İçeriğe Yönlendir

Lg G2 Kullanım Deneyimleri, Bilgiler

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk
(düzenlendi)

G2'nin şu ekrana işaret parmağıyla çift tıklayarak kontrolü olayını 2 sene önce biz iPhone da jb sonrası dandirik tweaklerle yapıyorduk :p

Tweak dedigin tavuk gibi birsey mi :p

G2 sizin ponpon kizlarin icinden gecer, tepesinde pati ceker. :D

Bugün reklamda gördüm bu telefonda misafir kullanıcı varmış, asıl kullanıcının profiline giremiyormuşsun. Bu telefonun bir özelliği mi?

Var. Guest mod u ayarliyirsunuz, o modda hangi ozelliklerin kullanima acilacagini da belirleyebiliyirsunuz..

LG dediğiniz firma Samsung gibi çamaşır makinesi yapan firma değil mi? Ellerinin çamaşırıyla ne karışıyorlar ki bu işlere? :p

Hayırlı olsun Ertan... :)

Alt yapi saglam Alper. Cekirdekten yetisme LG.

Uzun süren kararsızlık sonucunda siparişi verdim.Diğer seçenek GM discovery idi.Lakin Fiyat/Performans mantıklılığı yüksek egoya yenildi. :exc1:

Cok iyi bir secim. Gule gule kullanin. Bu fuyata, hatta bundan 400-500 tl fazlasina bile bu ozellikte telefon bulmaniz mumkun degil.

Hic duymadim, Böyle bir telefon mu varmış :seytan:

Bu angaralilarda acayip ozguven var arkadas, takdir ettim adamlari. Gokcek kesin havaya birseyler karistiruyor :crazy:

nype6ady.jpg

Pil kullanimi....

Sar degeri 0,47

Ekran gorilla glass3

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu angaralilarda acayip ozguven var arkadas, takdir ettim adamlari. Gokcek kesin havaya birseyler karistiruyor :crazy:

Korkmuyorum senden :p:D 

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Korkmuyorum senden :p:D

Senin hiç omzundan tutmadım del mi? Niğde de :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Bunun 12 santim olanı yok mu yaa.. 

Sen kendi elindeki veya görüğün (HTC Falan Filan :p ) telefonların 13 cm likleri ile karşılaştırma bunu abi. Onların ekranlarının çevresinde yarış pisti var ve 12 lik ekran oluyor 15. E Tabi senin gibi narin ve güccük elli insanların da yaprak sarması kıvamındaki (bknz Zafer) barnakları ekranı tam olarak dolaşamıyor.

Ama abi bu öyle böyle değil :sandalye: bunda çerçeve yok toplasan 1.2 mm ancak (iki tarafta). Senin güccük barnakların ekranı baştan başa (Cem Yılmaz Stayla :) ) dolaşır. Bu arada tek el kullanım diye bir şey var ama çözemedim daha onu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi, 2-3 sene önce bizim kullandıklarımız şimdi sizin hayalleriniz :p

:) tabi kesin öyle, andronun ilk çıktığı zamanları kastediyorsun sanırım, şimdi durum tersi olduğu gibi birde kopya çekmeye başladınız  :p

Tweak dedigin tavuk gibi birsey mi :p

G2 sizin ponpon kizlarin icinden gecer, tepesinde pati ceker. :D

Var. Guest mod u ayarliyirsunuz, o modda hangi ozelliklerin kullanima acilacagini da belirleyebiliyirsunuz..

Alt yapi saglam Alper. Cekirdekten yetisme LG.

Cok iyi bir secim. Gule gule kullanin. Bu fuyata, hatta bundan 400-500 tl fazlasina bile bu ozellikte telefon bulmaniz mumkun degil.

Pil kullanimi....

Sar degeri 0,47

Ekran gorilla glass3

:seytan:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sen kendi elindeki veya görüğün (HTC Falan Filan :p ) telefonların 13 cm likleri ile karşılaştırma bunu abi. Onların ekranlarının çevresinde yarış pisti var ve 12 lik ekran oluyor 15. E Tabi senin gibi narin ve güccük elli insanların da yaprak sarması kıvamındaki (bknz Zafer) barnakları ekranı tam olarak dolaşamıyor.

Ama abi bu öyle böyle değil :sandalye: bunda çerçeve yok toplasan 1.2 mm ancak (iki tarafta). Senin güccük barnakların ekranı baştan başa (Cem Yılmaz Stayla :) ) dolaşır. Bu arada tek el kullanım diye bir şey var ama çözemedim daha onu.

hTC ye hafif sataşma var sanırım, yanlış olmasın  :biggrin:

Şuan için One ve G2 en iyi (G2 yi daha incelemiş değilim yalnız)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Senin hiç omzundan tutmadım del mi? Niğde de :D

Hep tehdit hep tehdit nereye kadar :D 

Kuzuyu görelim :D 

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

hTC ye hafif sataşma var sanırım, yanlış olmasın  :biggrin:

Şuan için One ve G2 en iyi (G2 yi daha incelemiş değilim yalnız)

Performans, kamera kalitesi, ram kullanımı ve batarya konusunda HTC ye saplar :D emin ol.

Dediğim gibi tek sıkıntı Dahili hafıza idi. onu da 32gb lık (hazırda o vardı yoksa 64 gb düşünüyordum) falsh + OTG kabolsu ile hallettim. Şimdi tam 4*4 oldu.

Hep tehdit hep tehdit nereye kadar :D

Kuzuyu görelim :D

Ben sana bir dahaki toplantıda gösterecem kuzuyu :seytan:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Performans, kamera kalitesi, ram kullanımı ve batarya konusunda HTC ye saplar :D emin ol.

Dediğim gibi tek sıkıntı Dahili hafıza idi. onu da 32gb lık (hazırda o vardı yoksa 64 gb düşünüyordum) falsh + OTG kabolsu ile hallettim. Şimdi tam 4*4 oldu.

Ben sana bir dahaki toplantıda gösterecem kuzuyu :seytan:

Daha kötü demedim zaten, ama sefası uzun sürmez, anında cevap gelir demek istedim, elektronik işi fena gelişiyor, bu arada daha incelemedim ama ses, ekran pixel yoğunluğu, mazleme ve gece çekiminde de One saplar ona göre, oda şimdilik, dediğim gibi gelişim çok hızlı, yakında One + çıkacak, aynı ram-işlemci donanımla, yani işin sonu yok....

Neyse ikiside süper aletler, diğer malum marka ile kıyaslamam bile :)

Bu arada OTG süper faydalı bir olay, rahatlık resmen, olmayanlar düşünsün artık  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Daha kötü demedim zaten, ama sefası uzun sürmez, anında cevap gelir demek istedim, elektronik işi fena gelişiyor, bu arada daha incelemedim ama ses, ekran pixel yoğunluğu, mazleme ve gece çekiminde de One saplar ona göre, oda şimdilik, dediğim gibi gelişim çok hızlı, yakında One + çıkacak, aynı ram-işlemci donanımla, yani işin sonu yok....

Neyse ikiside süper aletler, diğer malum marka ile kıyaslamam bile :)

Bu arada OTG süper faydalı bir olay, rahatlık resmen, olmayanlar düşünsün artık  :D

Ali şaka bir yana HTC yi bilmiyorum ama G2 diğer telefonlardan gerçekten çok iyi. One karşılaştırması için Objektif bir arkadaşın (Mesela Zafer Olmaz :p ) güzel bir incelemesi lazım. Ama ekran ve kamera konusunda incelemeni tavsiye ederim, gerçekten çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali şaka bir yana HTC yi bilmiyorum ama G2 diğer telefonlardan gerçekten çok iyi. One karşılaştırması için Objektif bir arkadaşın (Mesela Zafer Olmaz :p ) güzel bir incelemesi lazım. Ama ekran ve kamera konusunda incelemeni tavsiye ederim, gerçekten çok başarılı.

G2 yi bende sevdim, dün gidip Lg bayisinde bakayım dedim, gelmemiş, fiyatıda bu cihaz için çok uygun, senin yorumlar ve okuduklarıma göre, Lg de hTC nin One ile yaptığı gibi bu sefer olayı aşmış gözüküyor, darısı diğer markalara artık  :D

Hele 4.4 kitkat yada 5 andro gelsin, sen o zaman gör bu firmaları :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Gece çekimleri,

Kamera Normal modda (Gece moduna almadan)

HDR Kapalı

Arkadan gelen ışık projektör değil yanlış anlaşılmasın, iki adet aydınlatma lambası....

Resimleri orjinal boyutta yüklediğim için link verdim.

http://i.imgur.com/Uy9ntWj.jpg

http://i.imgur.com/Vp8sDAy.jpg

Gözatmak isteyenler için G2 nin  micro sitesi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gece çekimleri,

Kamera Normal modda (Gece moduna almadan)

HDR Kapalı

Arkadan gelen ışık projektör değil yanlış anlaşılmasın, iki adet aydınlatma lambası....

Resimleri orjinal boyutta yüklediğim için link verdim.

http://i.imgur.com/Uy9ntWj.jpg

http://i.imgur.com/Vp8sDAy.jpg

Gözatmak isteyenler için G2 nin  micro sitesi

Güzeel, ama gece modunda çekilen bir resmin varmı ? Bu resimler benimkine yakın kalitede olmuş bu arada  :tongue:

Bu arada kamerada özellik olarak enteresan ve güzel ayrıntılarda var, iyice uçtu bu firmalar yahu, tek hedefe odaklanma, video çekerken hedefin sesine ayrıca odaklanma gibi hoş şeylerde var bunda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Aksam onu da bir deneyeyim. Daha yeniyeni kesfediyorum. Fotografta cok hedefi de odaklayabiliyorsun. Ayrica video oynatirken belirli bir kisma zoom yaparak oynatma da yapabiliyor.

Arayuz ve menu animasyonlari cok iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aksam onu da bir deneyeyim. Daha yeniyeni kesfediyorum. Fotografta cok hedefi de odaklayabiliyorsun. Ayrica video oynatirken belirli bir kisma zoom yaparak oynatma da yapabiliyor.

Arayuz ve menu animasyonlari cok iyi.

Detaylı yorumları alalım, video çekerken aynı anda foto çekiyormu, yada çektikten sonra videoyu izlerken istediğin an o videodan resim çekebiliyormu acaba? Alet özellik olarak baya iyi görünüyor bu arada :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Detaylı yorumları alalım, video çekerken aynı anda foto çekiyormu, yada çektikten sonra videoyu izlerken istediğin an o videodan resim çekebiliyormu acaba? Alet özellik olarak baya iyi görünüyor bu arada :)

Kamera tasarlanirken malum teknolocik taviklardan esinlenilmis. Cok asiri titresim olusturmazsaniz baya bir titresimi sonumluyor videoda. Kamera ve video modlari oldukca gelismis diye dusunyyorum.

Ayrica sordugun her iki ozellikte var. Ayrica cifte cekim dedigi hem on kamera hem de arka kamera ile ayni anda video kaydi yapmak mumkun. Birazdan onlarla ilgili ekran alintilarini da eklerim.

Ayrica kalem veya parmaginla ekran alintilarinda isaretleme, cizim, yazi, vs yapmak mumkun

Qslide ile ayni anda bir kac uygulamayi calistirma ozelligi de mevcut ve gayet kullanisli..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kamera tasarlanirken malum teknolocik taviklardan esinlenilmis. Cok asiri titresim olusturmazsaniz baya bir titresimi sonumluyor videoda. Kamera ve video modlari oldukca gelismis diye dusunyyorum. Ayrica sordugun her iki ozellikte var. Ayrica cifte cekim dedigi hem on kamera hem de arka kamera ile ayni anda video kaydi yapmak mumkun. Birazdan onlarla ilgili ekran alintilarini da eklerim. Ayrica kalem veya parmaginla ekran alintilarinda isaretleme, cizim, yazi, vs yapmak mumkun Qslide ile ayni anda bir kac uygulamayi calistirma ozelligi de mevcut ve gayet kullanisli..

Oooo güzelmiş,  One ve G2 şuan rakipsizler desene  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Oooo güzelmiş, One ve G2 şuan rakipsizler desene :D

Rakip de neymis :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anlayana....  :D

Vaay bu arada g2 full hd videoda 60 fps ile One ı geçmiş afferim be, bir geçen çıkması iyi oldu, zavallı One tek başına tepeden aşşağıdaki tırtlara bakmaktan sıkılmıştı, yanına arkadaş geldi  :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yukarıda süper bir espri yapılmış. Ahahahaa..

Değiller mi?

Ponpon lar zaten Elit kategorisinde. Hatta şöyle özetleyeyim. Android için proleterya, Ponpon içinde Burjuvazi diyelim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

G2'nin yazı tipini beğendim Ertan abi. Ayarlardan değişiyor mu yoksa sabit mi? Yazı tipi adını görebildiğin bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

G2'nin yazı tipini beğendim Ertan abi. Ayarlardan değişiyor mu yoksa sabit mi? Yazı tipi adını görebildiğin bir yer var mı?

Resmi eklemeyi becerebilirsem gosterecem sana da
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Öyle kahve falan açmaz bizi hocam, daha sert birşeyler lazım, ekran görünütüsüde alıyormuş alet haa, bak seen  :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Öyle kahve falan açmaz bizi hocam, daha sert birşeyler lazım, ekran görünütüsüde alıyormuş alet haa, bak seen  :D

Sert istersen sert de var :) Robot var tamamen metal, ya da Şerif verelim birtane :) o da olmaz dersen En baştaki güzel karakterdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...