İçeriğe Yönlendir

B Max - 1.6 Powershift 'de Kalkışta Silkeleme Ve Avans Vurması

Niyazi Ramazanoğlu

Recommended Posts

Tamer Topaç

Kuru kavrama PowerShift' lerde kavrama sorunu var. 11.000 Km' de kavrama değişti, 27.000' de aynı sorun tekrar başladı. Yavaş kalkışlarda ve yavaş hızlanmalarda kararsız kalıyor ve kavramaya yükleniyor. Sonrası ise malum.

Bu arada Holding' e bağlı tüm şirketlerde bulunan PowerShift' ler değişmeye başladı. Piyasada birsürü benzinli PowerShift olacak. Aklınızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan ASIĞLI

Merhabalar,

Bende geçen yıl 2. el 15 bin km'de B-MAX aldım. ilk başlarda çok memnundum. Benzin tüketimi yüksek ama ailem için çok uygun araba. İlk başta ufak titremeler oldu. Pek anlamadık. Daha sonraları titremeler artmaya başladı. Sürekli dur kalk yapan bir trafikte kullanıyoruz. Acaba araba sık hız değişimini takip edemiyor vites mi atmıyor diye düşündük ama titremeler hiç bitmedi. Bazen öyle bir titreme oluyordu ki camlar zangırdıyordu. Araba çalıştıktan bir süre sonra eğer dur kalk yaparsak titreme oluyordu. 1den 2ye geçerken oluyordu. Servise götürdüm. Deneme sürüşüne çıktık titreme olmadı. Kötü tarafı titremenin belirli bir zamanı yok. Her an olabiliyor. Şans işte titreme olmadı. Usta bana abi titreme yok emin misiniz demeye kalmadı araç hafif rampada dur kalk yaparken titredi. Usta evet ön tarafta kavrama sıkıntısı var dedi. Otomatik vites güncellemesi yapıldı. 1 hafta gerçekten güzell gittik ama sonra tekrar ve daha şiddetli bir şekilde titreme yaşadık. 2-3 ay idare ettik. Daha sonra KENT OTOMOTIV/ ESENYURT'a götürdüm. Ben derdimi anlatmaya çalışıyorum ama deneme sürüşüne çıktığımız usta ısrarla ve anlamadım neden sürekli extra garanti paketi var ilgilenir misiniz diye sorup durdu. Aracımda titreme var vites değişimi esnasında diyorum bana ya garanti süreniz daha var titreme şiddetlenince tekrar bakarız siz garanti paketi alır mısınız diye sormaya devam etti. Çok sinirlendim. Bu sürüş esnasında araç düz yolda hızımı azaltıp arttırdıktan sonra titreme yaptı. Usta bana titreme var ama çok şiddetli değil dedi. Servisin parkına çektim arabayı. Müşteri temsilcisinin masasına oturdum. temsilci bana hoşgeldiniz sıkıntı neydi.O'na da anlattım. araç bilgilerine baktı ve bana 2018'e kadar garantiniz var ama siz gene de extra garanti paketi alır mısınız diye sorunca da artık yeter dedim. Ben buraya aracımın sıkıntısı için geldim bana sürekli garanti paketi diyorsunuz ustanız da dahil garanti paketi garanti paketi diyorsunuz dedim. Bir sn usta ile konuşayım dedi. Gitti geldi ya sizin aracınızda şiddetli bir titreme olmamış bu yüzden bir şey yapamazmış ayrıca araca test sürüşü sırasında bilgisayar takılması gerekiyormuş dedi. Neden takılmadı dedim takmaya değecek şiddet olmamış dedi. Cumartesi günü AGRAS FORD'a gittim. Gerçekten çok yardımcı oldular. Test sürüşüne çıktık. Araca bilgisayar bağlantı. Allah yüzüme güldü ve araç arıza çıkardı diye çok sevindim. Test boyunca hep hız değişimleri sırasında şiddetli titremeler oldu. Debriyaj Kompleksi parçasının değişmesi gerektiğini söylediler. Parça gelecek. İnşallah sorunum biter

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özbek

Merhaba Hasan Bey, parça değiştikten sonra sonucu yazarmısınız. benim aracımda pek yok ama çok nadir titreme arada oluyor. merak ettim bende

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kent oto fordotosan dan extra iş satma eğitimini.. Tamir ve mm eğitiminden fazla almış anlaşılan. Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...