İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Açtım gitti.Bu konuda en tecrübesiz üye olarak konuyu başlatıyorum.Umarım ana başlık olmasında bir sıkıntı yoktur.Hak ediyor yani :D

Sorunlar,çözümler,merak edilenler aklınıza gelebilecek her konuyu buradan konuşmak sanırım daha iyi olacak.Derli toplu devam edersek ben gibi deneyimi az olanlar için gayet iyi olacaktır.Kullanılan İşe yarayan programları da burdan paylaşırsak çok daha iyi olur sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Eyvaaahh Ali abi görmesin bu konuyu . Sana fabrikasında çok kullanım anlatır abi .  :gazete:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Anlatsın zaten.Telefon bana ben ona bakıyorum şu anda :) Basit anlatım yapacak adam lazım zaten.

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Abi bence sen biraz kurcala takıldığın yerleri tek tek sor istersen .

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kurcalıyorum zaten sürekli.illaki alışmak biraz zaman alıyor ister istemez.Acelemiz yok zaten hallederiz bir şekilde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Doğru söylüyorsun abi . Hayırlı olsun güle güle kullan . Kaça maloldu sorması ayıp .

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Doğru söylüyorsun abi . Hayırlı olsun güle güle kullan . Kaça maloldu sorması ayıp .

Ben kontratlı aldım açıkçası kazıkcellden :) tarifemi tam netleştirmedim ama sınırsız net ile birlikte tarife üstüne 115 gibi bir rakama geliyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eveet güncellemeyi indiriyorum şuan, eğer telefonun güç ayarlarında hızlı başlat-kapat seçiliyse güncellemeyi görmüyormuş, bunu kapatıp tam kapattım aleti, açınca şak diye buldu :) bu arada tam kapatmada bile alet anında açılıyor, 2 saat açılsın kendine gelsin yok, şak diye açılıyor vallahi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet, ilk soru, şimdi hep rootlu cihaz kullandığımdan titanyum backup işimi görüyordu, bu alette yedek aldım ve telefonda yedek, şimdi yeni yazılım kurduktan sonra fabrika ayarlarına dönmem lazım, herşeyi silecek bu durumda, aldığım yedek kalacak ama geri açabilirmiyim emin değilim, evet bir program önerirmisiniz, yedekleme yapayım.

Şuan jsbackup ile alayını yedekledim ve başka klasöre taşıdım, sonradan hard reset atacağım, jsbackup ı yeniden kurup dosaları geri koydummu iş tamam olucak sanırım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımm benimde hızlı aç-kapa açıktı.Güncellemeyi elle bulmuştum bende o yüzden kendisi bulmadı demek ki.Ben şu an kapattım hızlı aç kapa olayını.Yedekleme olayını anlamadım ama ben.Yazılımdan sonra neden fabrika ayarlarına dönüyorsun.Benim telde fazla bir durum olmadığından yedek almanın anlamı varmı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bir şey kurmadıysan dert değil, yazılım güncellemelerden sonra fabrika ayarlarına dönmek en güzeli, yoksa stabil çalışmaya bilir, bunun için 2 yol var, ya ayarlardan fabrika ayarına dön diyeceksin yada telefon kapalıyken ses kısma tuşuna basılı tutup power tuşunada basmaya başlayacak ve ekrana andro logosunu görünce bırakacaksın, açılan menüde ekran dokunmatiği çalışmaz, ses tuşları ile yukarı aşşağı menüyü kaydırıp, fabrika ayarlarına sıfırlamaya gelecek ve power tuşuna basıp ok yapacaksın, işte sana reset.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İlk olay daha kolaymış direk telefonun içinden yapmak.Bişi yüklü değil zaten daha.Bende döneyim bakalım fabrika ayarlarına o zaman.):

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada yeni güncelleme gelmiş 2.24.401.9  benim aletse şuan 2.24.401.2  sürümünü indiriyor.

2.24.401.2 sürümünüde yükledim, iş tamamdır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Factory Reset yaptık, tüm fotoğraflar, videolar, her şey silindi :(

Bunu kurtarmak için özel bir önerisi olan var mı? Evren abi senden umutluyum aslında :)

Mass storage olarak bilgisayara bağladım, bir iki recover programı ile tarattım ama eskiye dair hiç bir şey bulmadı.

Recuva deniyorum şu anda ama ümidim yok gibi. Aslında geri gelmesi lazım, daha önce çok fotoğraf vs. geri getirdim ama bu factory reset başka türlü bir şey mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zafer nasıl yaptın bu hatayı, bak yukarıdada yazmıştım, ben jsbackup ile herşeyi yedekledim, daha sonra başıma geleceğini ve bu alette sabit hafıza olduğundan riske girmedim ve js backup dosyalarını pc ye yedekledim, şimdi programı kurdum ve yedekleri tele geri yükledim, şuan kuruluyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu arada eylül sonu 4.3 güncellemeside geliyor, HTC bu aralar güncellemede çoştu maşallah :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer nasıl yaptın bu hatayı, bak yukarıdada yazmıştım, ben jsbackup ile herşeyi yedekledim, daha sonra başıma geleceğini ve bu alette sabit hafıza olduğundan riske girmedim ve js backup dosyalarını pc ye yedekledim, şimdi programı kurdum ve yedekleri tele geri yükledim, şuan kuruluyor :)

Ama ben kendi telefonumda defalarca sildim, yükledim, benim fotoğraflarım hiç gitmemişti. Sanal SDCard kısmı hep duruyordu. Bahsettiğim telefon arkadaşın telefonu.

Yorum bağlantısı

Bunu kurtarmak için özel bir önerisi olan var mı? Evren abi senden umutluyum aslında :)

Mass storage olarak bilgisayara bağladım, bir iki recover programı ile tarattım ama eskiye dair hiç bir şey bulmadı.

Recuva deniyorum şu anda ama ümidim yok gibi. Aslında geri gelmesi lazım, daha önce çok fotoğraf vs. geri getirdim ama bu factory reset başka türlü bir şey mi?

Zafer recovery programlarii tek tek denemen gerekli gibi. Eger telefon hafizasindan silindi ise, telefona atilan formatlarda iz birakmama riski olabilir hafizanin boyutu ve sistem ana belleginin kullanim gereksinimleri yuzunden. Umarim fotograflar geri gelir.

Bu arada konunuz da hayirli olsun. Sorundan cok, telefonun ozellikleri, olumlu yonleri konusulsun. Apple Htc savaslari bol olsun, sayfa sayilari artsin.

Saygiarimla.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

fat32 ntfs de sonuç almıştım ben bununla ... File.Scavenger

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Telefonlar da FAT32.

Önceki denediğim programlarla hiç bir şeye erişemedim. Daha önce de çok kurtarma denemelerim oldu, aradıklarım değilse bile, geçmişe ilişkin dosyaları bulmuştum. Ancak bu sefer önceki dosyaların hiç birine, en ufak bir parçasına bile ulaşamadım. Bu da beni düşündürüyor. Acaba kullandığım programlar telefon dosya sistemiyle mi uyumsuz, yoksa benim mass storage olarak bağladığım kısmın haricinde bir bölümde mi bu fotoğraflar?

Telefon 32GB'lık model. PC bağlantısında 25,25 GB olarak görünüyor.

Deneyeyim bakalım Anıl. Sağolasın.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zafer recovery programlarii tek tek denemen gerekli gibi. Eger telefon hafizasindan silindi ise, telefona atilan formatlarda iz birakmama riski olabilir hafizanin boyutu ve sistem ana belleginin kullanim gereksinimleri yuzunden. Umarim fotograflar geri gelir.

Bu arada konunuz da hayirli olsun. Sorundan cok, telefonun ozellikleri, olumlu yonleri konusulsun. Apple Htc savaslari bol olsun, sayfa sayilari artsin.

Saygiarimla.

Savaşı çoktan kazandık yalnız  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...