İçeriğe Yönlendir

Taunus Baskı Balata Problemi ?

Alper DEMİR

Recommended Posts

Alper DEMİR

Merhabalar abilerim 87 model 1,6 gl taunusumun baskı balata bilyasını değiştircem..Yalnız bir sıkıntı var gibi parçalara marka bazında baktıgımda aracım 4 ileri ma-pa da 76-86 arası var birde 87-90 var..Luk marka almak istiyorum kötünün iyisi diye fakat ondada sadece 76-86 arası var anlamadıgım sey şu 4 ileri aynı şanzuman değil mi öyleyse parçada bunlar neden yıl bazında farkediyor şimdi ne yapmalıyım ? Luk mu almalıyım ma-pa nın 87-90 olanını mı ?

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

baskı balata nın vida yerleri tutuyormu tutuyorsa luk al üzerindeki söktür vida deliklerini kontrol et , büyük ihtimalle luk uyacaktır, ayrıca taunus diye şartlanma aynı şanzıman eski ford transitlerde , anadollarda da var , baskıyı al , parçacıya git vida delikleri uyan kaliteli bir marka al mapa alma ben kullandım , çok sert oluyor, vida delikleri, tutmasa bile ortadaki mile baskının çapı uyuyorsa yeniden vida  delikleri delinip  takılabiliyor , ben öyle yapmıştım bende de 87 taunus vardı güzel araçtır.

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Abi parçayı netten alacağım için açtım konuyu deneme şansım malesef yok Elazığda bir yerde taunus parçası satılıyor oda çok pahalı ondan netlere düştüm hep..

Yorum bağlantısı
Alper DEMİR

Siparişimi beklemeye aldırdım ödemesini yaptığım halde.Nedeni 87 sonrası ma-pa sipariş etmiştim luk marka 86 ya kadar varoldugunu görunce ama Merkez otoya bu konu hakkında soru sordum orda kı yetkılı aracımın çift mi tek mı karbüratör oldugunu sordu tek dedım o zaman aracınız 86 üretim dedi luk olur dedi ruhsatta 87 yazıyor dedim trafiğe çıkış tarihi o oldugu ıcın dedi..Nasıl yanı dedim benım bıldıgım 86 ya kadar kı taunuslar avrupa dıye bılıyorum dedım ama benımkının her yerınde otosan kabartmaları var dedım..Siz söktürün baktırın dedi ona göre aynı fıyattan yolluyayım dedi.Ben suan izmitteym cuma günü elazığa dönücem işlerim haftaya sarkıcak zaman kaybı olucak 2-3 gun kargo falan derken aracım yatmış olucak siz ne diyorsunuz napmalıyım şimdi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...