İçeriğe Yönlendir

General Mobile Discovery Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Aydın Sert

Eveeeet telefon dün elime ulaştı :rolleyes:

İlk izlenimlerim: Gerçekten hafif ve ince. Benim aldığım renk siyah. Kimi yorumlarda beyazın arkasının parlak olduğu ve bu yüzden elden kayabileceği söylenmiş fakat benimki hafif mat ve kayma gibi bir sıkıntısı yok ve parmak izi de kalmıyor. Bu güzel birşey :biggrin:

Menü geçişleri hızlı, güzel ayrıntılar var. Mesela arka planda çalışan uygulamalar varken dosya gezginine girip telefonu hızlandır seçeneğini seçtiğiniz zaman, telefonu hafifçe sağa sola sallayarak tüm açık uygulamaları kapatabiliyorsunuz.

Daha internet paketim olmadığı için bağlantı hızını test edemedim ama wifi açık olduğu zaman açık ağları çok hızlı bir şekilde tespit edebiliyor.

Kamerasına gelince; hep olumsuz yorumlar yapılmış fakat yapılan o yorumların 600 liralık telefondan S4 zoom özelliği bekleyen kişilerin yapmş olduğunu düşünüyorum. Tamam üzerinde yazıldığı gibi gerçekten 8 mp'in hakkını vermiyor ama bence fotoğraflar gayet net ve canlı ki sadece standart foto çektim herhangi bir oynama yapmadan program indirmeden. Ayrıca ben kumlama da görmedim.

Ekran inanılmaz derecede parlak ve canlı renklerden oluşuyor.

Şarj soket arızalarından bahsedilmiş. Dün gece şarja taktım ve sıkıntısız bir şekilde oldu. Tabiki böyle bölgelerde hassas davranmak gerekli.

Olumsuz yönü hiç mi yok derseniz; var tabiki. Ses kalitesi bana biraz düşük geldi, beklediğim kadar yüksek bir ses seviyesi yok.

Ve buna ek olarak; internet dışında ekran filminin ve kılıf gibi aksesuarların heryerden temin edilememesi olarak sıralayabilirim.

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Tecrübe ettikçe buradan paylaşırım. Sormak istediğiniz bir konu olursa cevaplayabilirim. Fotoğraflarını ve kendi çektiği fotoğrafları en kısa sürede eklerim. Ve son olarak; 600 TL'ye başka hangi telefon alınabilirki?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

499 liraya kampanyalı alınır, bana maliyeti 499 lira oldu.. :)  Bugün Discovery ile 2. günüm, ilk şarjın %29 unu mavidiş yemiş, işletim sistemi %2, görüşmeler %26 ....  Ben pilini başarılı buldum hatta bugün mavidişi kapattım, sadece aklıma gelirse arabaya binerken kulaklık için açacağım...Dizüstü bilgisayarın kablosuzu göremediği en dip odada wi-fi için sinyal seviyesi mükemmel dedi oracıkta bir kez daha ben telefonuma telefonum kablosuz bağlandı...  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serkan pili sömüren en büyük uygulama 3G'dir.. 

Ayarlar/Kablosuz özellikleri ve Ağlar/Mobil Ağlar/ menüsüne girdikten sonra, Yalnızca 2G ağlarını kullan dersen pil ömrü çok uzayacaktır..

Ancak seninki çok tasarruflu kullanmış belki de ayarın böyledir..  

Diğer bir taktik de kullanmadığın uygulamayı kapatmaktır.. 

Wifi bağlanmayacağın yerdeysen wifi yi kapat, sürekli cihaz arayıp durmasın, Normal internet kullanmayacaksan Veri Akışını kapat, wifi'den bağlansın.. Işık ayarını otomatik yap, Bluetooth ve Gps'i gerekmedikçe kapalı tut...

Yakıt tasarrufu anlatır gibi oldu :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Asıl bomba Ruhan abi böyle bir telefon alınca patlayacak gibi geliyor bana... :D :D :D

Ayarlar/Kablosuz özellikleri ve Ağlar/Mobil Ağlar/ menüsüne girdikten sonra, Yalnızca 2G ağlarını kullan dersen pil ömrü çok uzayacaktır..

Wifi bağlanmayacağın yerdeysen wifi yi kapat, sürekli cihaz arayıp durmasın, Normal internet kullanmayacaksan Veri Akışını kapat, wifi'den bağlansın.. Işık ayarını otomatik yap, Bluetooth ve Gps'i gerekmedikçe kapalı tut...

Akşam Wattsap çılgınlığının fırtınasından uzaklaşabilmek için veri akışı ve wi-fi yi kapattım huzura erdim... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Watsapp da aşırı pil tüketir... Otomobille 180 km hızla gitmek gibi düşün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

499 liraya kampanyalı alınır, bana maliyeti 499 lira oldu.. :)  Bugün Discovery ile 2. günüm, ilk şarjın %29 unu mavidiş yemiş, işletim sistemi %2, görüşmeler %26 ....  Ben pilini başarılı buldum hatta bugün mavidişi kapattım, sadece aklıma gelirse arabaya binerken kulaklık için açacağım...Dizüstü bilgisayarın kablosuzu göremediği en dip odada wi-fi için sinyal seviyesi mükemmel dedi oracıkta bir kez daha ben telefonuma telefonum kablosuz bağlandı...   :)

Serkan abi sen Emmi'ye bakma. Ertan abinin dediği gibi tasarruf içine işlemiş.

Yok şunu kapat yok şunu aç. Bu ne ya?

Abi arabada,evde işyerinde  T-Tech şarj aleti bulundur. Araca her bindiğinde direk şarja tak kafana takma şarjı :D :D :D

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu telefon benim ilk akıllı telefonum olduğu için biraz cahilim bu konuda :D

Bana önermek istediğiniz herşeye açığım.

Özellikle kullananlar her türlü tavsiye kabul edilir. Teşekkürler :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu telefon benim ilk akıllı telefonum olduğu için biraz cahilim bu konuda :D

Bana önermek istediğiniz herşeye açığım.

Özellikle kullananlar her türlü tavsiye kabul edilir. Teşekkürler :biggrin:

Abi virüs programı yükleme, arkada uygulamaları açık tutma, ram mümkünse boş kalsın, eğer bir uygulama düzgün çalışıyor fakat güncelleme çıktıysa yapma. Hem boşuna yer dolduruyor, hem programda mutlaka bir aksilik çıkıyor. Rami sürekli boşaltmak için fast reboot öneririm. 3 senedir kullanıyorum. Ana ekrandaki kısayolla tek dokunuşta kapatıyor herşeyi. 

Telefona gelirsek gövdesi özellikle siyahı çok kolay çizilebilir. Dikkatli kullan. Geriye keyfini çıkarmak kaldı. Hayırlı olsun. :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Abi virüs programı yükleme, arkada uygulamaları açık tutma, ram mümkünse boş kalsın, eğer bir uygulama düzgün çalışıyor fakat güncelleme çıktıysa yapma. Hem boşuna yer dolduruyor, hem programda mutlaka bir aksilik çıkıyor. Rami sürekli boşaltmak için fast reboot öneririm. 3 senedir kullanıyorum. Ana ekrandaki kısayolla tek dokunuşta kapatıyor herşeyi. 

Telefona gelirsek gövdesi özellikle siyahı çok kolay çizilebilir. Dikkatli kullan. Geriye keyfini çıkarmak kaldı. Hayırlı olsun. :)

Teşekkür ederim kardeşim. Bir özellik ver diğer telefonlerda var mı bilmiyorum, dosya gezginine girdikten sonra telefonu hızlandır diye bir kısım var oraya girdiğinde açık uygulamaların tümü gözüküyor ve telefonu hafifçe salladığında açık olanların hepsi kapanıyor. Çok güzel ve değişik bir uygulama geldi bana :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Az evvel ereyon'dan 649 TL'ye 3 ay ertelemeli olarak siparişi verdim. :nazar:  :nazar:  :nazar:  Siyahını seçtim. :ninja:  Beyazı şık duruyordu ama tabletim de aynısı; arkası beyaz önü siyah pek içime sinmiyordu, beyaz alsaydım muhtemelen koruyucu kapağı da beyaz alacaktım, bende beyaz olan herhangi bir şey 15 dk dayanabildiğinden siyah bir kaç adım öne geçti. Gold'da incelediğim kadarıyla ve eski telefonumun S5233 wifi olması dolayısıyla bu telefon bana S4 yada HTC one gibi gelecektir(ki öyle geldi canlısını gödüğümde)... Ancaaak ne hikmetse şöyle bir mesaj aldım hepsiburada.com'dan:

"

Hepsiburada.com Stok Alarmı !

04:09:2013

Sn önder kuru

Stok alarm listenize eklediğiniz General Mobile Discovery ürünü üretici firma tarafından artık üretilmediği için satıştan kaldırılmıştır. "

Sadece pembesi kalmıştı ben de ya siyah yada beyazını haber versin diye işaretlemiştim ve gelen mesaj buydu... :unsure2: :unsure2:
  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Değerli Discovery kullanıcıları Storeoid mağazasına bağlanamıyorum, herhangi bir ayarı vs var mıdır?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Mağazaya bağlandım sorun yok fakat sim kartımdaki kişileri rehberde göremiyorum :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mağazaya bağlandım sorun yok fakat sim kartımdaki kişileri rehberde göremiyorum :unsure2:

Ben Turkcell abone merkezinde beş dakikada eski telefondaki tüm rehberi yeni telefona aktardım...Ücrette almadılar...

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben Turkcell abone merkezinde beş dakikada eski telefondaki tüm rehberi yeni telefona aktardım...Ücrette almadılar...

Bunu telefondan kendimiz yapamıyor muyuz? Sistem falan mı gerekli?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bunu telefondan kendimiz yapamıyor muyuz? Sistem falan mı gerekli?

Bluetooth ile gönderdim tümünü ancak tek tek kaydetmek gerekti...Turkcell yedek işlemi de sadece sim karttan alıyor...Bu durumda merkezdeki cihaz şart oldu, eski telefonu bağladılar numaraları aldılar yeni telefonu bağlayıp numaraları ona attılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mağazaya bağlandım sorun yok fakat sim kartımdaki kişileri rehberde görem

Rehber-seçenekler-görüntülenecek kişiler-sim. :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Rehber-seçenekler-görüntülenecek kişiler-sim. :)

Seçenekler kısmına ulaşamıyorum bir türlü Mert :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Akşam üstü hiç hesapta yokken ...Media market ziyaretimiz sırasında farkettim ve hemen aldım...Daha kartımı bile takmadım....Kurulum için 29 lira istediler vermedim...Mert buralardadır kurar dedim... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Akşam üstü hiç hesapta yokken ...Media market ziyaretimiz sırasında farkettim ve hemen aldım...Daha kartımı bile takmadım....Kurulum için 29 lira istediler vermedim...Mert buralardadır kurar dedim... :biggrin:

Yuh artık...

Hayırlı olsun hocam. Hayırlı haberler alırsın, memnun kalırsın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...