İçeriğe Yönlendir

Mondeo Su Eksiltmesi

Sami Başkaya

Recommended Posts

Sami Başkaya
(düzenlendi)

doğrudur ben yanlış yazdım oraya  ama bu metod verimli olurmu yoksa illa o hortumu çıkarmalımıyız.

tarihinde Sami Başkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

1.jpg

yeni bir resim buldum üstadlarım termostad budur değilmi hamdi abimizinde söylediği hortum üste doğru takılan hortum sanırsam. motor sıcakkenmi yapmalıyım bu işi yoksa soğukkenmi ve onu çıkarınca su yüzüme fışkırmazmı.

5.jpg

bu resimde de  o küçük hortumu çıkarmışlar .bu arada bu üstündeki müşür hararet müşürü değilmi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

doğrudur ben yanlış yazdım oraya  ama bu metod verimli olurmu yoksa illa o hortumu çıkarmalımıyız.

Hangi hortum  :unsure2:

Bence bişey sökmeye gerek yok.. motor soğukken kapağı açın eksik görüyorsanız tamamlayın, kafi..  

Yorum bağlantısı

Siz antifrizmi değişeceksiniz?

Eğer değişecekse,evet hortum o.

Onu çıkarın.

Yedek su kabından antifrizi doldurmaya başlayın(araç çalışır halde olsun)

Hortumu çıkardığınız yerden,su (antifriz) kesik kesik akar,Sistem havasını aldıktan sonra,Düz bi şekilde akmaya başlar.

Normal aktığını görünce,bilinki hava alınmıştır.

Kelepçeleyip takın hortumu,Yedek su kabına seviyesine kadar eklemeye devam edin...

Fan açmasını bekleyin aracın mutlaka.

Fan açıp kapattıktan sonra,işleminiz tamamdır.

Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

bunları yaparken aracın motoru soğuk olacak değilmi yoksa haşlama oluruz ve heralde hararet müşürü yanındaki ona bir zararı olurmu. su olacak ister istemez

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Basit gibi görünen ama başınıza iş açabilecek olan bir uygulamadan kaçının bence.İyi bir usta bulun kafanız rahat şekilde yaptırın.

Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

duyduğuma göre hararet müşürü 2 taneymiş bu arabalarda bir resimde görülen hortumun yanında birde motorun altında varmış doğruluk derecesi nedir sizce ikisinide değiştireceğim yoksa birde bizim bu arabalar için orjinal termostat kaçlık ve 88 taktırsam sorun olurmu

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Onur Sayin
Misafir yazdı:

göstergedeki fan olan radyatör suyu eksik olduğunu gösteren ışık doğrudur.ısınıyor derken ne kadar sürede hararet göstergesi nereye kadar geliyor.Bende NORMAL yazısının R ye geldiğinde fan açıyor,daha yukarı çıkmıyor.

Bende L harfinin ucuna gelince fan açıyor. Bunun bir ayarı var mı daha önceden açsa.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...