İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S/5C Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Mert Yeldan

Recommended Posts

Akan Belen

Tartışma anlamsız bence.Kimse kimseyi birşeye ikna etmeye çalışması mantıksız geliyor.Tamamen kişisel zevkler üstüne kurulu artık.İkisinin de birbirinden üstün ve zayıf tarafları vardır zaten.Ama çok az farkla birbirlerine yakın oldukları aşikar.Demek ki üreticiler istedikleri başarıyı yakalamış durumdalar.Biri birinden çok üstün olsaydı bu tartışmalar olmaz dı zaten.Bence olay sadece beğeni meselesine ve kişisel önceliklere kalıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İşin özünü iyi yazdın Akan, üreticiler bu sefer durumu kurtarmış, geriye dediğin gibi sadece kişisel beğeniler ve alışkanlıklar kalmış, artık hepsi güzel, seneye daha da güzel olacak bizde kullanım zevkini yaşayacağız  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben alırken açıkçası içinde barındıkları özellikler resmen ikinci plandaydı.Zaten hepsi 3 aşağı 5 yukarı hepsini yapıyor.İphonu direk eledim klasik kasasını beğenmiyorum açıkçası ve ekran oldukça küçük geliyor bana.Yani şekil şemal olarak çok beğenmedim.Telefona kötü yada ios dandik demiyorum ben.s4 ve htc yi elledim kokladım s4 aslında güzel kasası farklı olsaydı alabilirdim bile belkide.Plastik oluşu ve daha önce kötü samsung ve servis tecrübem beni uzaklaştırdı.Htc yi elime aldığımda çok sevdim hem kasa olarak ekran büyüklüğü olarak.Alimünyum kasa, çok yuvarlak olmayan hatları hoşuma gitti.Daha hiç pişmanlık duymadım şimdiye kadar.Umarım böyle devam eder.

3 telefonun da uzun uzun birsürü incelemesini,karşılaştırmalrını okudum izledim.Şu an alacak olsam yine htc alırdım.dediğim gibi artık en önemli olay kişisel beğeni ve kişilerin hangi özellikleri daha çok istediği önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Seneyede bakarız duruma, 6 alırız yada dayanabilirsek bekler 6s alırız Akan, dert değil, bir bakmışsın hTC Two çıkmış, daha beğenmişiz, gider onu alırız, dertmi yani :)

Durumu yumuşatalım en güzeli  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Donanıma biraz makyaj.

Yazılıma biraz makyaj.

Görüntüye biraz makyaj.

"al beni" diye bağıran güzel bir cihaz yapmışlar. Renkler güzel.

Sadece teknik özellikleri değerlendirildiğinde sonuç : fiyatını hakketmiyor.

Ancak "elektriği" çok iyi, ordan kurtarıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Bence en iyisi kendi kullandığımızdır :)

O zaman en büyük S2 :p  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Apple mühendisleri bile bu kadar konuşmamıştır bu konuda dünden beri. :D

Ben bile bayıldım artık, bu ne yahu  :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Köşene çekilsene sen, madem emeklisinde, arızalar başlamışır sende, gel androya geç oto tamir modun olsun, öyle kapalı sistemde işin zor biraz  :D Sen git kendine bir One al, birdaha ayfon demezsin, demedi demee :) toplama donanımlı ayfoncu seni.

Hehheee, ayfon çamaşır makinası kampanyası yapmış, eskiyi getir süslü aynı ama yeniyi götür kampanyası  :D

Nokia nında bu halde diline düştüya, iflah olmaz artık. :)

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/876755-nokia-iphonelarla-dalga-gecti

nokia nın bile ağzına sakız oldu ya şu firma :)

Doğru söze ne denebilir ki ?

Tanıtımları, fotoğrafları bile nokia kopyası. Kötüleme amaçlı söylemiyorum.

Renklilik iphone'un eksik olan tarafıydı, şimdi onu da düzelttiler. Nokia'yı küçümsemeyecek kadar akıllılar. Gittikçe azalan pazar paylarını gördüler, gençlere ve kadınlara çalışacaklar tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haklısın, elbette ayfona kötü demiyoruz, fakat geçensenede dediğim gibi, diğerleri boş durmadı ve artık işi bitirdiler, seneye apple için çook daha zor olacak, ip5s şimdiden bu markalara cevap veremez duruma düştü bile, bakın kötü demiyorum, artık kıyaslamak bile anlamsız olmaya başladı, artık süslemeyle olmayacak bu işler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Haklısın, elbette ayfona kötü demiyoruz, fakat geçensenede dediğim gibi, diğerleri boş durmadı ve artık işi bitirdiler, seneye apple için çook daha zor olacak, ip5s şimdiden bu markalara cevap veremez duruma düştü bile, bakın kötü demiyorum, artık kıyaslamak bile anlamsız olmaya başladı, artık süslemeyle olmayacak bu işler.

Kimsenin bi iş falan bitirdiği yok. Çok peşin hükümlüsün.

Donanımsa bi üstü farklısı çıkıyor, ihtiyaçsa farklısı çıkıyor, görüntüyse farklısı çıkıyor. Öncelikse, herkesin önceliği farklı.

Böyle bir dünyada bugüne bakıp gelecek hakkında peşinen hüküm vermek yanılgıdan başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kimsenin bi iş falan bitirdiği yok. Çok peşin hükümlüsün.

Donanımsa bi üstü farklısı çıkıyor, ihtiyaçsa farklısı çıkıyor, görüntüyse farklısı çıkıyor. Öncelikse, herkesin önceliği farklı.

Böyle bir dünyada bugüne bakıp gelecek hakkında peşinen hüküm vermek yanılgıdan başka bir şey değil.

İşi bitirdi derken, yaktı yaktı değil yahu, adamlar artık düzgün cihazlar yapmaya başladı, şöyle böyle diye eleştirmek bile zorlaştı, artık kıyaslayamıyoruz bile, o derece geliştiler demek istedim, peşin hükmü sen verdin ben değil :)

Beni anlayamadın gitti, kaç kerede kötü falan değildir diye yazdım üstelik, sende hafiften bir okuduğunu anlamama sorunu var sanırım, kusura bakma ama daha önce senle yazışmalarımızdada aynı şey oldu, yukarıda daha üstlerde yazdıklarımıda tekrar oku istersen, şaka kısmını ayırabilirsen kastettiğin şeyi söylemediğimi göreceksin, aynı şeyi söylüyoruz farkına varamıyorsun bir türlü, bak üstteki mesajınıda beğenmişim alttada haklısın demişim sen ne cevap vermişsin, olmuyor böyle....

Gittikçe daralan pazar payı demişsin, haybeye daralmıyor değilmi, daralma sebebi neyse bende onu kastediyorum anlayacağın, eksik taraflarına ise hiç girmiyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İşi bitirdi derken, yaktı yaktı değil yahu, adamlar artık düzgün cihazlar yapmaya başladı, şöyle böyle diye eleştirmek bile zorlaştı, artık kıyaslayamıyoruz bile, o derece geliştiler demek istedim, peşin hükmü sen verdin ben değil :)

Beni anlayamadın gitti, kaç kerede kötü falan değildir diye yazdım üstelik, sende hafiften bir okuduğunu anlamama sorunu var sanırım, kusura bakma ama daha önce senle yazışmalarımızdada aynı şey oldu, yukarıda daha üstlerde yazdıklarımıda tekrar oku istersen, şaka kısmını ayırabilirsen kastettiğin şeyi söylemediğimi göreceksin, aynı şeyi söylüyoruz farkına varamıyorsun bir türlü, bak üstteki mesajınıda beğenmişim alttada haklısın demişim sen ne cevap vermişsin, olmuyor böyle....

Gittikçe daralan pazar payı demişsin, haybeye daralmıyor değilmi, daralma sebebi neyse bende onu kastediyorum anlayacağın eksik taraflarına ise hiç girmiyorum.

Seni anlayamıyorum çünkü her defasında başa sarıyorsun. Şaka denilen şey bir defa yapılır, bir konuda 10 sayfa "şakayla karışık" aynı muhabbet dönüyorsa o kişinin o konuyla ilgili bir sorunu olduğunu düşünürüm ben.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Seni anlayamıyorum çünkü her defasında başa sarıyorsun. Şaka denilen şey bir defa yapılır, bir konuda 10 sayfa "şakayla karışık" aynı muhabbet dönüyorsa o kişinin o konuyla ilgili bir sorunu olduğunu düşünürüm ben.

Başa falan sarmıyorum, şakaları belli kişilerle yapıyorum zaten, aynı muhbette onlarla dönüyor ve dönecekte...

Dediğim şu, ayfon gayet güzel, ama bana eksik gelen yönleri olduğu için almıyorum, kötü olduğu için değil, mesela ekran boyutu gibi....

Diğerleri konusundada 2 sene önceki hallerine bir bak, birde şimdi bak diyorum, yeterince geliştiler ve artık geri kalan yönleri her markada olmasada bazı markalarda artık kalmadığı gibi öne bile geçtiler diyorum, işi bitirdilerden kastım budur yani, geçtikleri konuları zaten biliyorsundur, bunuda yazmayayım artık ekran kalitesiydi ses çıkıştı kameraydı diye uzar gider...

Ayfonun temel ve en cazip yönü nedir? yukarılarda da yazdığım gibi ve hep ön plana çıkan yönleri, stabil olması-kolay kullanım ve malzeme kalitesi değilmidir, tamam işte bu konular artık eşitlendi, geriye ne kaldı sadece zevk meselesi olan konular, tipi ebatları ve fiyatı, şimdi anlaştıkmı acaba? Kötüleme yok, özetle hepsi artık aynı ayarda sadece nüans farkları var, seneyede elmanın farklı şeylere yönelmesi lazım, üretimden kalkan ip5 i plastik kasayla tekrar üretmek gibi çözümler artık yetmeyecektir gibi mesela...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben geçen hafta 3 gün İos 7 kullandım İphone 5 ile, Bakın kim ne derse desin şu anda İphonede hiçbi değişiklik yok.. yok 64 bit işlemciymiş bilmem neymiş..

HTC one aylardır 4 + 1 çekirdekli işlemci kullanıyor :)  HTC yi yine geçemediler...   YAPAMAMIŞLAR, OLMAMIŞ..  Hemde HTC one 'dan iphone 5 e geçen biri olarak söylüyorum.

HTC ye filan laf atanlar emin olun daha hiç kullanmamış eline o telefonu almamış, hatta hiç görmemiş kişiler.

varsayımla ,duyumla konuşuyorlar. 3 yılımı Apple ye verdim 2 yılımıda Androide verdim.

apple ve samsungu duyan alır, Htc yi bilen alır :)< :)>

Hocam HTC'ye laf atanlar en azından hiç kullanmadan yorum yapıyor. Siz gibi kullandım diyipte sapla samanı bir birine karıştırmıyor. 64 Bit işlemci ios7'nin değil 5s'de bulunan A7 işlemcinin özelliği, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert, 64 bit işlemci ip5 te var demiyor, ip5 kullandım diyor, ip5s tede 64bit işlemci varmış, ne farkeder demek istiyor sanırım, yanlış anlaşma oldu bence :)

Baksana Bilimumtırtlarıöver bile anlamamış seni beğenmiş, anlamadan hemen beğenmeyeceksin sayın Öveeeer  :D

Ali abi, çok şükür okuduğumu iyi anlıyorum. Bence sen anlamamışsın. Ya da siz fanboy androcular aranızda özel bir sallamasyon dili geliştirdiniz anlaşıyorsunuz :D

Bu arada ABD'den iP5S alanlar şu kodlara dikkat etsin. TR'ye LTE geldiği zaman, LTE çalışmazsa pişman olmasın.

Bunu pek fazla kimse bilmez. Benden size kıyak olsun.

http://www.apple.com/iphone/LTE/

LTE nedir Abi?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Vay be savaşa bak :blink: arkadaşlar, bütün markalar arasında artık nüans farkları var lafına katılıyorum. Telefon seçimi sadece zevk meselesi oldu, şahsi fikrim androidin etrafındaki diğer sistemler ile daha uyumlu olduğu. Nerede ise kullanmadığım model kalmadı (htc one hariç), iphone kendi içine kapanık olması nedeniyle resmen kendine köle ediyor :angry: Android ise daha özgür, son modellerde donanım-yazılım uyumunuda yakalamış görünüyorlar. Apple artık daha yeni ve şaşırtıcı bir şeyler yapmalı, şarjı arttı diye sevinmemeli insan >_>....

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi ben sevinirim, böylece çok daha ilginç cihazlar çıkarmak zorunda kalacaklar, bizde alacağız :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Vay be savaşa bak :blink: arkadaşlar, bütün markalar arasında artık nüans farkları var lafına katılıyorum. Telefon seçimi sadece zevk meselesi oldu, şahsi fikrim androidin etrafındaki diğer sistemler ile daha uyumlu olduğu. Nerede ise kullanmadığım model kalmadı (htc one hariç), iphone kendi içine kapanık olması nedeniyle resmen kendine köle ediyor :angry: Android ise daha özgür, son modellerde donanım-yazılım uyumunuda yakalamış görünüyorlar. Apple artık daha yeni ve şaşırtıcı bir şeyler yapmalı, şarjı arttı diye sevinmemeli insan >_>....

E yaptı zaten ... Bu renk seçenekleri kaç tane markada var ?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

E yaptı zaten ... Bu renk seçenekleri kaç tane markada var ?

Ciddi değilsiniz değil mi? :D:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ciddi değilsiniz değil mi? :D:D

Hayır gayet ciddiyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...