor. tam açıkken sarkma var ama yapcak birşey yok, yerinden çıkıncada sarkıyor ve sıkışıp kapanmıyorda. şuan işini tam olarak yapıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...