İçeriğe Yönlendir

91 Model Anadol Kamyonet 1.6/ Ilk Ve Son Hali Ilk Iletide

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

Fotoları bekliyoruz :bravo:

Zor bir uğraş, kolay gelsin.

teşekkürler.

araba boyadan çıktı dün istediğimiz gibi olmadı ancak şimdilik bu şekilde kalacak bir dükkan işimiz olduğundan.

ıspartada olduğum için fotoğraf ekleyemiyorum kusura bakmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kolay gelsin, acele edilmesin zaten yoksa ruh haliniz bozulur

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

kolay gelsin, acele edilmesin zaten yoksa ruh haliniz bozulur

abi ruh hali diye bişey kalmadı sanayi adamı canından bezdiriyor.allahtan 3 4 günlük bir işi vardı,ya tamamen sanayide toplatsaydık o zaman delirirdik sanırım.

ama çok şükür sona geldik kasa montajı yapıldı zımparası yapıldı evin önünde boyanacak.ondan sonra elektrik tesisatı elden geçecek.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Ispartada olmamdan dolayı araçtan ben biraz uzak kaldım ancak baya bir yol aldık allahın izniyle,son durum şu şekilde;

egzoz komple değişti,aracın boya öncesi bütün hazırlıkları evin önünde babam tarafından yapıldı zımparası,macunu,astarı vs,arabanın içi ve dışı komple sanayide fırında boyandı,kasa elden geçerek altına bolca destek atıldı ve yine evin önünde siyaha boyandı,tabana ziftli kağıt ve taban halısı döşendi,emniyet kemerlerinin montajı yapıldı,şuanda ön göğüsü tamir ediyoruz,önceden cam suyu ve silecekleri çalıştırmak için iki ayrı düğme kullanıyorduk onlar iptal edilerek silecek kumanda kolu montajının hazırlıklarını yapıyoruz.aklıma geldikçe paylaşacağım ve şuanda anadoluma kavuşmak için ıspartadaki 20 günün bitmesini iple çekiyorum çünkü mükemmel bi motor,mükemmel bir yürüyene sahip oldu heleki o 4 silindirli motorun tıpkı 6 silindirli bir motor gibi horuldaması herşeye yetti yetiyorda ;) bu fotoğraflar ise elime geçen son hali sırası ile paylaşacağım.

auVUA7E.jpg

ysqWtof.jpg

j55mu98.jpg

MKAuGrO.jpg

pdF7FbC.jpg

kNhse8S.jpg

TObABDc.jpg

VfYwAE8.jpg

vuGq0qj.jpg

hUGGhUw.jpg

AFFBLkS.jpg

urPDDHS.jpg

eTiubQ8.jpg

55NtmUz.jpg

r6kHHYU.jpg

rLYa5AV.jpg

GqiaeTb.jpg

burada araba yeni sanayiden gelmişti o sebepten stoplar idareten takılmıştır.

oZZROx2.jpg

RVHwjcF.jpg

knbdwZ7.jpg

PXhdUop.jpg

Rxmzxhs.jpg

kapı camının direkleri boyandı

SLAppNQ.jpg

koltuğun sabitleme aparatı

PSUHu6t.jpg

HGmVOKj.jpg

:nazar:  :nazar:  :nazar:

saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

maaşallah,bitti bitiyor.Allah hayırlısıyla binmeyi nasip etsin

Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Elinize saglik bence guzel emek harcamissiniz sira o emegin sefasini surmeye gelmis nazar degmesin...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Maşallah..

Yuvarlak farı olanlar benzinli, diktörgen farlısı dizel sanırdım hep.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

:nazar:

İmkan var ise kapı içlerine de izolasyon öneririm ;)

Müzik sistemi koyacak mısınız? Apaçi tarzı değil tabi de, hani teyp, 2 hoparlör vs...

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Keşke  arka kasayı farklı renge boyasaydınız

farklı renk düşünmedik kasa için hemde bozmak istemedik orjinalliğini

maaşallah,bitti bitiyor.Allah hayırlısıyla binmeyi nasip etsin

amin cümlemize abi.teşekkürler

Elinize saglik bence guzel emek harcamissiniz sira o emegin sefasini surmeye gelmis nazar degmesin...

sefa sürmk için çok az bir zamanımız kaldı ufak tefek eksikleri bi tamamlansında.teşekkürler

Merakla bekliyorum.

sağol abi.

Maşallah..

Yuvarlak farı olanlar benzinli, diktörgen farlısı dizel sanırdım hep.

yuvarlak farda orjinal dizel yok hocam. bu bizim kasada ise dizel var ama çok nadir çok sorunlu olduğu için çoğu dizel sahibi olanlar 1.6 motor attırmış zaten 89 dan sonra fabrika tek 1.6 benzinli çıkartmış kare farda 1.9 dizel(otosan 600),1.3,1.6 benzinli motorlar var

:nazar:

İmkan var ise kapı içlerine de izolasyon öneririm ;)

Müzik sistemi koyacak mısınız? Apaçi tarzı değil tabi de, hani teyp, 2 hoparlör vs...

müzik sistemi öyle gümbür gümbür bişey olmayacak evde kullanmadığım navitech var onu takıp ikide hoparlör takacam dediğiniz gibi.

kapı içine bizim arabalarda olan naylonlardan yapacaktık ama nolacak durum nedir şuanda bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Benim bahsettiğim doğru mu. Yuvarlak far benzinli. Kare far dizel..

kare farda dizelde var benzinlide.ama yuvarlak far aynı dediğiniz gibi sadece benzinli

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kasanın iç kısmı koyu renk suya dayanıklı parke ile güzel görünür bence.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
(düzenlendi)

ve son haline adım adım yaklaşıyoruz ihtiyarın.

silecek kumanda kolundan bahsetmiştim.ilk önce reno broadwayın silecek kumanda kolunu düşünmüştük çünkü silecek motoru vs buna uygundu ama ne yazıkki direksiyonun oraya sabitlenemedi büyük geldiği için bu sebepten reno torosun kumanda kolunu kullandık.montajı yapıldı şuanda sağlıklı bir şekilde görevini yapıyor.

buyrun son durumunun fotoğrafları:

8pVRa6w.jpg

T61A3kW.jpg

oLIf5QY.jpg

4lsojxd.jpg

7irNTZd.jpg

W7YOoUz.jpg

bu düğmelerin olduğu kısım çok kötü durumdaydı.kalıp cıkartarak tekrar düğme yerleri ayarlandı.

TJFFZ96.jpg

buda torpito gözü ve aydınlatması

2MgY89t.jpg

AbpRbZA.jpg

CQkoL60.jpg

iç aydınlatmamız eski MAN S2000 lerde kullanılandan.

jPkfpkO.jpg

camlı sigortalar

95X0kJ2.jpg

buda bıçaklı sigortaya dönmüş şekli

WTjO2r8.jpg

PCL5Q7a.jpg

d2PIvav.jpg

buda arkaya giden tesisat.

şimdilik bu kadar daha detaylı fotoğraflarınıda ekliyeceğim.sırada lpg ve muayene kaldı

:nazar: . :nazar:  :nazar:  :nazar:

tarihinde G&#246khan Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı

ve son haline adım adım yaklaşıyoruz ihtiyarın.

silecek kumanda kolundan bahsetmiştim.ilk önce reno broadwayın silecek kumanda kolunu düşünmüştük çünkü silecek motoru vs buna uygundu ama ne yazıkki direksiyonun oraya sabitlenemedi büyük geldiği için bu sebepten reno torosun kumanda kolunu kullandık.montajı yapıldı şuanda sağlıklı bir şekilde görevini yapıyor.

buyrun son durumunun fotoğrafları:

...

şimdilik bu kadar daha detaylı fotoğraflarınıda ekliyeceğim.sırada lpg ve muayene kaldı

...

Gerçekten bravo  :bravo:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hafif kusur bırakın yoksa çok incelerler

vesile ile 21 ağustos ilk ileti.... rekor bir süre bence bu yapılanlar için hem de çoğu dış ortamda :nazar:

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Tek kelimeyle Harika.. :bravo:  :bravo:

teşekkürler.

hafif kusur bırakın yoksa çok incelerler

vesile ile 21 ağustos ilk ileti.... rekor bir süre bence bu yapılanlar için hem de çoğu dış ortamda :nazar:

çağlar abi çok uğraştık özellikle dışarıda olması bizi çok zorladı.

ama bu halini görmek herşeye bedeldi.inşallah kazasız belasız kullanmak nasip olur.

abi kusur kalmadıki arabada herşeyi bitti neredeyse artık oradakilerin vicdanına kalmış bişey :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bitsin, ben bunun için Ankara ya geleceğim ..... yerinde görmeye

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

bitsin, ben bunun için Ankara ya geleceğim ..... yerinde görmeye

buyur gel abi başım üstüne her zaman beklerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...