İçeriğe Yönlendir

Merhaba/ Volvo 2.5 Tdi Geç Çalışma

Metin Arslann

Recommended Posts

Metin Arslann
(düzenlendi)
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım burada dile getirmem biraz abest olabilir ama kısa zamanda sorunuma çare bulmam lazım.1997 model 2.5 tdı Volvo kullanıcısıyım soruma dizel den anlayanlar çözüm noktasında bana yardımcı olabilirler umarım.Aracı 1 ay önce aldım motor sıcak iken stop edince çalışmıyordu taki mazot pompasına su dökene kadar.sorunu bilerek aldım istanbulda çözüm bulurum nasıl olsa mantığıyla.istanbula geldikten sonra mazot pompası revize edildi enjektörlerin temizlenmesini istedim ALLAH tan, yan sanayi imiş yenisini orijinalleriyle değiştirdim motor bloğunda bulunan ısı hararet müşürü yanlış bilgi gönderiyordur değiş dediler değiştim şuan dağıtım sensörü arızalıdır diyorlar çare yok gibi onada bakacaz artık.Hep mış larla mişlerle çözüm arıyoruz bu işlerden anlayan bir ALLAH dostu yok mu ..?kanaatimce sente ayarı gerekiyor ama sağa sola çevirip duruyor kan emicilerden yoruldum   :))aslında bayağı ilerledik ama arabam biraz geç alıyor marş 3- 4 tur attıktan sonra alıyor çok şükür su dökme işi bitti görüşlerinizi bekliyorum saygılar
tarihinde Metin Arslann tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yapılan bunca işlemden sonra hiç mi değişmedi çalışması? motor soğukken durum nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

yapılan bunca işlemden sonra hiç mi değişmedi çalışması? motor soğukken durum nasıl?

evet değişti şu an su dökmüyorum artık ama çalışma süresi biraz uzun marş 3-4 tur attıktan sonra alıyor.Soğukken daha erken alıyor.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Anlaşılan deneme yanılma yöntemi ile üzerinde çalışılıyor. kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

kızdırma bujileri ölçümü yapıldı mı?

bujilerle ilgili birşey yapılmadı,kızdırma bujileri ile ilgili sorunun motor soğukken kendini gösterdiği söylendi,bendeki sorun motor sıcakken ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. pompadaki selenoidlere (revizyonda işlem yapılmaz normalde)

2. kızdrıma bujilerine bakmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Teşekkür ederim çağlar abi ilk işim kızdırma bujilerine baktıracağım:)bulunduğunuz civarda bu araca uygun yedek parça temin edebilirmiyim.İyi günler:)

Hoşgeldiniz...

Hoşbulduk teşekkür ederim:)

Merhaba, hoşgeldiniz, hayırlı ve keyifli forumlar.

Teşekkür ederim:)

hoşgeldiniz,kalıcı olmanız dileğiyle.

ustalar yardımcı olacaktır sorununuza umarım

Barış bey sağolun ilginize teşekkürler:)

Hoşgeldiniz..

Teşekkür ederim İbrahim kardeşim:)

Anlaşılan deneme yanılma yöntemi ile üzerinde çalışılıyor. kolay gelsin.

Aynen öyle Taner kardeşim şanssızlığımız bu araç gümrük çıkışlı tr de fazla yok:(

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Volvo çok iyi bir arabadır ancak ustasıda iyi olmazsa nereden üşütmüş olduğunu bulmak çok zor. bunu iyi bilirim. izmirde volvo servislerinin çoğu deneme yanılma yapıyor iyi biliyorum. ankara bir tanıdığım var tam bir volvo ustası. ankarada olsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

97 yılında bildiğim kadarı ile resmi ithalat dizel Volvo 850 yok. 97 yılında S70'ler de selefi 850'ler gibi benzinli motorlarla ve t5, t ve glt modelleri ile geldi sanırım.  Bu nedenle ustalar motoru tanımıyor olabilir. Renaultlarda belki aynı motor kullanılmış olabilir. Safranlarda. Bir de o taraftan görüş almak faydalı olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parçayı hiç bilmem de bu tip parçalar genelde universaldir uyumlu modeli bulunur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Bazı dizel motorlarda kızdırma bujinin birinin sorunlu olması hepsinin çalışmamasına neden olabiliyor. 98 model 2.5 TDI transporter vardı babamda onda da geç çalışma sorunu vardı, sorunun kızdırma bujisi olduğu anlaşıldı. Bakmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Arslann
(düzenlendi)

Volvo çok iyi bir arabadır ancak ustasıda iyi olmazsa nereden üşütmüş olduğunu bulmak çok zor. bunu iyi bilirim. izmirde volvo servislerinin çoğu deneme yanılma yapıyor iyi biliyorum. ankara bir tanıdığım var tam bir volvo ustası. ankarada olsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ben şuan istanbuldayım şu kızdırma bujilerine bi baktırayım olmadı Ankara'ya da gelebilirim.İleri tarihlerde zaten görev gereği bi Ankara yolu gözüküyor gibi irtibatı koparmayalım:)

97 yılında bildiğim kadarı ile resmi ithalat dizel Volvo 850 yok. 97 yılında S70'ler de selefi 850'ler gibi benzinli motorlarla ve t5, t ve glt modelleri ile geldi sanırım. Bu nedenle ustalar motoru tanımıyor olabilir. Renaultlarda belki aynı motor kullanılmış olabilir. Safranlarda. Bir de o taraftan görüş almak faydalı olabilir.

Saygılarımla.

Evren bey benim bildiğim 97-98 volkswagen transporter t4 araçla benzer motora sahipmiş ama önerini dikkate alır sorarım teşekkürler:)bu arada bilginiz doğru resmi satışı olmamış tr de.Aracım gümrük çıkışlı. tarihinde Metin Arslann tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Bazı dizel motorlarda kızdırma bujinin birinin sorunlu olması hepsinin çalışmamasına neden olabiliyor. 98 model 2.5 TDI transporter vardı babamda onda da geç çalışma sorunu vardı, sorunun kızdırma bujisi olduğu anlaşıldı. Bakmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Metin Arslann

Eray kardeşim aynı motor olduğu söylendi sadece binek araç olduğu için devirlidir dediler yorumun beni sevindirdi hadi hayırlısı yakın zamanda son durumu da paylaşırım.Yordu beni şimdiye kadar harcadığım paraları bakım masrafım olarak görüyorum ama mış lara miş lere para harcamak istemem:)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Ben şuan istanbuldayım şu kızdırma bujilerine bi baktırayım olmadı Ankara'ya da gelebilirim.İleri tarihlerde zaten görev gereği bi Ankara yolu gözüküyor gibi irtibatı koparmayalım:)

Evren bey benim bildiğim 97-98 volkswagen transporter t4 araçla benzer motora sahipmiş ama önerini dikkate alır sorarım teşekkürler:)bu arada bilginiz doğru resmi satışı olmamış tr de.Aracım gümrük çıkışlı.

tamam metin bey ankaraya gidicek olursanız özelden mesaj atın ben gerekli bilgileri veririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...