İçeriğe Yönlendir

Üst Torpido Kapağı Kronik Sorun

Doğan Parmak

Recommended Posts

Doğan Parmak

Arkadaşlar bijon kapaklarının bazıları düşmüştü bunun için 3 gün önce yenibosnada star citynin  ordaki ford servisine gittim bijon kapağını yaptıktan sonra hazır gelmişken şu tüm focuslarda olan üst torpido kapağının güneşten kilidi erimesiyle kırıldığı için bunuda bi sorayım dedim ordaki arkadaş tamam arabanın garantiside var biz fotoğraf çekip gönderelim büyük ihtimal garantiden değişir dedi ve bugun telefonla aradıklarında bunun bir kullanıcı hatası olduğunu garantiden değiştiremediklerini ve FİYATININ 980 TL olduğunu belirtti. biraz karşı çıktım telefonda sonra otokoçu aradım durumu izah ettim ama yine fayda etmedi kullanıcı hatası diyorlar çileden çıktım resmen. bu durumda ne yapabiliriz arkadaşlar kapağı kağıtla falan sıkıştırıp kapalı tutmaya çalışıyorum ve kötü bi görüntü var ne yapabiliriz ??

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kullanmak istemiyorsanız, az miktarda silikonla yapıştırıp unutabilirsiniz.

Tamir edip kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/168416-st-torpido-kapagi-tamirati/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/221373-st-torpido-kapagini-tamir-edelim/

Ayrıca Köksal Bey'in şöyle bir çözümü var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/221373-st-torpido-kapagini-tamir-edelim/?p=2033556

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Kesinlikle en kolay çözüm kendim de yaptım epoksi ile iki tane minik mıknatısı yapistiriyorsunuz ağırlık noktası sağ en uç kısım alıyorsunuz istediğinizde açıp istediğiniz de kapatiyorsunuz ;);)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kullanmak istemiyorsanız, az miktarda silikonla yapıştırıp unutabilirsiniz.

Tamir edip kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/168416-st-torpido-kapagi-tamirati/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/221373-st-torpido-kapagini-tamir-edelim/

Ayrıca Köksal Bey'in şöyle bir çözümü var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/221373-st-torpido-kapagini-tamir-edelim/?p=2033556

+1

Yorum bağlantısı
Doğan Parmak

Kesinlikle en kolay çözüm kendim de yaptım epoksi ile iki tane minik mıknatısı yapistiriyorsunuz ağırlık noktası sağ en uç kısım alıyorsunuz istediğinizde açıp istediğiniz de kapatiyorsunuz ;);)

peki o mıknatıslardan nerede bulabilirim 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu konuda herkes kendi yaratcılığını konuşturuyor :) Çok şükür bende bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı

peki o mıknatıslardan nerede bulabilirim 

aksesuarcılarda mevcut bu mıknatıslar. küçük bir şey zaten 1.5 cm falan zaten tam kapat kenarındakı cıkıntı boyutunda en olarak

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Keskin2

selam

üst torpido kapağını aracı aldığımdan beri açamıyorum...ne kadar bastırsam da fayda etmiyor...ne yapabilrim?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

selam

üst torpido kapağını aracı aldığımdan beri açamıyorum...ne kadar bastırsam da fayda etmiyor...ne yapabilrim?

Aracın ikinci sahibiyseniz, sizden önceki sahibi silikonlamış olabilir. Açmak istediğinize emin misiniz ? Pişman edebilir çünkü :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin2

Aracın ikinci sahibiyseniz, sizden önceki sahibi silikonlamış olabilir. Açmak istediğinize emin misiniz ? Pişman edebilir çünkü :)

pahalıya mı patlar diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

pahalıya mı patlar diyorsunuz?

Açıldığında çok büyük bir göz olmadığını göreceksiniz, bazı arkadaşlar kullanışsız buluyor, bazıları kullanıyor. Açtıktan sonra kullanmak için tamir etme yoluna gidebilirsiniz ama değip değmeyeceğine siz karar verirsiniz. Yoksa yine silikonlayıp kapatabilirsiniz. Kısaca pahalıya patlamaktan daha çok uğraştırır demek istedim. İçi böyledir. Tabii genişlik olarak dikkate alın resmi, yoksa orjinal durumunda mekanizması farklı. Genel olarak herkesin aracında tırnak kırıldığı için alternatif çözümler uyguladık. Ben de böyle bir menteşe çözümü uygulamıştım.

CIMG3219.jpg

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Keskin2

anladım...ben hiç uğraşmaya değmez diye düşünüyorum...

bir de 2007 ghia larda aux çıkışı nerede biliyor musunuz? ben bulamadım da... :)

şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

anladım...ben hiç uğraşmaya değmez diye düşünüyorum...

bir de 2007 ghia larda aux çıkışı nerede biliyor musunuz? ben bulamadım da... :)

şimdiden teşekkür ederim

Yolcu koltuğunun önünde bulunan torpido gözünde, üstte sağda kalıyor.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin2

Yolcu koltuğunun önünde bulunan torpido gözünde, üstte sağda kalıyor.

tekrar teşekkür ederim ...birazdan daha dikkatli bakacağım...

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Doğan Doğanç

Merhaba. Diğer tamir konusuna da yazdığım üzere torpido üst kapağının yan sanayi olarak uygun fiyatlısı piyasada yerini almaya başladı, bu sıkıntı bir ay içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır.

Yorum bağlantısı
Murat Çukur

Merhaba. Diğer tamir konusuna da yazdığım üzere torpido üst kapağının yan sanayi olarak uygun fiyatlısı piyasada yerini almaya başladı, bu sıkıntı bir ay içerisinde tamamen ortadan kalkacaktır.

Orjinalinden bi hayir gormedik ki yan sanayisinden gorelim be kardesim.

Yorum bağlantısı
Doğan Doğanç

Orjinalinden bi hayir gormedik ki yan sanayisinden gorelim be kardesim.

:) Haklısınız ancak değişim olacaksa orjinal fiyatlar malum malesef.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

2 buçuk senedir gözüm gibi baktığım, 2 3 kere açtığım kapağı meraklı kuzenim yolda giderken açtı ve kapatmaya çalıştı müdahale edemeden. Sonuç; tırnak sağlam ama sağ menteşe kırılmış ses yapıyor :( bunun için bir çalışması olan var mı?

8f4617c048ad85ad9c8b60f376a557fa.jpg

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

2 buçuk senedir gözüm gibi baktığım, 2 3 kere açtığım kapağı meraklı kuzenim yolda giderken açtı ve kapatmaya çalıştı müdahale edemeden. Sonuç; tırnak sağlam ama sağ menteşe kırılmış ses yapıyor :( bunun için bir çalışması olan var mı?

8f4617c048ad85ad9c8b60f376a557fa.jpg

Hocam menteşe yapistirilmiyor malesef çok fazla güç alıyor orası yapacağınız şey ayaktaki yayı boşa attırmak sonrası da kapağı sürekli kapalı tutmak
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Açmiyorum zaten kaç senedir, alınca içindeki bakım evraklarını aldım kapattim o kadar.

Nasıl atriririz yayı, görünürde birşey yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bence çift komponentli yapıştırıcı ile güzelce yapışır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...