İçeriğe Yönlendir

91 Model Anadol Kamyonet 1.6/ Ilk Ve Son Hali Ilk Iletide

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

kamyonetimiz 1991 model orjinal anadol p500 2. sahibiden 1 ay önce aldık araca hiç tüp takılmamış 2.sahibi 97 yılında almış o tarihten beri kendisi kullanmış.babamın emekli olmasından sonra hem vakit geçirmek hemde yıllardan beri bir anadol toplama hevesinden ötürü bu maceraya atıldık,kamyonet 1.6 ford taunus motoruna sahip, allahın izniyle 17 ağustos tarihinde kendi evimizin garajında sökmeye başladık.

arabanın şasesinde çürükler olduğundan komple soyduk arabayı pazar günü ise motor sökülüp rektefeye gidecek.şasedeki çürükler yapılacak boyanacak arabada iş çok her adımı fotoğraflamaya çalışıp buradan paylaşacağım.

buyrun bunlarda kamyonetin fotoğrafları

7MyEkFg.jpg

eDa0cpz.jpg

VQjVNhY.jpg

9yVIkGI.jpg

FRtS91T.jpg

LT6kqef.jpg

922kqAX.jpg

6IApP55.jpg

kasanın altı kupaya göre daha temiz :biggrin:

gGU4Iyi.jpg

Pri9FVX.jpg

WOX6qXp.jpg

duYyA3g.jpg

buradan sonrası kupanın sökülmesi bütün civata ve somunlar kirden pastan dolayı kaynamış o yüzden fiberi keserek açmak zorunda kaldık

cZ7uumV.jpg

twTALFx.jpg

0cMzYUL.jpg

bkOsipu.jpg

tUXCfmY.jpg

VSVXfIY.jpg

buda bakmalara kıyamadığımız yağ katmanları oluşmuş motor ve şanzuman :biggrin:

gdUSPQm.jpg

7kVrLXc.jpg

şase kulakları pastan dolayı kopmuş durumda şuanda sacdan kesim ve bükümleri yapıldı kaynak makinası beklemekte (elimizde bir tek kaynak yok)

ypvSpcB.jpg

dfblOoy.jpg

bunlarda arka taraf kasa tutucuları kendisini taşıyamayacak durumda nasıl yük atılmış orası düşündürüyor :D

cE9XPuS.jpg

TlzpSFZ.jpg

şuanda arka makas kulakları hazırlanıyor ön takım yapılacak daha sonra motor kulakları yapılacak çünkü çürümüş durumda araç çok fazla yatmış o yüzden çürüyen çok fazla yeri var ancak elimizden geldiğince tamamlayacaz.bütün işleri babamla birlikte zevk alarak yapıyoruz.buarada aracı 1.500 tl satın aldık :biggrin:

saygılarımla.

Son hali.

h96YLnD.jpg

sbv8QYD.jpg

s57Wjl3.jpg

hJvvsDM.jpg

ejG1qq9.jpg

NJYio9N.jpg

rbF41op.jpg

53WApj0.jpg

bnP9cSw.jpg

iA6Fb78.jpg

G4Ht0y8.jpg

MOO0Mg4.jpg

qx2ZKIb.jpg

fXtsjC6.jpg

zcsmyf7.jpg

EdpDre4.jpg

• Beğen 29
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Hobinize ilgi duydum, takibinizdeyim. Merakla sonuçları bekliyorum, kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

ilk defa kamyonet restore edeni görüyorum genelde tek kapılısı yapılır :) kolay gelsin Türkiyede tek olacak galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Kolay gelsin.Zor bir süreç.Sabırsız bir insan olduğum için bu tür uğraşlar bana göre değil.Ancak iş bittiğindeki keyif başka olur,eminim.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kolay gelsin. Neden kamyonet?

Buda birtane vardı ben lisede okurken okulun karşısındaki bakalit işi yapan bir amça topluyordu. Parlak bordoya boyamıştı çok hoş olmuştu.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Kolaylıklar diliyorum sanki bu işin sonucunda bir nostalji olacak gibi geliyor, arkadaşlar gibi takipteyim bende  :good1:

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

91 yılına kadar çıktığını bilmiyordum .o yıllarda ford,taunus arabasının kamyonet halini çıkarıyordu.arkadaşımda 74 model var 1,3.2004 yılındaki vergi indiriminden faydalanmak için trafikten düşürdüler.sadece köyde çay,fındık,odun taşımacılığı için kullanıyorlar.ama halen tıkır tıkır çalışıyor.ve rize gibi nemi meşhur bir yerde kabortasında bir sorun yok.dile kolay 40 yaşında araba.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Babamin 76 model 4 kapisi vardi,sifir almisti.araba surmeyi anadolda ogrenmistim :)

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

tek tek alıntı yapamadım kusura bakmayın

herkese çok teşekkür ederim.arabanın şu anda şasesindeki çamur ve yağları temizliyoruz şasede fazlasıyla çatlak var onlar temizlenip kaynak yapılacak haftasonu motor indiğinde herşey daha net ortaya çıkacak gibi geliyor.yavaş yavaşta kabindeki kırık ve çatlak yerleri fiber macunu ile tamir ediyoruz.

iş çok zor ancak bi o kadarda zevkli mesela kabini şasenin üzerinden 8 kişi zorlukla aldık çok ağır :biggrin:

neden kamyonet diye sorulmuş,bu iş babamın aklında çok uzun zamandır vardı bir anadol kamyonet alıp toplamak ancak çalıştığından dolayı cesaret edemiyorduk bu kamyonetle herhangi bir şekilde ticaret yapılmayacak.babamın asıl mesleği sağlık MAN TÜRKİYE A.Ş otobüs fabrikasında 22 yıl revir bölümünde çalıştı emekli olduktan 3 ay sonrada tesadüf eseri bununla karşılaştık ve aldık.

bakalım ortaya güzel bişey çıkacak ve tek olacak gibi geliyor bana :D

saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...