İçeriğe Yönlendir

Ka - Döşeme Sorunu

Burak Kebapcı

Recommended Posts

Burak Kebapcı

Merhaba Arkadaşlar

1998 model Ford ka Sahibiyim koltuk ve kapı döşemelerim  berbat durumda koltukları ve kapı içlerini orjinaline göre kaplatmak istiyorum.

Hazır oto kılıflarıda çok kötü duruyor

Bu iş için bildiğiniz önerebileceğiniz kişiler varsa yardımlarınızı bekliyorum 

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Döşemeciye gitmeniz gerekiyor ancak maalesef hiç tanıdığım yok :(

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

Döşemeciye gitmek gerek, 

ben koltuk kılıfını diktirmiştim ölçü alarak diktirmiştim aynı kumaştanda bir kaç metre alarak kapı döşemelerini kuzen ile beraber kapladık elinizden geliyorsa sizde yapabilisiniz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Burak Kebapcı

Arkadaşlar koltuk döşemesini yaptırıyorum fakat kapı döşemesi sıkıntı çıkarttı kumaşın kaplandığı malzeme parçalandığından komple yeni kapı içi almayı düşünüyorum varmı dır yenisini bulacağımız bir Parçacı ;)

Yorum bağlantısı
Burak Kebapcı
(düzenlendi)

Kapi ici cok zor cikmacilarda belki vardir.

Döşemeciye gitmek gerek, 

ben koltuk kılıfını diktirmiştim ölçü alarak diktirmiştim aynı kumaştanda bir kaç metre alarak kapı döşemelerini kuzen ile beraber kapladık elinizden geliyorsa sizde yapabilisiniz.

resim varsa görebilme ihtimalimiz varmı, bizde koltuklara göre diktiricez... bir de kaç paraya mal oldu ?

tarihinde Burak Kebapcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Bayazıt

resim varsa görebilme ihtimalimiz varmı, bizde koltuklara göre diktiricez... bir de kaç paraya mal oldu ?

El becerin varsa tüm iç döşemeleri 80 liraya degişmek mümkün ben başladım arka koltuklar kapilar ve pandizot bitti çokda güzel oldu

geldik zor kısma, ön koltuklara bitirir bitirmez iç resimleri yüklerim biraz emek yeter ...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Burak Fidan

koltuk kaplamayı ben de denedim, fakat nasıl yapıldığına dair bilgim olmadığı için kumaşta (koltuk üzerindeki çukur gibi olan yerler) tutkal izi oldu. ve kumaş koltuğa yapışmadı (orjinal kılıfları külliyen söktüm ben). bir de ne tip kumaş kullanmak lazım. dikişini kendiniz mi yapıyorsunuz? şablon çıkartmak lazım yoksa dikiş için.

bilgil olanlar resimli mesimli paylaşım yapabilir mi? nasıl yapıştırılıyor bu kumaş nasıl dikiliyor. hangi dikiş makinası lazım. bu epey profesyonellik isteyen bir iş aslında bence. toplam kaç metrekare kumaş gidiyor yanlar koltuklar ve pandizot dahil?

tüm sorularıma verilecek cevaplar için şimdiden teşekkürler :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
yavuz caner şentürk

döşemeciye gitme ben gittim kanın koltuğu farklı falan dediler koltuk kumaşı değiştirmek ve kapı kenarlarını değiştirmek için 900 TL para istedi kumaşı ben alıp geleyim kaça yaparsın dedim 700 dedi. bende kaçtım. :blush:             - Merak ettiğim döşemelik kumaş alsak normal koltuk döşemeciler değiştiremez mi kılıfları

Yorum bağlantısı

KA'nin farklı olması koltukalrın arkasında plastik parça olması.

Onu yerinden çıkarınca da geri eskisi gibi oturtamıyorlar ondan biraz uzak durmuş olabilirler.

Aksarayda bir döşemecide 2 koltuk ve kapı içleri suni deriyi 350 tl'ye anlaşmıştık ama vazgeçmiştim sonradan. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aksarayda bir döşemecide 2 koltuk ve kapı içleri suni deriyi 350 tl'ye anlaşmıştık ama vazgeçmiştim sonradan. 

Yerinde bi karar olmuş ;)

Yorum bağlantısı
yavuz caner şentürk

bir arkadaş forumda konsola burberry deseni yapmıştı ben onu koltuklara yapmak istedim döşemeciler yağlı müşteri olarak gördü sanırım.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

arkadaşlar hiç yüz milyonlarca TL verip de döşeme, kaplama falan yaptırmayın. oto kumaşçısından 1.5 m x 1 m döşemelik kumaş alın ithal ürün 11 TL iki kapı döşemelerini ikişer defa kaplamaya yetiyor da artıyor. kapı pandizotunu 4 vida 6 klips tutuyor sökün kaplayın. Hazır sökmüşken cam motoruna ve tellerine doğru da WD-40 sıkın tel rahatlasın biraz. Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cüneyt Aldemir

Kapı içi kalıbı kırıksa 1 kutu fiber polyester macun al.kırık parçaları ağız ağıra gelecek şekilde arkadan yapıştır.Kuruyunca on yüzüne geç.daha sonra 180 zımpara ıle sekli alıştır ve hem kumaşa hamde kaplanacak yüzeye Bali sür 15 dk bekle daha sonra ortadan dışa doğru yapıştır.Hayırlı olsunBen yaptım 10.numara oldu.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Timuçin Duru

İyi geceler...

Bu konuyu tekrar aktif edeyim dedim .

Benim aracın önceki sahibiherşeyiyle ilgilenmiş gibi bir koltukları kaldı diyip koltukları yıkatmış ve mahfetmiş şöför koltuğu özellikle perişan süngerleri dağılıyor ve kumaşıda yırtılmış bunları yenilemek istiyorum ama ford a sordum yok dediler esnaf olarakta piyasada bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.. 

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Kumaşın deseni benim için onemli değil cırt bir renk olmasın yeter sünger ve kumaş yeni be güzel kullanışlı olsun bana yeter

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzer renk desen veya çizgilii illa ki buluyınor, sağ sol koltuk çift değişicek o zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...