İçeriğe Yönlendir

Windows Phone Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Blackberry bitti artık. Kendini yenilemeyen bu piyasada kalamaz. iPhone'a da yakındır. Aynı tasarımı kaçtır sunuyorlar... Bir yere kadar.

Aman sus duymasınlar  :D  

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Yasir Uslan

Windows Phone, Android uygulamaları destekleyebilir.

Microsoft’un işletim sistemi Windows Phone’da, Android uygulamalarının çalıştırılmasına izin vereceği iddia ediliyor.

Teknik olarak mümkün, ama performanstan çok şey kaybeder. Hazır ki Windows da düzgün çalışmaz hale gelebilir.

Yapsınlar görelim. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İlk işim su terazisi ve çıplak gösteren kamera uygulamasını yüklemek olucak :D

Amaan, kendi uygulamalarını düzgün çalıştırdıktan sonra kim napsın androidin abuk subuk uygulamalarını :)

Olmayacak bi hayal ... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Win phone a ios uygulaması yüklenecekmiş....

amaan kim ne yapsın iosun abuk subuk uygulamalarını, win önce kendini çalıştırsın...

Olmayacak bir hayal, zaten olsa elma diye birşey kalmazdı  :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

MS mobil pazarında Apple gibi olmaya kararlı. Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlısı hayırlısı, hem andro hem win kullanarak piyasanın canına okurlar nasılsa :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

WP Black güncellemesi nihayet 720 modeline de geldi.

Yüklenmesi 10 dakika kadar sürüyor.

Bu güncellemeden sonra pil tüketimi arttı. Bariz 1-2 saat eksildi diyebilirim.

Hayırlısı hayırlısı, hem andro hem win kullanarak piyasanın canına okurlar nasılsa :)

Bu kafayla her ürüne elli çeşit çıkarırlarsa geniş piyasaları olacağı kesin. Ama önemli olan marka imajı, onu koruyabilirler mi, zor :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Dün Microsoft ofisindeydik, seminer vardı. Şirket herkese lumia vermiş, tiksindim valla :) İlk defa  1520'yi de orda gördüm.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün Microsoft ofisindeydik, seminer vardı. Şirket herkese lumia vermiş, tiksindim valla :) İlk defa 1520'yi de orda gördüm.

Spla semineri miydi? Hediye de dagittilar, kazanamadin mi :p
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Spla semineri miydi? Hediye de dagittilar, kazanamadin mi :p

1. soruyu bilemedim, 2.'yi yanlış numaraya göndermişim, 3. geç kaldım :D

Zaten 520 verdiler napim ben onu :) (kedi uzanamadığı ciğere ...)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1. soruyu bilemedim, 2.'yi yanlış numaraya göndermişim, 3. geç kaldım :D

Zaten 520 verdiler napim ben onu :) (kedi uzanamadığı ciğere ...)

Şimdi hatırladım, Gözde senin arkadaşındı di mi :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Şimdi hatırladım, Gözde senin arkadaşındı di mi :)

Bizim spla üyeliğimiz çook öncelere (2004 falan) dayanıyor. Gözde MS'da yeni daha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Windows Phone 8.1 güncellemesi

Alıntı :

Geçtiğimiz MWC 2014 etkinliğinde kısa bir bilgilendirme yapılan Microsoft'un Windows Phone 8.1 güncellemesi BUILD 2014 konferansında resmi olarak lanse edildi. Güncelleme kısa bilgilendirmede yer almayan yeni özelliklere sahip.

Bunlardan ilki tabi ki Cortana dijital asistan. Siri ve Google Now rakibi olacak Cortana, kullanıcıların yaşamını kolaylaştıracak şekilde her türlü bilgiyi topluyor ve sunduğu teklifler için temel olarak kullanıyor.
Cortana dijital asistan fonksiyonlarının yanında sesli komutlarla arama başlatabiliyor, alarm veya randevu kurabiliyor ve son gelen mailleri okuyabiliyor. Ayrıca kullanıcının o an ilgilendiği arkadaşı daha sonra kendisini ararsa veya sohbet başlatırsa, Cortana daha önce hangi konu için o arkadaşı ile ilgilendiğini kullanıcıya bildiriyor. Cortana Skype, Hulu Plus veya Facebook gibi uygulamalar ile de entegre olarak çalışıyor.

Cortana dışında Windows Phone 8.1 ile gelen yenilikleri MWC 2014 etkinliğinde sizlerle paylaşmıştık. Kısaca tekrar üzerinden geçmek gerekirse:
- Yanyana üç büyük karo veya altı küçük karo özelliği artık sadece büyük ekranlı WP cihazlarına değil, tüm WP cihazlarına sunulacak.
- Artık arka plan resimleriniz canlı karoların üzerine yerleşiyor. Böylece daha canlı bir tasarım ortaya çıkıyor. Bu özellik ilk kez bugün gün yüzüne çıktı.
- WP kilit ekranında uygulamalar sadece bazı bilgi ve görsel eklemek yerine artık kendi içeriklerine göre tamamen farklı kilit ekranları tasarlayabilecek.
- Android işletim sistemine benzer bir şekilde çalışan bildirim ekranı Action Center.
- Gizli gezinti, Windows cihazları arasında senkronizasyon imkanı, dosya yükleme yeteneği, WebGL desteği, 6 sekmeye kadar açabilme şeklinde yenilikler sunan Internet Explorer 11
- Uygulama mağazasında geliştirmeler, takvim için haftalık görünüm, klavyede Swype benzeri kullanım şekli, şifresiz ağlara otomatik olarak bağlanma şeklinde diğer özellikler.

Microsoft Windows Phone 8.1 güncellemesi için kesin bir çıkış tarihi vermedi. Ancak önümüzdeki aylarda başlayacağı bilgisini verdi. WP 8.1 cihazları ise bu aydan itibaren piyasaya çıkmaya başlayacak. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunun sonu iyi olacak, 1-2 seneye win olayı farklı bir yere gelecek :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Nokia'dan 1 nisan şakası : Windows Phone'lu 3310  :D

3310-pureview-square.jpg

Bunun sonu iyi olacak, 1-2 seneye win olayı farklı bir yere gelecek :)

Öyle görünüyor, bir çok eksiği olsa da MS kullanıcı geribildirimlerine çok hızlı tepki veriyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Servet Aydın

Kızım 1 yılı aşkındır Lumia 620 kullanıyor. Android'e terfi etti. Bu arada benim hatice sim okuma hatası ile servis yolunda. ( sinek kovalarken elden fırlayabiliyormuş ).

Lumia'yı kullanmak oldukça basit geldi bana. Win8'i epeydir kullanıyor olmam sanırım en büyük etken. Çok fazla kurcalamadım ancak, Nokia yine yakın çekim kalitesini konuşturmuş. 1 cm yakındaki objeleri mükemmel netlikte çekiyor. Bu konuda HTC, Lumia'nın eline su dökemez. ( HTC ise gece çekiminde slr gibi maşallah )

Menüleri basit, rehberden isim bulup arama konusunda android daha hızlı. Sosyal uygulama sitelerinde iyi. Canlı tv ( dijitürk ) izlerken ekran veya ram, artık hangisi ise cortluyor. Ama bu rakama olabilecek bir cihaz için önemsenecek bir durum değil.

32gb kart desdeği çok iyi. En büyük sıkıntım olan hafıza problemini hemen çözdüm. Kasası sağlam göründü gözüme. İlk vukuatı bugün yarın kesin olur. Dayanımı hakkında fikir verebilirim.

Beğendim kısaca :)

Bir yakın çekim foto koyayım

fRaTqTn.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Alıntı : http://www.teknoblog.com/windows-phone-pazar-payi-dusus-80086/

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone geçtiğimiz yıl boyunca pazar payını tüm çeyreklerde artırmayı başarmıştı. 2014′ün ilk çeyreğinde de süren bu eğilim, ikinci çeyrekle birlikte yavaşlamışa benziyor. Araştırma şirketi IDC tarafından açıklanan son rakamlara göre, 2014′ün ikinci çeyreğinde Windows Phone işletim sistemli telefonların satışında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9.4′lük bir düşüş yaşandı. Microsoft’un Nokia’nın Cihazlar ve Servisler birimini tamamen kontrolü altına almasının ardından yaşanan bu düşüşün şirketin Windows Phone planlarına ciddi anlamda bir darbe vurabileceği belirtiliyor. Satışlarda yaşanan bu düşüşle birlikte Windows Phone’un mobil işletim sistemi pazarındaki payı yüzde 2.5′e geriledi. Google’ın mobil işletim sistemi Android yüzde 85 payıyla pazarda açık ara lider konumunu korurken, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS yüzde 12 pazar payıyla ikinci sırada yer aldı.

2014 yılında piyasaya sürülen Windows Phone cihazlarının azlığı, HTC ve Samsung gibi üreticilerin işletim sistemine yeterince destek vermemesi gibi sebepler göz önüne alındığı zaman Windows Phone’un pazar payında yaşanan bu düşüş kulağa pek şaşırtıcı gelmiyor. Microsoft’un geçtiğimiz ay duyurduğu 2014 mali yılı dördüncü çeyrek rakamlarında üç aylık dönemde satılan Lumia cihaz sayısının, bir yıl önceye göre yüzde 21 düşüşle, 5.8 milyon olduğunu açıklamıştı. Windows Phone 8.1 ile üreticileri yeniden cezbetmeye çalışan Microsoft, bu çabasında kısmen başarılı olmuşa benziyor. HTC’nin Windows Phone işletim sistemli One (M8) versiyonunu önümüzdeki hafta içinde resmen duyurması bekleniyor. Planlanan büyümede Lumia 630 ve Lumia 530 gibi uygun fiyatlı cihazların da itici güç rolü oynaması öngörülüyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Merakla beklenen WP 8.1 (Cyan) güncellemesi tüm lumia cihazlara geldi.

Benim telefonumda (720) ilk önce küçük bir kurulum dosyası indirilip yüklendi ardından daha büyük bir parça indirilip yüklenme tamamlandı.

Yenilenmiş kamera özellikleri, bildirim merkezi, telefon - uygulama seslerinin ayrı kontrolü, ana ekranın üç sütun yapılabilmesi, live tile'lara arkaplanlar yüklenebilmesi gibi bir çok iyileştirme yapılmış.

Tabii artık uygulamaların da bunlara göre güncellenmesi gerekiyor. Bunun dışında hala eksikler var tabii ki.

wp_ss_20140827_0001.jpg

wp_ss_20140827_0002.jpg

wp_ss_20140827_0003.jpg

wp_ss_20140827_0004.jpg

wp_ss_20140827_0005.jpg

wp_ss_20140827_0006.jpg

wp_ss_20140827_0007.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bende yükledim. Android vari oldu cihaz

Bildirim bölümü geldi, ama zaten canlı kutucuklar varken bildirim kısmına ne gerek var, bilemiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Merakla beklenen WP 8.1 (Cyan) güncellemesi tüm lumia cihazlara geldi.

Benim telefonumda (720) ilk önce küçük bir kurulum dosyası indirilip yüklendi ardından daha büyük bir parça indirilip yüklenme tamamlandı.

Yenilenmiş kamera özellikleri, bildirim merkezi, telefon - uygulama seslerinin ayrı kontrolü, ana ekranın üç sütun yapılabilmesi, live tile'lara arkaplanlar yüklenebilmesi gibi bir çok iyileştirme yapılmış.

Tabii artık uygulamaların da bunlara göre güncellenmesi gerekiyor. Bunun dışında hala eksikler var tabii ki.

bende lumia 1320 var hala cyanı alamadım

geliştirici önizleme sürümü kullanıyordum sanırım ondan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...