İçeriğe Yönlendir

Iphone 5S/5C Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

7.0.4ü kurdum. Aynı abi. Kısacası hayalkırıklığına uğradım. :(

Düzelir, ios bu tırtdroid mi sandın. Güncelleme gelir düzelir. İlk sürümler biraz deneme sürümü :p 7.1 ilaç olur sıkıntı yok en fazla 1 aya çıkar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Konumuz şu, Porsche da yıllardır aynı tasarım ama hala tercih eden insanlar var. Kült tasarım denir buna ;)

He ayrıca kendi yazılımınızı kendiniz yaptığınızda saygı duyarız şimdi denk oldunuz deriz :p Toplama sistemlerle gelmeyin karşımıza.

Toplama ya girme istersen, %100 toplama olan belli :) hem kült falan... yapma Allah aşkına, ios nasıl iyiyse androda iyi ve fazlasıda var.

Neyse, kısaca bizim iş sadece şakadan ibaret, yoksa ne ios androyu ezebilir ve üstünlüğü kaldı ve nede andronun açık ara farkı, ikiside iyi ikiside sorunlu ve habire yama çıkarıyorlar, tek fark, androda daha çok şeyi daha rahat yapabiliyorsun, kalan tek farkta bu aslında, bu farkı gören elmada iandros laşarak durumu eşitlemeye çalışıyor o kadar, şuan için durum bu :)

Şimdilik elmanın 5s ten başka kayda değer modeli olmadığı gibi, G2 ve One gibilerin yanında tercih etmem imkansız bir model, belki 6s le dememde bundan, adam gibi ekran ve androdaki rahatlık gelir ve One kadar kaliteli ve tiplide olursa diye hayal ediyorum, bakalım ne yapacaklar göreceğiz artık :)

Düzelir, ios bu tırtdroid mi sandın. Güncelleme gelir düzelir. İlk sürümler biraz deneme sürümü :p 7.1 ilaç olur sıkıntı yok en fazla 1 aya çıkar

İkiside tırt, ikiside yamalı, ikiside gelen sürümlerle düzeliyor, kısaca bu konuda berabereler diyelim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Benim 3G + edge okulda hep açık bazen de wifi açık oluyor. İnternette haber filan okuyup, makale inceliyorum. 15 dklık bir Facetime konuşmam oluyor. 15-30 dakika arası bir Subway Surfers oynuyorum. Toplamda 15 dakikaya yakın yine telefon görüşmem oluyor. Arabada bluetooth açık oluyor. Akşam eve geldiğimde (sabah 8 akşam 5) şarjım %57 idi. Ben bu telefona note 2 den geçtim. Note 2 batarya büyüklüğünden dolayı şarjı  çok uzun giden bir makine idi. Açıkçası bir note 2 kadar performanslı bir pili yok çünkü boyutu note 2 nin yarısı kadar. Ben yine de bir iphone olduğunu düşündüğümde şarjının iyi gittiğini düşünüyorum. Hele arkadaşta sıfır Samsung S3 var (benim note2 den önceki telefonum) benden daha kötü bazen şarj durumu. Kullanımlarımız ise hemen hemen aynı. Zaten note 2 ye de bu şarj ve ram yüzünden geçmiştim s3ten. Ayrıca telefon geldiğinde üzeirnde 7,0,2 vardı gerçekten çok şarj gidiyordu o sürümde. Ama 7.0.4 kurunca işler tıkırına girdi. 

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bakın ip6 ile ilgili neler var, bakalım nasıl olacak :) tabii bu video tamamen kullanıcıların hayal gücüne göre yapılmış, ortada birşey yok daha, sadece A8 çipi hazır diyorlar...

http://www.youtube.com/watch?v=rwL-fuzR78Y

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim 3G + edge okulda hep açık bazen de wifi açık oluyor. İnternette haber filan okuyup, makale inceliyorum. 15 dklık bir Facetime konuşmam oluyor. 15-30 dakika arası bir Subway Surfers oynuyorum. Toplamda 15 dakikaya yakın yine telefon görüşmem oluyor. Arabada bluetooth açık oluyor. Akşam eve geldiğimde (sabah 8 akşam 5) şarjım %57 idi. Ben bu telefona note 2 den geçtim. Note 2 batarya büyüklüğünden dolayı şarjı  çok uzun giden bir makine idi. Açıkçası bir note 2 kadar performanslı bir pili yok çünkü boyutu note 2 nin yarısı kadar. Ben yine de bir iphone olduğunu düşündüğümde şarjının iyi gittiğini düşünüyorum. Hele arkadaşta sıfır Samsung S3 var (benim note2 den önceki telefonum) benden daha kötü bazen şarj durumu. Kullanımlarımız ise hemen hemen aynı. Zaten note 2 ye de bu şarj ve ram yüzünden geçmiştim s3ten. Ayrıca telefon geldiğinde üzeirnde 7,0,2 vardı gerçekten çok şarj gidiyordu o sürümde. Ama 7.0.4 kurunca işler tıkırına girdi. 

Saygılarımla...

Çok ilginç. Acaba bizim cihazda problem mi var? Bende benim note 2 ile karşılaştırdım ve gözüm korktu. Şarj aletiyle gezmek malesef huyum değil. 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Senin note 2 nin şarjı çabuk mu bitiyor Mert?

Yok Bilgehan minimum 1 gün normalde 1,5-2 gün. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

ios7 kullanıcıları arka planda uygulama yenilemeyi kapatıp, hareketi azaltmayı aktif etmeleri gerekiyor bence.. Bildirim merkezinde borsa vs. sürekli çalışıyor.. Gerekli ayarları yapınca rahat günü çıkarabilir telefon.. 

Kesinlikle katılıyorum. Ben günü çıkarıyorum böylece...

Ayrıca parlaklığı da iyi ayarlamak lazım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Güvenç Terzierol

Arkadaşlar merhaba. Iphone alma niyetindeyim. 5 ve 5s'e param malesef yetmiyor. 5C düşünüyorum. 5 ile aynı ozellikteler ve suan hepsiburadada 1580 gibi bir rakam idi. Sizlerin fikri nedir?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Arkadaşlar merhaba. Iphone alma niyetindeyim. 5 ve 5s'e param malesef yetmiyor. 5C düşünüyorum. 5 ile aynı ozellikteler ve suan hepsiburadada 1580 gibi bir rakam idi. Sizlerin fikri nedir?

5. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

5. :)

Manasız yere fiyatı yüksek. 5 ile 5c arasındaki küçük fark biz son kullanıcıya yansıyacak bir fark değil. O yüzden 5c düşündüm hep. Ancak tasarım ve renkler çok coluk çocuk işi gibi tek şans beyazını lıp siyah kapla kontrast yapmak. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Manasız yere fiyatı yüksek. 5 ile 5c arasındaki küçük fark biz son kullanıcıya yansıyacak bir fark değil. O yüzden 5c düşündüm hep. Ancak tasarım ve renkler çok coluk çocuk işi gibi tek şans beyazını lıp siyah kapla kontrast yapmak. :)

İphone 5c appleın pişman olduğu tek telefon olacak bence. 5c'nin tasarımı hakikatten iyi değil. Ben'de 5 in fiyatının düşmesini bekliyorum. Bence 5'in beyazı çok alınası. Bence biraz daha biriktir ve 5 al Güvenç.  :)

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Anneminkide bozuldu şimdi benim htc ona hayli hayli yetecek.. Artık bir destek kredisi bulmaya çalışayım ben en iyisi :))

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

5c'ye git bak, kasası seramik gibi ele güzel oturuyor ve gayet tok. Mavisine bittim ben ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

5c'ye git bak, kasası seramik gibi ele güzel oturuyor ve gayet tok. Mavisine bittim ben ;)

İphone 4 kullanan arkadaşın, 5C alıp beğenmeyip babasına şutlaması diyim. :p

Samsung'a benzemiş lan bu demişti. :D

Şimdi 5S aldı bununda şarjından şikayetçi. :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İphone 4 kullanan arkadaşın, 5C alıp beğenmeyip babasına şutlaması diyim. :p

Samsung'a benzemiş lan bu demişti. :D

Şimdi 5S aldı bununda şarjından şikayetçi. :D

Git bi Türkcell'e bak ;) 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Git bi Türkcell'e bak ;)

Ohooo ben kurcalayalı yıl oldu. Mediamarktlarda yığınla var. :p

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Bende çok kısabir süre bakabildim. Arka plastik hissi güzel, plastik gibi hissettirtmiyor. Biraz ağırlık olarak farklı sanki bana öyle geldi.

Mavi güzeldi ama çok janjanlı gibi geldi ben beyaz düşündüm sadeliğinden ötürü ama mavide düşünülebilinir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bende çok kısabir süre bakabildim. Arka plastik hissi güzel, plastik gibi hissettirtmiyor. Biraz ağırlık olarak farklı sanki bana öyle geldi.

Mavi güzeldi ama çok janjanlı gibi geldi ben beyaz düşündüm sadeliğinden ötürü ama mavide düşünülebilinir :)

Al da rahatla. Daha da bişey demiyorum :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İ.Göksel Yaman

Bugün itibari 3. iphone'um 5s Gold'u almış bulunmaktayım.. 4s'in kullanım pratikliği daha başarılı bence 5s'e göre. Parmak izi okuyucu özelliği çok stBil harika olmuş. Video ve resim kalitesi çok üst düzeyde.. Ayrıca 4s'e göre daha hafif olmasının avantajını cepte hemen hissedebiliyorsunuz.. Ayrıca internet hızı ve menü geçişi hissedilebilir derecede çok iyi..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün itibari 3. iphone'um 5s Gold'u almış bulunmaktayım.. 4s'in kullanım pratikliği daha başarılı bence 5s'e göre. Parmak izi okuyucu özelliği çok stBil harika olmuş. Video ve resim kalitesi çok üst düzeyde.. Ayrıca 4s'e göre daha hafif olmasının avantajını cepte hemen hissedebiliyorsunuz.. Ayrıca internet hızı ve menü geçişi hissedilebilir derecede çok iyi..

Hayırlı olsun kardeşim. Güle güle parmakla :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...