İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Telefonun kullanım oranı arttıkça maalesef kronik sorunları da ortaya çıkmaya başladı.Ölü piksel,ekranın alt ve üst kısmında dokunmatik kaybı,kamera,wifi ve en önemlisi kendi şarj aletinin soketinin kalıbının büyük olması sebebiyle telefonun şarj bağlantı yerini zorlaması neticesinde anakartın zarar görmesi (servis garantiye sokmayıp 100 tl ücret istiyormuş).Bütün bunlara servisin yaklaşımının pek olumlu olmaması da cabası.(olduğu takdirde patlayıp iflası kaçınılmaz olur zaten).Telefon özelliklerine göre ucuz ama bunun sebebi servisin karşılaşacağı problemler sonucu oluşan maliyetin minumum hesaplama yapılarak fiyata yansıtılmaması ki bu da servis hizmetinin kalitesini olumsuz yönde mecbur kılacak bir sebep.Almayı düşünenlerin biraz daha bekleyip karar vermeleri bence faydalarına olacaktır.

? daha piyasaya 1-2 gün önce çıktı, servislere ne zaman gitti?

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Özellikler albenili ama GM iyi marka değil.

Bende LG 4XHD var S4'e yaklaşır S3'ü ezer ve fiyatı 1000 tl civarında...

LG 4XHD kıyaslamalı testlerde S3'ün altında kalmış, yani S3'ü ezecek bir telefon değil.  Özellikle Kamera kalitesi ve ahize sesi kalitesi konusunda da  aynısını söylüyor testler. 

Quadrant Standard     AnTuTu     NenaMark 2

LG Optimus 4X HD           3742                     11184          52

Samsung Galaxy S III       5335                     12016          58,6

Telefon değerlendirmesi yapılırken  işlemci performansı konusunda Ghz değerlerine  çok da takılmamak gerekiyor.  Bir işlemci üreticisinin 1.4 Ghz işlemcisi, bir başka üreticinin 1.6 Ghz işlemcisinden daha performanslı olabiliyor. İşlemci hızını beygir, işlemci modelini de tork gibi düşünmekte fayda var :)  Aynı ya da yakın beygirdeki işlemcilerden torku yüksek olanın performansı daha iyi oluyor.

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

? daha piyasaya 1-2 gün önce çıktı, servislere ne zaman gitti?

Temmuzun ilk haftasından beri kullananlar var.Parti parti getirip (belki de satış politikası ki öyleyse bayağı başarılı bence) piyasaya veriliyor.DH gibi sitelerde kullanıcı yorumları oldukça fazlasıyla mevcut.Uç örnekler dışında genelde bahsedilen sorunlar ortak.Ama demedi demeyin satış politikaları dehşet piyasaya çıkarılma şekli, fiyatı ve talebi şişirilen ender ürünlerden.Telefonda herşeyin ANTUTU testi olmadığını anlamak için otomobilden anlamak şart.Zira 0-100 hiçbir zaman esas öncelik değil ve de olmamalıdır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

İyi de bu telefonu kıyaslarken f/p hep göz önünde olmalı, ben 2011'de 4s'e 2000 lira verdim, S3'e ilk vakitler 1600 lira verenler oldu bu ise 550 lira kıyaslandığı telefon S3 en ucuz 1100 lira ki onla ilgili sorunlar da yok değil. Ben S4 miniden son anda buna yöneldim baktım yarı fiyata ve aslında olması gereken telefon fiyatlarında yorumlar fena değil, stok yok kara borsa bile var. E belki birilerine rakip olur da iphone 5'e 3200 lira isteme yüzsüzlüğü gösterilmez. Daha telefon elime geçmedi gerçi eşime aldım ama android hiç kullanmadığım için bir süre kullanayım diyorum. Şöyle de bir tahminim var eğer bu gazla giderse fiyat 500 altını görürse ki bayilere 450ye gittiğini söyleyenler var satış rakamı zamanın 3310'u gibi olur, gariban da akıllı telefon kullanır fena mı. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Temmuzun ilk haftasından beri kullananlar var.Parti parti getirip (belki de satış politikası ki öyleyse bayağı başarılı bence) piyasaya veriliyor.DH gibi sitelerde kullanıcı yorumları oldukça fazlasıyla mevcut.Uç örnekler dışında genelde bahsedilen sorunlar ortak.Ama demedi demeyin satış politikaları dehşet piyasaya çıkarılma şekli, fiyatı ve talebi şişirilen ender ürünlerden.Telefonda herşeyin ANTUTU testi olmadığını anlamak için otomobilden anlamak şart.Zira 0-100 hiçbir zaman esas öncelik değil ve de olmamalıdır.

Donanim haberde kiler malesef genelde salliyor. Servis fişi var mi diye bir sormak gerekir. Ayrıca samsung veya başka büyük markalarinda yaptıkları farkli değil.

Ben iddiami halen devam ettiriyorum. Bu fiyata bundan baska telefon alinmaaz. :) Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte hesabi. Tabiki eksikleri olacak. Mükemmel bir telefon olsaydı fiyati 1500 1600 tl olacakti.

Galaxy Note II Cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Cumartesi günü gold'da vardı ancak fiyatı 649 TL idi, orada çalışan bir arkadaşım telefon etti "gel incele" dedi, s3 ile yanyana koyduk, menüler ekran kamera gibi ilk başta bakılan özelliklerini inceledik ve kıyasladık.Elbette samsung daha iyi ancak 1200 TL ile 649 TL arasındaki fark kadar değildi. Samsung kendine has özellikleriyle, 16 GB hafızası ve kamerasıyla öne çıkarken discovery'nin inceliği ekranının parlaklığı ve tabiki ennn önemli farkı olan fiyatıyla bir anda cazibesini ikiye üçe katlıyor. Kamera için kötü diyenler çoğunlukta olduğundan ben de ona yoğunlaştım mağaza içinde çektiğim fotolar (makro çekim de yaptım) gayet başarılıydı, flaşının yetersiz oluşu yüzünden sanırım gece performansı kötü olduğu için kamera çok eleştiri alıyor.

Arkadaşım pazar akşam üstüne kadar beni bekledi alabilirim diye ancak çarşamba günü 780 TL bakım ve perşembe günü hem c-max'ın hem motorsikletin toplam 315 TL'lik sigorta poliçeleri ve son olarak da oğlanın anaokulu aidatlarının da başlayacağından mütevellit telefonu alamadım. :(

Zamanında ericsson'un bir modelini de benzer sebeplerden dolayı alamamıştım, sonra K700i daha sonra K750i nasip oldu, bakalım şimdilik kendimi böyle avutuyorum belki de HTC one, S3 yada xperia Z falan nasip olacak :p :p :p

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

telpamarket'te de 649 olmuş. Sanırım yeni fiyat bu artık.

Yeni fiyat bu, eski fiyatı gösteren ucuzcu.com akakçe.com gibi sitelerin 599 TL fiyatlı linkleri çalışmıyor...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Telefonun kullanım oranı arttıkça maalesef kronik sorunları da ortaya çıkmaya başladı.Ölü piksel,ekranın alt ve üst kısmında dokunmatik kaybı,kamera,wifi ve en önemlisi kendi şarj aletinin soketinin kalıbının büyük olması sebebiyle telefonun şarj bağlantı yerini zorlaması neticesinde anakartın zarar görmesi (servis garantiye sokmayıp 100 tl ücret istiyormuş).Bütün bunlara servisin yaklaşımının pek olumlu olmaması da cabası.(olduğu takdirde patlayıp iflası kaçınılmaz olur zaten).Telefon özelliklerine göre ucuz ama bunun sebebi servisin karşılaşacağı problemler sonucu oluşan maliyetin minumum hesaplama yapılarak fiyata yansıtılmaması ki bu da servis hizmetinin kalitesini olumsuz yönde mecbur kılacak bir sebep.Almayı düşünenlerin biraz daha bekleyip karar vermeleri bence faydalarına olacaktır.

Telefonu az önce kargocu getirdi, açtım yarım şarj varmış pilde...Wi-fi de problem göremedim, ekranda dokunmatik kaybı yok, ölü pikseli görmedim ama ileride oluşur mu zaman gösterecek...Kırk yıllık Samsung' a nasıl şarj ucunuz takıyorsam buna da aynı şekilde taktım sırf meraktan herhangi bir zorlanma farketmedim...Servis olumlu yaklaşıp patlar mı bilemem ama bu yüzden patlayan servis zannetmiyorum yoktur herhalde...Maliyetleri hesaplarken ithalat firmalarının bu ürün çok bozulur zarar ederiz diye ürün fiyatına ekleme yaptığını sanmıyorum...  :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Telefonu az önce kargocu getirdi, açtım yarım şarj varmış pilde...Wi-fi de problem göremedim, ekranda dokunmatik kaybı yok, ölü pikseli görmedim ama ileride oluşur mu zaman gösterecek...Kırk yıllık Samsung' a nasıl şarj ucunuz takıyorsam buna da aynı şekilde taktım sırf meraktan herhangi bir zorlanma farketmedim...Servis olumlu yaklaşıp patlar mı bilemem ama bu yüzden patlayan servis zannetmiyorum yoktur herhalde...Maliyetleri hesaplarken ithalat firmalarının bu ürün çok bozulur zarar ederiz diye ürün fiyatına ekleme yaptığını sanmıyorum... :)

Seni süratle vatsaba bekliyoruz :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

O ne ki ? :D

Anlatilmaz yasanir

:D

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anlatilmaz yasanir :D

S3, S3 Mini I-Phone vs. hikaye, GM bir harika dostum...   :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

S3, S3 Mini I-Phone vs. hikaye, GM bşr harika dostum...   :D

Anlatilmaz yasanir :D

Anlatman gerek yoksa bu arkadaş başka şeyler yaşayacak :D Sen Whatsappmennnnn diyorsun adam S3-S3 mini falan diyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

S3, S3 Mini I-Phone vs. hikaye, GM bşr harika dostum...   :D

Zafer, Arkadaşla ilgilen kuzum :D

Anlatman gerek yoksa bu arkadaş başka şeyler yaşayacak :D Sen Whatsappmennnnn diyorsun adam S3-S3 mini falan diyor :D

Zafer Onun dilinden anlar dur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Whatsap a akşam geçeceğim...   :D

GM Discovery telefonum elimdeydi ama leke olmasın diye normal pc den gönderildi...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Whatsap a akşam geçeceğim...  

GM Discovery telefonum elimdeydi ama leke olmasın diye normal pc den gönderildi...

:sandalye: :sandalye:

Niye çokmu çabuk leke oluyor :D O zaman kesin almayalım :D Benimi tuvalate düsse temiz çıkar. :D

D900İ :D

Akılsız telefonların gözünü seveyim : :Dşarj ettiğim günü unutuyorum. Akıllıda şarj ettiğim saati unutmama fırsat kalmıyor :D

samsung-d900i.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Emmini telefonun bir özelliği keşfettik ilk akşam ama anlaatılmaz yaşanır, Ertan anlatsın isterse... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Emmini telefonun bir özelliği keşfettik ilk akşam ama anlaatılmaz yaşanır, Ertan anlatsın isterse... :D

Anladıysam anlatayım :D

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Gm Discovery bugün yarın elimde olur, şuan kargoda merakla bekliyorum ve çokk heyecanlıyım :exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

:( :( :( :(

Şartlarım müsait olmadı canlı canlı elimden kaydı gitti discovery, sırf o yüzden d-smart'ta discovery kanallarını izlemiyorum hatırlatmasın diye... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anladıysam anlatayım :D

Navigasyonda iken rotadan çıkınca yeni rota hesaplamayıp bir şeyler yapıyormuş gibi bir özellikti bende hatırlamıyorum....  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Navigasyonda iken rotadan çıkınca yeni rota hesaplamayıp bir şeyler yapıyormuş gibi bir özellikti bende hatırlamıyorum....   :D

Hatırladım. Yei rota hesabı yok ama o telden değilde kullandığı programdan kaynaklı. Hep gogıl maps yuzunden. Rotayı değiştirme veya rotadan çıkma gibi bir lüksün yok gogılda. Çıkarsan sonuçlarına katlanırsın ahbap :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Navigasyonda iken rotadan çıkınca yeni rota hesaplamayıp bir şeyler yapıyormuş gibi bir özellikti bende hatırlamıyorum.... :D

Onu sen anlatıyordun abi :D rotadan çıkınca ekranda kazma kürek resmi mi çıkıyor dedin bisi dedin ama çok güldüm hatırlayamıyorum :D

Hiper Tiper Cihaz One X ile yazıldı, en pahalısından tapatalk ile gönderildi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...