İçeriğe Yönlendir

Htc One Kullanım Deneyimleri

Akan Belen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gelecek üründe yamuk çıkarsa mecbur yeni birşeyler deneyeceğiz sonuçta :D Bir telefon parası daha veririz artık :)

Bu arada net paket olarak tam karar veremedim sınırsız 1 gb mı alsam yoksa sadece 1 gb yetermi bilemedim açıkçası.Sınırsız alıp kafam rahat etsin diyorum biryanda da ama gerek varmı diye de düşünmeden edemiyorum 

Bence sınırsız al, 1gb. akşama biter zaten :) bu alete sınırsız ve hız düşürümzsüzü yakışır hem :)

Şimdi mesaj geldi, kılıf p.tesi kargolanabilirmiş, malum uzak yoldan geliyor  :D

23 ü son gün, gittigidiyor siparişi iptal etmesin sonra diye mesaj attım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hız düşmez se olmaz o zaman çok aşırıya geliyor :D Ama sınırsız kalsın kafam rahat eder.Benim 26 sı son kargo için.Pazartesi ise yine iyi valla.Sonuçta yurd dışından gelecektir ürünler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mesaj geldi, hallederiz demişler, gün sonu tüm hatçe siparişleri toplanacakmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mustafa Çongur
(düzenlendi)

Ben kılıfsız kullanıyorum. İki kere düşürdüm bir kere üzerinde az da olsa su döktüm. Ufak tefek çizikler dışında şimdilik bir şey yok.

Size gelen kılıfları beğenirseniz artık ben de sipariş veririm.

İlk akıllı telefonum olduğu için yeni yeni alışıyorum diyebilirim. RAM ve gereksiz dosyaların temizliği için Cleanmaster, online radyo olarak Tunein Radio, anlık mesajlaşma için whatsapp, not almak için Evernote, koşu için Runkeeper, batarya takibi için Gsam Battery Monitor, arka planda çalışan programları takip etmek için Wakelock Detector, film dizi izlemek için MX Player kullanıyorum. Çok fazla oyun oynamasam da Candy Crush, Tip- Off, Temple Run 2, Aces ve Subway Surf yüklü.

İlk güncelleme sonrası benim de fotoğraflarım gitmişti. Şimdi dropbox ile çektiğim her fotoğrafı yedekliyorum.

tarihinde Mustafa Çongur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benimde artık ufak ufak bişiler yüklemem lazım sanırım :D Daha hiç uygulama indirmedim desem yalan olmaz hani 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet silikon kılıfım geldi, gayet güzel ve yumuşacık, wildfire s tede benzer kılıf kullandım, en darbe emen kılıf silikon zaten, sağlam ve her yeri kaplıyor :)

xK2a25c.jpg?1

jZHa32Z.jpg?1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun.İlk aldığındı sanırım bu.

Bu arada sanırım telefonu usb ile pc den de şarj edebiliyoruz değil mi.Bu direk prizden şarj etmekle bir fark yaratır mı acaba.

Birde bu akşam oğlumun resmini çekeyim dedim salıncakta sallanırken ama na mümkün düzgün bir resim alamadım açıkçası.Sürekli bulanık çıkıyor  :angry:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

USb den de şarj oluyor evet, ama sen şarj aletini tercih et, daha çabuk ve sağlıklı şarj eder, fotoğraf mak. olayını inceleme durumundayım henüz.

Kılıf ilk aldığım, güzel, hoşuma gitti, 2 tanede ekran koruyucusu var yanında :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Htc nin sitesinde de anlatımlar var video ve foto için.Güzel özellikler var ama iyice kurcalamak ve anlamak lazım hızlı işlem yapabilmek için.Şarj ederken illa tam dolması gerekir mi pil sağlığı açısından tam dolmadan çıkarmak sıkıntı yaratırmı öyle bir durumda kalırsak yani.Birde illa tam bitirmek mi gerekiyor pili :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu pillerde böyle sıkıntı yok diyorlar ama tam boşaltmayı ion pil sevmez diye biliyorum, iyice azalınca şarja tak bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Resim kalitesi aranacaksa DSLR alırım yahu, piyasadaki hiçbir makine Foto makinesinin yerini tutmaz, nokia da dahil, telefonda aranan genel anlamda güzel olması o kadar, buda yeterince var zaten :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Resim kalitesi aranacaksa DSLR alırım yahu, piyasadaki hiçbir makine Foto makinesinin yerini tutmaz, nokia da dahil, telefonda aranan genel anlamda güzel olması o kadar, buda yeterince var zaten :)

Dslr mevcutken sence neden bununla çektim abi ? Makro lenslerin fiyatları bi htc one alır sanırsam. :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tamam dslr olmasın, 300 liralık makine bile ne one ne s4 ne iphone note2-3-4.. bırakır, akıllı telefon sadece resim çekiyor o kadar, makro lenslere falan gerek yok yani, basit bir makine bile tokatı atar geçer, 5 senelik 1.2 mp olympus UZ makinem bile en baba nokia ya 10 basar, kısaca akıllı telefonlar çekiyor göze hoş geliyor o kadar diyelim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Tamam dslr olmasın, 300 liralık makine bile ne one ne s4 ne iphone note2-3-4.. bırakır, akıllı telefon sadece resim çekiyor o kadar, makro lenslere falan gerek yok yani, basit bir makine bile tokatı atar geçer, 5 senelik 1.2 mp olympus UZ makinem bile en baba nokia ya 10 basar, kısaca akıllı telefonlar çekiyor göze hoş geliyor o kadar diyelim.

Tabi o doğru. Sonuçta biri fotoğraf makinesi diğeri 999 in 1. :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zoe denedin mi abi?

Retouch bölümü, obje silici, always smile falan.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zoe denedin mi abi?

Retouch bölümü, obje silici, always smile falan.

Zoe çok güzel bişi yav :D Ama önce alışmak lazım sanırım.Güzel şeyler var

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

hTC kullanıcı abilerim dropbox'ü şiddetle öneriyorum. Otomatik olarak herşeyi yedekliyor(isterseniz) o yüzden hiç acımıyorum cart diye çakıyorum reseti.
25 gb veriyor size zaten. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel ama pahalı, ayrıca double dip in alt ve üst kısımları renk atıyor, kırmızı kısım grileşiyor ama koruması güzel.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

hTC kullanıcı abilerim dropbox'ü şiddetle öneriyorum. Otomatik olarak herşeyi yedekliyor(isterseniz) o yüzden hiç acımıyorum cart diye çakıyorum reseti.

Yedeklemeyi nereye yapıyor.Şimdilik ihtiyacım yok ama illaki giderek lazım olacak yedekleme

Güzel ama pahalı, ayrıca double dip in alt ve üst kısımları renk atıyor, kırmızı kısım grileşiyor ama koruması güzel.

Farklı renk seçenekleri varmış aslında.Donanımda biri satıyormuş 65 tl den ama tükenmiş.Amazonda falan 22 doleres aslında bedava kargo falan var.Uzun vadeli kullanacağım için telefonu mümkün olduğunca sağlam koruma ve hoş görüntü istiyorum.Şu siparişler gelsin de ileride bunların da fiyatı iner zaten iyice.

Buda güzel bir ürünmüş aslında çok yoğun kullananlar için ideal bence.

http://www.htc.com/tr/accessories/htc-battery-bar/#overview

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben yedekle diyorum 10-15 sn. sonra yedek alındı diyor, dropbox tan bakınca htc backup dosyası küçük bir dosya, normalmi bu acaba?

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Yedeklemeyi nereye yapıyor.Şimdilik ihtiyacım yok ama illaki giderek lazım olacak yedekleme

yedeklemeyi şu şekilde yapabilirsiniz. 

Resim, video, müzik gibi şeyleri kısaca multimedya'yı isterseniz otomatik olarak ve oyunlarınızı, uygulamalarınız oda kısaca .apk dosyalarınızı isteğinizle çok kolay bir şekilde ES file Explorer file manager gibi bir programla onlarıda yedekleyebilirsiniz.

Yedeklenen yer sizin için ayrılan bir depolama alanı interneet üzerinde.

çokta kullanışlı. direkt update ettiği için bilgisayarınızdan bile direkt ulaşabiliyorsunuz. Çok kullanışlı bana göre :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...