İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S/5C Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Mert Yeldan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Piyasa zaten cevap verdi son 5c modeline, 1 günde firma değeri 15 milyar dolar düştü. rengini tekniğini bilmem, global cevabı aldı, blackberry vardı ne oldu hatırlayan? geçici teknolocik oyuncak bunlar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Piyasa zaten cevap verdi son 5c modeline, 1 günde firma değeri 15 milyar dolar düştü. rengini tekniğini bilmem, global cevabı aldı, blackberry vardı ne oldu hatırlayan? geçici teknolocik oyuncak bunlar..

Habertürk bugün

Gönderilen Resim

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Habertürk bugün

"Bir çiçekle bahar olmaz"

Vay be savaşa bak :blink: arkadaşlar, bütün markalar arasında artık nüans farkları var lafına katılıyorum. Telefon seçimi sadece zevk meselesi oldu, şahsi fikrim androidin etrafındaki diğer sistemler ile daha uyumlu olduğu. Nerede ise kullanmadığım model kalmadı (htc one hariç), iphone kendi içine kapanık olması nedeniyle resmen kendine köle ediyor :angry: Android ise daha özgür, son modellerde donanım-yazılım uyumunuda yakalamış görünüyorlar. Apple artık daha yeni ve şaşırtıcı bir şeyler yapmalı, şarjı arttı diye sevinmemeli insan >_>....

Apple daha yeni ve daha şaşırtıcı neler yapmalı ? Hala bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şaşırtıcı ne yapmalı bilemem, bunu iki firmada yapar, tasarımcısı olmalıyızki bilelim, ama önünde yenilikten ziyade eksikler var, öncelikle bir androide bakmalı (ki baktığını ios7 de gördük), görünüşü kurtarmak yerine inadı bırakıp adam gibi olmayan şeyleri koymalı, ekranı düzeltmeli, ille bana bağlı olacaksınız tutumunu bırakmalı, temel olarak bunlar mesela. Zaten almamamın temel sebebleride bunlar.

Yapacak şeyi yoksa sona gelmiştir zaten, mükemmel olamayacağına göre... ya bunları yapacak, yada yerinde sayacak demektir, bunu tartışmayada gerek yok aslında, böyle devam etsin diyorsanız bende sadece satışlarını izlemeye devam edin yeter diyorum.

Yalnız bu eksikler basit şeyler, kolayca halledebilecekleri şeyleri yapmıyorlar bir türlü, şununda altını çizerek belirteyim, bunlar yok diye ios kötü olmuyor, böyle birşey demiyorum, sadece bunlarda olsa daha iyi olacak demek istiyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Ne telefonmuş be anasını satayım

Eve buzdolabı+fırın mı yoksa kendime telefon mu alayım karar veremiyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şaşırtıcı ne yapmalı bilemem, bunu iki firmada yapar, tasarımcısı olmalıyızki bilelim, ama önünde yenilikten ziyade eksikler var, öncelikle bir androide bakmalı (ki baktığını ios7 de gördük), görünüşü kurtarmak yerine inadı bırakıp adam gibi olmayan şeyleri koymalı, ekranı düzeltmeli, ille bana bağlı olacaksınız tutumunu bırakmalı, temel olarak bunlar mesela. Zaten almamamın temel sebebleride bunlar.

Yapacak şeyi yoksa sona gelmiştir zaten, mükemmel olamayacağına göre... ya bunları yapacak, yada yerinde sayacak demektir, bunu tartışmayada gerek yok aslında, böyle devam etsin diyorsanız bende sadece satışlarını izlemeye devam edin yeter diyorum.

Yalnız bu eksikler basit şeyler, kolayca halledebilecekleri şeyleri yapmıyorlar bir türlü, şununda altını çizerek belirteyim, bunlar yok diye ios kötü olmuyor, böyle birşey demiyorum, sadece bunlarda olsa daha iyi olacak demek istiyorum.

Senin dediklerini yapsa sen yine beğenmezsin :D Niye android yok dersin :D :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Neyse ki 1-2 aya ABD'ye gidiyorum. :p

Haberim olsun, hanımda 5 var ben 5S alayım bari.... :p:)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tamam Alper sağol. Maddi durumum müsaade ederse bana da 5s alırsın. :good1:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
M. Alper Ekinci, 17 Eyl 2013 - 15:34

Kasım sonu

Galiba aynı döneme denk geliyoz... neresine?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
M. Alper Ekinci, 11 Eyl 2013 - 19:50

Bu arada ABD'den iP5S alanlar şu kodlara dikkat etsin. TR'ye LTE geldiği zaman, LTE çalışmazsa pişman olmasın.

Bunu pek fazla kimse bilmez. Benden size kıyak olsun.

http://www.apple.com/iphone/LTE/

Hangi kodlusunu alıcaz şimdi biz? :) kutunun dışında yazıyodur galiba?

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
M. Alper Ekinci, 18 Eyl 2013 - 07:36

ABD'de unlocked olarak zaten tek kod var. A1533 olacak. (Verizon için olmayanından. Cdma olmayacak)

Kodun önemi yok o halde, verizon olmayacak, cdma olmayacak....  yeeaaaaaaaa...

gorumcesi-mi-gitmis.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

HaTiCe bacıyı göremedim. Samsunglar iyi kötü diplerde var da... :p

Ameriganya mı burası? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ameriganya mı burası? :D

Ne sandın, bacıyı koyamamışlar baksana, listede fazla yukarda olduğundan koyamamışlardır da ondan, launchta direk Uzay mekiği mübarek, şu meşhur A7 zamzung çipin ön belleğinide öğrenemedik gitti, biliyorsun 64 bit en az 4gb ön bellek ister, kaldıki 2gb ön bellek kullanan bir aletin 64 bite sadece işlemciyle geçmesi bile yetersiz ve gereksizken  5s te kullanılan ram e bak :) zaten gerçek multitasking sunmayan bir sistemde buna ne derece gerek olduğuda şüpheli, olsa olsa bu işlemci daha fazla ram kullandırtır daha doğrusu 64 bit adresleme yapar hıza etkisi olmaz, 64 bit le 4gb üzerinden adresleme yaparsın, çünki işlemci 32 bit yerine 64 bit uzunluğunda veri işler, ram yetersiz olduğundan yavaşlama bile olabilir, şuan maks 3gb ram kullanan cihazlarda bile gereksizken 5s te bunun kullanılması tamamen pazarlama taktiğidir o kadar, gerisi yetersiz çünki, kısaca yemezlerde diye biliriz   :D

Neyse sen az bekle, Octa Core 3gb bellekli One yakında gelir, ona terfi ederiz, gerisine zaten bakmaya gerek yok, daha üstü zaten direk Pc oluyor :)  

Neyse, uzatmayayım, zaten ip6S çıkana kadar ben rahatım, 2 seneye anca sıkılırım One dan, o zaman duruma bakarız, şimdiden düşünmeye gerek yok  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ford, C-max ve mondi dışında şuan bana hitap etmiyor, fiat zaten tırt, vw gayet güzel, dikkat edersen golf7 derim ayrıca Skoda ve Seat ıda bolca överim, vw un sadece dsg si hafiften tırt o kadar, Htc en iyi andro telefonu üreten firma, ayfondanda iyi bu arada, ayrıca hTC hissem yok, borsayla işim olmaz, ayfon güzel alet ama bana yetmiyor, küçük zayıf pahalı ve sıkıcı, şuan makyajla işi geçiştiriyor, şimdi haksızmıyım sayın üyeler :)

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eşimin telefonu için yaptığım son güncelleme sonrası başımıza gelenler :

1- telefonun şarjı daha çabuk bitmeye başladı.

2- Android’de olduğu gibi bir kontrol merkezi var

3- bütün okunmuş mailler okunmamış oldu?

Eşim eski haline dönmemi istedi, dönülmüyormuş :lol:

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Artı olarak JB gelmeden de.

Çok detaylı uğraşmıyorum cihazla, ihtiyacım olmadı şimdiye kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...